Mám malému vysadit antibiotika?

24614
9.3.11 17:09

Mám je vysadit?

Ahojky všem,mám půlročního chlapečka,plně kojeného.Píchali mu obě uška,na pondělní KO nám dr řekla že ouška už jsou v pořádku,ale že to má v krku,je hodně zahleněný.Předepsala mu na to ATB augmentin.Ale včera se rozjel průjem a dnes je to katastrofa a to k tomu dávám i probiotika.Dneska e snaží i hodně pít jenže je to dokola nají se pokadí nají poblinká…nemůže ani spát protože se pokadí a vzbudí ho to.....Tak přemýšlím zda ty ATB vysadit…protože horečku nic nemá jen je zahleněný a taky sjem pozorovala že plenku má sice pokaděnou ale málokdy dnes počůranou,aby nebyl dehydrovaný nebo tak…poradíte prosím?Vidím na něm že i jeho tohle otravuje…nejsme sice dr ale na to že je pouze zahleněný mi ATB přijdou až moc,aby takto se trápil to se mi nelíbí už vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JVP
569
9.3.11 17:15

Ahoj, no já myslím, že vysadit atb bez porady s lékařem bys rozhodně neměla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17319
9.3.11 17:15

Ahoj,

jestli už jste je začali dávat, tak se vysadit nesmí, jelikož by si tělo pak udělalo na ATB rezistenci a příště by nemusely zabrat. A to i v případě, že holt byly nasazeny zbytečně. Dr. by měli dělat víc testů (např. CRP, než rovnou napsat antibiotika :twisted: ). Max. se poraď s dr. jaká je nejnižší možná doba užívání antibiotik, myslím, že u Augmentinu je to týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24614
9.3.11 17:18

no CRP nám dělala naše pediatrička protože ušní nebyla schopná a na CRP neměl vůbec nic právě…napadlo mě jedině zavolat naší dr na mobil a poradit se,protože je chudáček tak ubitý jenže jen co usne za chvíli se pokadí a vzbudí ho to:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4496
9.3.11 17:19

A nemá na ně alergii? Vím, že ségře bylo po augmentinu špatně. Ten průjem je spíš vedlejší účinek, ale stejně i tak se doporučuje konzultace s lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
9.3.11 17:23

Alergie určitě může mít různé podoby - mrkni na příbalový leták :wink: ale synova alergie na augmentin duo vypadala jako fleky na krku, které se objevily cca půl hodiny po podání a za další hodinu zmizely :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24614
9.3.11 17:24

No já se právě snažím dovolat naší dr jenže to nebere:(
nevím protože má ATB poprvé takže nevím zda na ně nemá alergii ale osypaní je jenže je to byl malinko i před jejich užíváním.jsme slabí atopici :nevim: Jako jinak není protivný směje se ale je takovje jinej no…asi ho to taky zmáhá když se nají hned to vykadí,tka se nají znova nebo spíš jen napije a to zas vyblikne jak se láduje častěji…jindy spí tak 4 hodky přes den dneska sotva hodku a půl a to na 3 části…je z toho chudák unavený…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24614
9.3.11 17:25
JVP píše:
Alergie určitě může mít různé podoby - mrkni na příbalový leták :wink: ale synova alergie na augmentin duo vypadala jako fleky na krku, které se objevily cca půl hodiny po podání a za další hodinu zmizely :think:

Když já právě nevím byli jsem opupínkovaní trochu před tím jenže já i synové jsme slabí atipoci takže těžko soudit :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1118
9.3.11 17:27

Ahoj, samovolně je nevysazuj kvůli riziku rezistence. Obavy mi dělá ta dehydratace. Nebude rozumnější zajet/zavolat doktorovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1118
9.3.11 17:28

Teď jsem četla, že se nemůžeš dovolat dr., tak zkus pohotovost, tam určitě budou. DRŽÍM PĚSTI :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8620
9.3.11 19:35

Zuzka taky mela prujem po augmentinu a pomohla probiotika Nutrolin B (asi po 2 dnech podavani) plus k piti davat jedine cernej caj (pripadne s glukopurem) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29054
9.3.11 20:17

Můj syn má „alergii“ na Augumentin. Není to alergie v pravém slova smyslu, ostatní peniciliny snáší, ale spíš na nějakou složku tohoto léku. Celý olezl pupínky, my jsme jeli na pohotovost,tam ATB vyměnili.

Nikdy bych bez porady z lékařem svému dítěti ATB nevysadila. Navíc, zánět středního ucha není žádná sranda. Moje sestra má po nedoléčeném zánětu v dětství trvalé následky - srůsty ze zánětu, operace, na jednom uchu zbytky sluchu. Tak asi tak.
Dcera prodělala zánět středního ucha před 14 dny, taky píchání a ATB Ospamox.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
9.3.11 20:48

Malá měla po Augmentinu taky průjem,ale dávala jsem ji probiotika a do večera už nic.Zavolej si jenom na pohotovost,oni ti poradí.Asi by ti je vyměnili za jiné,kdyby se to nelepšilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vergabi
9.3.11 21:25

Ahojek, moje dcerka (15měsíců) právě také dobírá Augmentin. Dostala jej na začínající zánět průdušek. Dr. říkala, že to na antibiotika není, ale vzhledem k tomu, že je o měsíc dřív narozená a má pouhých 9 kilo, tak jí ATB raději předepíše, aby se to nerozjelo. Nebyla jsem nadšená, ale co naplat. Taky mi říkala, že je velice zahleněná a že tomu Augmentin pomůže. Také měla první 3 až 4 dny průjem (černé barvy). Dávala jsem probiotika. Nyní po 7 dnech podávání je to již lepší. Je pravdou, že je sama žíznivá, takže hodně pije čaj (od Lerosu na průdušky) a také při tom kojím, kdykoliv se jí chce, klidně 15 za den a v noci také. Určitě pořád koj a kdykoliv či možná i sama vybízej, aby jsi si byla jistá, že pořád bumbá a nehrozí dehydratace. Držím palce a přeji pevné nervy! Byla jsem na tom obdobně. Pa V.

• Nahlásit
  • Citovat
24614
11.3.11 15:32

Tak sjem byla do dneška bez netu po…se připojení ale …u dr jsem byla a msueli jsme je vysadit malej je prostě nesnese…prý je už stejně ok tkaže to můžem udělat a tyhle prý už nikdy brát nesmí :nevim: Ale hlavně že jsme ok na váze jsem aspon měli o 5 deka než před týdnem a půl takže se nezhrozila že ubrala jsem ráda a Augmetin už nikdy více.Dostali jsme ted na průjem Enterol snad pomůže protože fakt jen přebalju a převlíkám snad to bude lepší.
BTW tak mě napadlo když nesnese augmetin dás e poznat co knkrétně nesnese?Myslím za látku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama