Mám opožděné dítě? - 3 měsíce a nepase koníky

20.2.20 10:54

Mam opožděne dítě?

Ahoj, dnes jsme byli se synem na tříměsíční kontrole, paní doktorka mi řekla, že je syn opožděný, jelikož nechce pást koníky, nepretaci se mi na bříško a nechytá hračky do rukou. Nemáte s timto někdo zkušenost? Jsem z toho dost špatná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2309
20.2.20 10:56

Ve 3 měsících po něm chce aby se pretacel na bříško? Co to máš za doktorku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5487
20.2.20 10:57

Tak z toho vyctu “zaostalosti” bych se zamerila jen na koniky, to ostatni prijde samo. Davat casteji na brisko pres den, pred nej pokladat hracky, ruzne predmety, a pujde to samo.
Kazde dite je jine, ale rict o 3 mesicnim, ze je zaostale, je silna kava.

A pretaceni na brisko je strasne brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
20.2.20 11:04

Někdy nechápu doktory, jak se můžou takto vyjadřovat. Přeci nemůže bez pořádného vyšetření rodiči říct, že je jeho dítě opožděné jen z jedné kontroly. 8o. Na přetáčení má času dost, chytání hračky taky přijde. Dávejte často na břicho, trénujte. Některé děti to nechtějí dělat a nebaví je to. A pak vypadají, že to neumí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
20.2.20 11:04

A to je vystudovaná pediatřička? Absoluně nechápu, každé dítě je jiné, jediný tak bych dávala častěji na bříško a zkoušela nějak upoutat jeho pozornost. Když nám to nešlo tak jsem dávala na bříško na gymnastickém míči, jak se to hýbalo tak to malou více bavilo a měla větší rozled. Co se přetáčení týče, mojí malé jsou 4. měsíce a sem tam se otočí jen na bok, ale prťku na bříško nedotočí, ale čekáme to každým dnem. Hračky začala sama uchopovat až tak před dvěma týdny a ještě teď jí to pořádně nejde, ale snaží se. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1495
20.2.20 11:05

Na pretaceni ma jeste dost casu. Davej ho casto (nejlepe bez pleny) na bricho a take pod hrazdicku, at se snazi do hracek bouchat. Pokud ho doktorka nazvala opozdenym, tak vas poslala na fyzioterapii?

Příspěvek upraven 20.02.20 v 11:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 11:05

Muj se pretocil az v pul roce, nekecam, a je uplne cajk. Na posileni zadicek mi ted dr. dala typ (u novorozenecka) - na brisko, on se rozplacne jako zabicka, dlani zatizit zadecek a lehce projet prsty kolem patere. Ono ho to mobilizuje a jde do kobry. Lepsi by bylo, kdyby vam to nekdo ukazal :nevim:

Ps: ta dr.je magor 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 11:07

Prý pokud se to nezlepší, tak nás pošle na vyšetření na neurologii a na nějaké cvičení. Problém je ten, že pokud syna dám na bříško tak po chvilce začne plakat. A ohledně těch hraček, syn za hračkami hlavu otáčí, ale do ruky ji chytit nechce… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1495
20.2.20 11:10
@Sabina123amy píše:
Prý pokud se to nezlepší, tak nás pošle na vyšetření na neurologii a na nějaké cvičení. Problém je ten, že pokud syna dám na bříško tak po chvilce začne plakat. A ohledně těch hraček, syn za hračkami hlavu otáčí, ale do ruky ji chytit nechce… :nevim:

Nemusis ho na brise nechavat dlouho. Radeji casteji a jen na chvilku. Je jasne, ze place. Nelibi se mu to, protoze nema zpevnene svaly. A nezpevni je jinak, nez castym trenovanim. Takovy zacarovany kruh ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14816
20.2.20 11:11
@Sabina123amy píše:
Ahoj, dnes jsme byli se synem na tříměsíční kontrole, paní doktorka mi řekla, že je syn opožděný, jelikož nechce pást koníky, nepretaci se mi na bříško a nechytá hračky do rukou. Nemáte s timto někdo zkušenost? Jsem z toho dost špatná.

Půjdu proti proudu…sama s tím mám zkušenost.
To, že je pozadu, neznamená, že bude v nepořádku..většinou se jedná o centrální hypotonický stav a ten je řešitelný.
Je nutné aby dítě okoukl fyzioterapeut.
Většinou se s dětmi cvičí vojtovka, která ten problém napraví.
Takže naopak jsem ráda, když se najdou vnímavý pediatři a problém nebanalizují.
Lze pak většinou lehčí příklady podchytit a vojtovkou to srovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 11:15
@Malike píše:
Půjdu proti proudu…sama s tím mám zkušenost.
To, že je pozadu, neznamená, že bude v nepořádku..většinou se jedná o centrální hypotonický stav a ten je řešitelný.
Je nutné aby dítě okoukl fyzioterapeut.
Většinou se s dětmi cvičí vojtovka, která ten problém napraví.
Takže naopak jsem ráda, když se najdou vnímavý pediatři a problém nebanalizují.
Lze pak většinou lehčí příklady podchytit a vojtovkou to srovnat.

Taky souhlasím. Není nad to si platit v 10 měsícich několik tisíc z vlastní kapsy, protože podle doktorky má na tohle do roka čas :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
20.2.20 11:19
@Sabina123amy píše:

Kdo říká že je opožděné? Na to nemá nikdo právo. Miminku tahle poloha nevyhovuje a každým měsícem bude silnější a ani se člověk nenazda udělá kotrmelec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
946
20.2.20 11:23

Nepodceňuj to a nedej na chlácholení zdejších “na všechno je čas”. On se srovná, ale bez pomoci odborníka na to může doplatit později špatně vyvinutým svalstvem a s tím spojenými problémy, kterých existuje nespočet. A u těch doktorů a v léčebnách skončíte tak jako tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6108
20.2.20 12:03
@PaníKadrnožková píše:
Muj se pretocil az v pul roce, nekecam, a je uplne cajk. Na posileni zadicek mi ted dr. dala typ (u novorozenecka) - na brisko, on se rozplacne jako zabicka, dlani zatizit zadecek a lehce projet prsty kolem patere. Ono ho to mobilizuje a jde do kobry. Lepsi by bylo, kdyby vam to nekdo ukazal :nevim:Ps: ta dr.je magor 8o

Hele, tohle mi poradila fyzioterapeutka. Pak jsme byli na kurzu manipulace s novorozencem a paní se dost zděsila. Jednak té žabí polohy (při které dítě většinou otáčí hlavu na jednu stranu, což ho prý jednostranně zatěžuje) a pak toho sahání na záda. Mně úplně zakázala hladit po zádech, protože se tím nějak mění těžiště nebo co a dítě pak vše tahá tahá krčním svalstvem. Toť názory dvou lidí během dvou dnů, sama úplně nevím, co si vybrat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14816
20.2.20 12:25

Holky prosím vás,,Neraďte blbě!!!,,
Kéž bych to mohla podtrhnout.
Tohle musí zhodnotit lékař a ještě k tomu v oboru, takže Neurolog, rehabilitační a nebo tedy fyzioterapeut, který vady těla rozezná!!! Je lepší když problémy se řeší a neponese si špatné pohybové vzorce.
@Sabina123amy hlavně tohle neřeš na eMiminu.
Rady tohodle tipu, řeší lékař nikoliv laik. A ještě k tomu ne každý lékař to podchytí.
My se dostali k neurologii až k roce a fakt jsem měla co dohánět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama