Mám právo stýkat se s otcem?

Anonymní
21.10.20 15:45

Mám právo stýkat se s otcem?

Ahojte, nikdy jsem neviděla tátu a neznala jsem ho. Bohužel jsem se nějak vyrovnávala s blbymi narážkami, urážkami, otázkami, atd. U nás doma byl táta tabu. Mamka bydlela u svých rodičů, táta měl problémy s drogami, ale pak šel do léčebny a už je v pořádku, žádné problémy už ani nemá. A teď nedávno jsem se odhodlala a ve svých 17 letech jsem poprvé navázala kontakt s otcem, napsala jsem mu na Facebook a začali jsme si psát.3 dny na to jsem se zeptala mamky jestli se s ním nemůžu vídat, ona se mě zeptala jak myslím vídat a že mě nechce pouštět. Od toho dne dělá jakoby nic…ale podle práva mám právo na to se s ním i jeho rodinou vídat. Jenže mamka nechce abych jí v ničem nepřipomínala tátu a do naší debaty o něm vždy zatahuje i její rodiče, v tu chvíli vím že to nemá cenu. Myslíte si že mám právo se stýkat s otcem? (Měly být v minulosti i dva soudy o otcovství že strany otce) nevím ani pořádně jak to mamce říct, nemáme spolu zrovna pevné pouto že bych jí všechno říkala, každá jsme jiná a nerozumíme si, ale i přes to myslím že by mi pomohlo se s ním vídat, jak mám mamku přemluvit? Čím? Předem děkuji za všechny odpovědi :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
283
21.10.20 15:52

Ty máš zájem, stýkat se s „otcem“, který asi moc zájmu o tebe neprojevil? Platil na tebe výživné? Budeš dospělá, jestli máš zájem, stýkate se s ním můžeš. Jen bych si nedělala iluze.

Příspěvek upraven 21.10.20 v 16:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
21.10.20 15:56

Je to tvůj taťka. proč bys ho nemohla vidět. za chvilku ti bude 18…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2394
21.10.20 16:07

Pokud to nepůjde jinak, tak tu chvilku do 18 vydrž,,,resp. nemusíš snad hlásit mamce každý svůj krok, když se s ním potkáš na kafi, tak to nemusí ani zjistit.
Na druhou stranu se dost divím Tvýmu zájmu o člověka, který s tebou nechtěl mít nic společnýho, chtěl se zřeknout otcovství…ony ty matky někdy vědí, proč dělají co dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5660
21.10.20 16:22

Na styk s otcem máš právo. Asi každý bez rodiče má v sobě nějakou touhu, biologického rodiče poznat.
Co si slibuješ od kontaktu s člověkem, kterého jsi v životě neviděla? Jak víš, že drogy už u něj nejsou aktuální? Píšeš, že byly nějaké soudy. Otec se domáhal styku nebo chtěl popřít otcovství? Pokud to druhé, tak opravdu stojíš o to, poznat někoho, kdo s tebou nechtěl mít nic společného?
Na první schůzku bych doporučovala doprovod. Přeci jen bys šla na schůzku s neznámým člověkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
21.10.20 16:40

Hlavně se s ním sejdi někde mezi lidmi. Vůbec nevíš co je zač :nevim:
No sama uvidíš jestli je vůbec o co stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25129
21.10.20 16:53

A těma drogama, že je hned čistý mi přijdeš najivni, ale budiž. Ano, máš na něj právo, ale uvědom si, že ten člověk se o tebe 17 let nezajímal. Máma asi ví, proč se o tebe bojí. To samé soudy o otcovství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.20 20:41

@Jolka86 no právě že jevil spoustu zájmu, měly být právě i ty soudy. Jenze pak to vzdal, výživné neplatil, nedělal nic.Ale stále se s ním chci aspoň vidět a vědět jak to bylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25129
21.10.20 20:53
@Barbora tito píše:
@Jolka86 no právě že jevil spoustu zájmu, měly být právě i ty soudy. Jenze pak to vzdal, výživné neplatil, nedělal nic.Ale stále se s ním chci aspoň vidět a vědět jak to bylo

Vzdal a výživné neplatil, jo to bude otec roku :zed: schválně se mámy zeptej jestli nemá papíry od soudu. To ti nakecal on, že měl zájem, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
21.10.20 21:02
@Barbora tito píše:
@Jolka86 no právě že jevil spoustu zájmu, měly být právě i ty soudy. Jenze pak to vzdal, výživné neplatil, nedělal nic.Ale stále se s ním chci aspoň vidět a vědět jak to bylo

Rozhodnutí je na tobě, on jevil takový zájem, že na tebe neplatil. Pravda je vždycky taková, jak to určitá strana přednese. Matka ti řekne svůj příběh, otec taky a ona pravda bude někde mezi.
Ale otec by měl doplatit dlužné výživné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1500
21.10.20 22:18

Právo máš. Ale moc bych si od toho neslibovala. Kdyby o tebe měl zájem, jistě by se s tebou dokázal spojit sám, předpokládám, že už nějaký pátek tě maminka za ruku nevodí.
A můžeš tím narušit vztahy s mamkou - kamarádka takhle dohledal svého otce, když se jí narodilo mimčo, tak aby mělo dědečka. A její matka to nějak nerozdýchala a asi tři měsíce se na dítě odmítala přijet podívat, přestože se předtím na něj fakt těšila. doteď to mezi nimi skřípe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60878
21.10.20 23:50
@Barbora tito píše:

Právo samoze máš, ale asi byhc mu nevěřila nic.. Protože kdyby chtěl, mohl tě kontaktovat sám, nehledě na to, že evidentně neplnil základní povinnosti. Mje to 17, může ti vykecat cokoliv ho napadne.. Zkus aspoň malinko uvažovat a nesednout mu na lep :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
22.10.20 00:11
@Anonymní píše:
Ahojte, nikdy jsem neviděla tátu a neznala jsem ho. Bohužel jsem se nějak vyrovnávala s blbymi narážkami, urážkami, otázkami, atd. U nás doma byl táta tabu. Mamka bydlela u svých rodičů, táta měl problémy s drogami, ale pak šel do léčebny a už je v pořádku, žádné problémy už ani nemá. A teď nedávno jsem se odhodlala a ve svých 17 letech jsem poprvé navázala kontakt s otcem, napsala jsem mu na Facebook a začali jsme si psát.3 dny na to jsem se zeptala mamky jestli se s ním nemůžu vídat, ona se mě zeptala jak myslím vídat a že mě nechce pouštět. Od toho dne dělá jakoby nic…ale podle práva mám právo na to se s ním i jeho rodinou vídat. Jenže mamka nechce abych jí v ničem nepřipomínala tátu a do naší debaty o něm vždy zatahuje i její rodiče, v tu chvíli vím že to nemá cenu. Myslíte si že mám právo se stýkat s otcem? (Měly být v minulosti i dva soudy o otcovství že strany otce) nevím ani pořádně jak to mamce říct, nemáme spolu zrovna pevné pouto že bych jí všechno říkala, každá jsme jiná a nerozumíme si, ale i přes to myslím že by mi pomohlo se s ním vídat, jak mám mamku přemluvit? Čím? Předem děkuji za všechny odpovědi :D

Tvojí mamince se vůbec nedivím, že se jí to nezamlouvá, že se chceš s otcem vídat. Ty se jí divíš? Ona tě vypiplala, když otec lítal v drogách a o ni a o tebe se nestaral. A takové řeči, „že si s mamkou nerozumíš“, to tak v tvém věku ti může připadat, ale myslet si, že si budeš lépe rozumět s otcem, to není vůči mamce třeba moc fér.

Ale samozřejmě, že máš právo otce vidět a stýkat se s ním. Ale měla bys mít zdravý rozum, a ne mu skočit na nějaké pohádky, kdyby ti chtěl věšet bulíky na nos, třeba jak za všechno může tvoje mamka.

Držím ti palce a přeji ti radost ze setkání s tvým tátou :srdce:
A tvojí mamince přeji, aby z tebe měla radost, jaká jsi skvělá a báječná dcera :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama