Syn od malička ničí věci

1033
21.10.20 09:27

ničí věci

Ahoj,

Mám hrozný vztek! Mám 7 letého syna s LMR a ADHD od malička ničí věci, prostě všechno hračky, knížky… autíčkum ukouše kola, panáčky poláme… nezabírá nic, kupuju kvalitní hračk ale poradí si i s nima bohužel. Od Vánoc mu hračky vydržely 2 měsíce, bubny prokopaný, auta zničený stavebnice taktéž… prostě všechno. Na pdel nepomáhá, domluvy nepomáhají, zabavení všech hraček nepomohlo (vzal si je k sobě jako ježíšek)… Dobře už jsem se ted zařekla, že žádné hračky dostávat nebude… takže každé ráno teď nacházím rozmlácené hračky mladšího syna… mají pokojíčky zvlášť ale on si v jeho pokojíčku něco vezme, schová si to a v noci to zničí… každý den :pocitac: :pocitac: Mladší samozřejmě brečí, vše co dostal k narozeninám má zničené od bráchy :zed: :zed: Mám na něj šílený vztek protože je mi mladšího syna samozřejmě líto… psychlog jeho nefunguje(v této situaci myslím), ale když jsem to s ním řešila v minulosti tak mi jen poradil at kupuju bytelnější hračky :zed:… Takže co jsem vyzkoušela od té doby co začal niči věci bráchovi… cca týden. Vysvětlování, vzetí peněz z kasičky na nové auto pro brášku jeden den, zákaz televize, her, další den, zarach na celý den, na pdel taky dostal… Dnes ráno jsem našla další zničená autíčka, vím, že to musel udělat v noci protože mladší si s tím autíčkem ještě včera hrál :zed:

Oba je mám teď doma, s oběma dělám stejné činnosti, starší má určité výhody protože je už větší (déle s námi může být večer v obýváku atd… ) Věnujeme se jim i každému zvlášt takže odstrčený si podle mě nepřijde.

Prosím poraďte co dál… nemám na něj žádnou páku, všechno je mu jedno, zarach, na p*del (má snížený práh bolesti), zákaz čehokoliv je mu fuk :zed:
Motivace… no upřímně ani ta nezabírá (když nebudeš ničit věci budeš si moc zahrát… dostaneš sladkost )…
Jsem v koncích a naštvaná za každou radu budu ráda.

ps: vím, že je hendikepovaný, ale i hendikepované dítě člověk musí vychovávat a nechci aby tím trpěl neustále mladší syn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
203
21.10.20 09:32

@Zástavanda a co ti řekl, jako důvod, proč to dělá? Radu úplně nemam, podle mě je to na psychologa, ale posílám hodně sil :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
21.10.20 09:37

@Tyna15 Že neví… to je jeho odpověd na všechno: Já nevím a směje se mi u toho…

S psychiatrem jsem to řešila, že je prostě silovej, ale přece sakra nemůžu říct no jo tak seš silovej tak nič věci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
21.10.20 09:43

Zkoušeli jste aby se vybil venku? Běhat, skákat přes stromy/pařezy/ větve. Vzít ho na nějaké venkovní cvičiště apod? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
21.10.20 09:44

@Zástavanda Já teda nemám žádné zkušenosti s podobnými dětmi, ale není to prostě tím, že si na těch hračkách vybíjí agresivitu/energii, která se u něj během dne nastřádá? Prostě tím, že se třeba naštve nebo není dostatečně vybitý, tak jde a rozmlátí hračku. Zjistil, že mu to třeba pomáhá a tak si tak začal ulevovat.
Jestli by třeba nepomohla nějaká vysilující aktivita venku. Teď jsou sice všechny kroužky zavřené, ale třeba nechat ho se úplně zrušit na hřišti a nebo venku na procházce. Nebo mu najít nějakou fyzicky namáhavou aktivitu. Pokud by tu energii ze sebe dostal přes den a nevybuchla u něj v noci v podobě agrese, tak by to snad nějak šlo.
Ale jak říkám, je to jen nápad, vlastní zkušenosti nemám žádné :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
21.10.20 09:45

@janickaIII Určitě chodíme ven hodně, právě nejvíc do lesa kde se může vylítat jak chce, ale je pravda, že ted na to nebylo moc počasí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9813
21.10.20 09:49

Ach jo :hug: co zkusit ještě jiného psychologa/psychiatra? Máte problém pouze s tímto a jinak funguje (v rámci svých možností)? A nebe jsou ještě další problémy?

Byť to neřeší problém dlouhodobě, prozatím bych hračky mladšího dávala z dosahu, na skříň, do ložnice…je to u vás reálné? Kolik je mladšímu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
21.10.20 09:49

@LilyJaneTím by to být mohlo. On je u něj trošku problém, že hyperaktivní, je spíše hlavou… jinak je docel líný, jak jsem psala výše chodíme hodně ven do lesa, ale jeho za chvilku bolej nohy, kopat so s míčem je otázka tří minut, skákání na trampolíně taky nic. Do kroužků ani chodit nemůže, nikde ho nevezmou, málokdo si s ním poradí a ostatní děti se ho straní. Nastoupil v září do speciální školy, ale tam jsou taky ted aktivity hodně omezené(ke všemu je ted už druhý týden doma.

Doma má v pokojíčku i boxovací pytel, mohl by se vybíjet na něm, ale to ho taky nebaví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
21.10.20 09:52

@Kotatko03 Zkusit ještě jednoho psychologa mě napadlo asi to opravdu zkusím. Jinak fascinace vodou, počůrává se, denně je pokálený, agresivita k okolí i k sobě samotnému, špatně chápe, nutkavé mluvení… je toho hodně, jsem hodně unavená z toho už. Asi mu každý večer zkontroluju pokoj aby tam nic mladšího nebylo. Mladšímu jsou dva roky ted a hrozně mě mrzí, že ho brácha takhle trápí, on ho i hodně navádí aby dělal to co nesmí (dej si kaši do vlasů, rozbi to, hod s tím… )

Příspěvek upraven 21.10.20 v 09:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
21.10.20 09:54
@Zástavanda píše:
@janickaIII Určitě chodíme ven hodně, právě nejvíc do lesa kde se může vylítat jak chce, ale je pravda, že ted na to nebylo moc počasí

Když je tedy aktivní hlavou… Co hlavolamy, pěnové puzzle apod. Nebo prostě vyčlenit věci, které může ničit (papír, pěnové věci apod.) A pak změna psychologa… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4419
21.10.20 09:56

Já mám syna nejspíš zdravého a dělá to taky. Teď dostal k narozeninám vrtulník a vydržel mu celou asi hodinu a půl, málem jsem pukla vzteky. Všechny knížky roztrhany, pneumatiky okousany, vrtule ulamany, dveře auticek vyvráceny… dokázal zlomit i dřevěnou kolej k vlackum… já si tedy myslím, že to nedělá úplně naschvál, asi spíš nemá odhad na sílu, neumí si hrát „normalne“ nebo nevím, co, ale nezaznamenala jsem, že by si vyloženě vzal hračku s cílem ji zničit. Na otázku, proč to dělá, odpoví buď že neví, nebo že to nedělá… páky na něj taky žádný nejsou, je mu všechno jedno. Bohužel ti teda neporadím, ale ráda si počkám na rady ostatních. Vánoc už se teď děsím a přemýšlím, co nerozbitneho by mohl dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
21.10.20 09:58

@janickaIII U ničeho nevydrží, má dobu soustředění 5min (tak to má ve správě) Ke všemu hidně špatně chápe a rozumí dodnes má problém s vkládačkama a má i špatnou jemnou motoriku. :nevim: Já mám někdy pocit že to nemá řešení :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7086
21.10.20 09:58

Je medikovanej?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
21.10.20 09:59

@chaela Já už se zařekla, že drobné hračky od nás nedostane takže k Vánocům dostane čtyřkolku na ven a pak věci do školy :nevim: Loni dostal dárky za 7 tisíc (od všech myslím) a nemá nic :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
21.10.20 10:00

@Tarjei Má Ritalin v 7 a v 10 a na noc medorisper

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu