Mám problém s pitím a jsem máma

Anonymní
24.11.20 21:33

Mám problém s pitím a jsem máma

Musím anonymně - vzhledem k tématu. Jsem samoživitelka už spoustu let a dlouho si uvědomuji, že mám problém s pitím. Měla jsem v životě hodně težká období, tak tam jsem pila, abych je nějak psychicky zvládla. Měla jsem období, kdy jsem pila víc, kdy míň a kdy jen společensky. V současné době jsem ale v životě více méně v pohodě a přesto každý den k večeru dostanu nezvladatelné nutkání se napít. Vždy se to snažím překonat, najít nějakou jinou činost, ale večery jsou dlouhé a já prostě nakonec nevydržím. Nejhorší je, že si teda řeknu, že si dám jen jednu skleničku, ale vždy vypiju celou láhev a ještě hledám, co „dům dá“…Ráno mám vždy výčitky a slibuju si, že už to bylo naposledy. Ale uhodí pátá hodina a ten šílený pocit je tady zase…:(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24660
24.11.20 21:40

Okamžitě vyhledej odbornou pomoc. JIná rada není. Je dobře, že si problém uvědomuješ, to je první krok k léčbě. Žila jsem roky s matkou alkoholičkou a věř, že to nebylo hezký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4567
24.11.20 21:43
@Anonymní píše:
Musím anonymně - vzhledem k tématu. Jsem samoživitelka už spoustu let a dlouho si uvědomuji, že mám problém s pitím. Měla jsem v životě hodně težká období, tak tam jsem pila, abych je nějak psychicky zvládla. Měla jsem období, kdy jsem pila víc, kdy míň a kdy jen společensky. V současné době jsem ale v životě více méně v pohodě a přesto každý den k večeru dostanu nezvladatelné nutkání se napít. Vždy se to snažím překonat, najít nějakou jinou činost, ale večery jsou dlouhé a já prostě nakonec nevydržím. Nejhorší je, že si teda řeknu, že si dám jen jednu skleničku, ale vždy vypiju celou láhev a ještě hledám, co „dům dá“…Ráno mám vždy výčitky a slibuju si, že už to bylo naposledy. Ale uhodí pátá hodina a ten šílený pocit je tady zase…:(

zakladatelko, je dobře že si to uvědomujete

takový problém není až tak vzácný, a často si navyknou pít i maminky

vyhledejte odbornou pomoc a pustte se do toho :kytka: už přiznáním si problému jste udělala velký kus práce a když se do toho dáte, půjde to

vypadá to že už máte závislost na alkoholu, to je nemoc, jde léčit a jde úspěšně léčit

:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14324
24.11.20 22:06

Je dobře, že si problém přiznáš. Ale sama to nevyřešíš. Doporučuji navštívit odborníka a začít ambulantní léčbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3849
24.11.20 22:07

Psychiatrická léčebna, odd závislostí. Jiná pomoc není. Za dva měsíce to můžeš mít za sebou a už nikdy po flašce nesáhnout. Stojí to za to! Zvlášť když jsi máma. Prvním krokem k uzdravení je uvědomit a připustit si problém. To už jsi zvládla. Teď ten druhý krok - léčba. Mysli na své dítě/děti a udělej to. Moc držím palce, teď můžeš udělat něco co tobě a dětem zcela změní život, nezahoď to! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
24.11.20 22:12

Nemělo by se ti stávat, že „dům dá“. Prostě si to nekupuj.
Tvým dětem nevadí, že se jim maminka večer potácí a blekotá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 22:12

Mám ráda víno, vím, že bych si byla schopná dat každý večer, ale mám strach a oprávněný, že bych to neukočírovala. Ale tu chuť dát si jednu sklenku po celodenním stresu dobře znám. Čas od času si koupím nějaké dobré víno a piju ho třeba týden, ale myslím, že bych to zvládla i rychleji, jenže se bojím - sama sebe. Kdo pije sám, pije s ďáblem :cert: toto si řeknu a docela mi to pomáhá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 22:16

No, ja to znám…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 22:27

Tak si dej něco dobryho k jídlu místo toho.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 22:32

A proč to máš doma? Tak si dej odteď výzvu, že vyhodíš všechen alkohol a pokud dostaneš nutkání si nějaký koupit, koupíš místo něj něco dobrého, co ti chutná a i když večer budeš chtít, doma nic nebude. (Asi to vidím moc jednoduše, ale technicky by to fungovalo, není co pít=nepiješ) :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
31045
24.11.20 22:41
@Anonymní píše:
Mám ráda víno, vím, že bych si byla schopná dat každý večer, ale mám strach a oprávněný, že bych to neukočírovala. Ale tu chuť dát si jednu sklenku po celodenním stresu dobře znám. Čas od času si koupím nějaké dobré víno a piju ho třeba týden, ale myslím, že bych to zvládla i rychleji, jenže se bojím - sama sebe. Kdo pije sám, pije s ďáblem :cert: toto si řeknu a docela mi to pomáhá.

Jj, to znám :palec: a jeden cas, kdyz se normalne pilo v kolektivu, tak jsem byla stastna, ze se muzu vymlouvat na auto. :roll:

Zakladatelko, rok a asi pul mi trvalo vybojovat zavislost na cigarach (po 20 letech). Fujtajbl, to bylo hrozny, ac jsem zvykala zvykacky, tak se mi huba kroutila nekolikrat denně. Drzim ti moc palce. Myslim, ze urcite budou existovat berlicky, co ti odvykani usnadni :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 22:54

Miluješ svoje děti? Opravdu hodně? Tomu nevěřím..Ja brala drogy, přestala jsem ze dne na den úplně sama. Miluju svoje děti tak moc..Jak se říká feťáka nevylečíš, ale já se vyléčila. Tolikrát byla příležitost, a neudělala jsem to.Za další, ty peníze co to stojí, bereš jen a jen dětem. Jdi se léčit, když to nezvládneš sama. Neodsuzuju Tě, ale nemůžeš opravdově milovat svoje děti.

• Citovat
  • Nahlásit
4018
24.11.20 22:57

Láhev čeho? Víno nebo tvrdé? U vína bych ještě chápala, pokud jde o sedmičku, pokud půl litru tvrdého, to už je horší.
Pokud jsi samoživitelka, tak nevím, kde na to bereš, leze to asi dost do peněz, ne?
Jinak mám kamošku co to taky tak má, teď už po rozvodu, ale pila tak i v manželství, ona tak pije už roky, ale je schopná jít každý den do práce a přes den nepít. Kocoviny nemívá.
Zkus začít tím, že si dáš den až dva v týdnu bez alkoholu a držet si to. Pak další krok. Nebo brzy vstát, hodně pracovat přes den až do večera, abys pak byla večer tak utahaná, že místo popíjení půjdeš brzo spát, dát si třeba jen skleničku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
24.11.20 23:07

Tady už by to chtělo odbornou pomoc.
Z těch „babskych“ rad: zkoušela jsi sport, stačí i procházky, masáže, nebo třeba jen si dát horkou vanu? Něco, co ti uleví od stresu?
V práci nepijes? To se dáváš dokupy z té kocoviny, nebo aspoň tam máš disciplínu? Nepocitujes doma třeba nějaký nekomfort nebo že nemáš smysl života a třeba to prepijis?
Co nějaké aktivity s detma, nebo jestli už jsou dost velké, tak třeba si najít nějaký koníček a zajít mezi lidi. Jo teď to jde těžko, ale až covid pomine, tak nějaký kroužek třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 00:23

@Amassakoul Ta už je někde nalitá..Já nechci být hnusná, ale přece musm myslet na svoje děti.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat