Mám strach, vracím se do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 23:29
Mám strach,vracím se do práce

Holky prosím o zachování anonymu. Nechci, aby mě někdo poznal. Mám 2,5letou dceru, RD mám na 3roky. Manžel před 14 dny přišel s tím, že se v soukromé školce v lednu uvolnilo místo, že bysme mohli dát dcerku tam a já bych si začala na konci února hledat práci. Finančně se nemáme špatně, ale dva příjmy jsou přeci jen dva příjmy. A já od té doby nespím. Věděla jsem, že to jednou přijde, ale mám strach, jak to bude dcera zvládat, přijde mi ještě tak malinká, i když chodí některé děti už od 2 let, mám prostě takový to, že najednou vše skončilo. Taková ta pohoda, kdy jsem byla pánem svého času, těšila jsem se na poslední léto, než půjdu do práce. Nejsem nemakačenka, na RD jsem dělala i brigády, do práce se i těším svým způsobem, ale mám strach, než se zapojim do toho pracovního života, jak budu zvládat věnovat se holce, domácnosti a svým koníčkům. Momentálně se nemám kam vrátit, před RD jsem dělala v obchodech, většinou 12h směny, které mi vyhovovali. Hodně přemýšlím, že bych zkusila fabriku 12h směny. Obchodů a zákazníků mám nějak dost, po letech práce s lidmi bych se zašila do výrobny, kde nemusím řešit něco se zákazníkem. Ale spousta lidí mě od toho odrazuje :( Že to není práce pro maminky s malými dětmi. A já nevím, kde pracovat.Nic neumím, jsem totálně k ničemu:( Teď se hlavně bojím, že si třeba na ten pracovní proces po letech nezvyknu a budu jak lenoch:( Holky, chtěla bych znát váš názor na to, dát takhle staré dítě do školky, jak to především zvládaly a možná bych potřebovala trošku milá slova, abych se uklidnila.Je to na mě rychlé :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Aries6
Generální žvanilka 21980 příspěvků 5 inzerátů 16.12.17 23:32

Hledej na zkrácenou směnu. Zdá se mi, že se to zlepšuje. Tady v okolí teda dost. Přeji hodně sil ;) A malé pevné zdraví :srdce:
Já sama jsem dělala v kanclu v neměcké firmě v automobilovém průmyslu. Vracet se budu ale asi do výroby. Je možnosti 6 hodinové práce, máš čistou hlavu a čas na děti. Navíc jsem si vědoma toho, že po 7 letech doma nejsem zrovna cílová skupina. Vzdělávám se a časem bych chtěla zase „výš“. Ale teď jsou přednější děti a když se bude manželovi i dál dařit, tak nám ty peníze stačí.

Příspěvek upraven 16.12.17 v 23:35

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 23:34
@Aries6 píše:
Hledej na zkrácenou směnu. Zdá se mi, že se to zlepšuje. Tady v okolí teda dost. Přeji hodně sil ;) A malé pevné zdraví :srdce:

Manžel zkrácenou nechce:( Údajně kvůli penězům, abysme si přilepšili o to víc

Aries6
Generální žvanilka 21980 příspěvků 5 inzerátů 16.12.17 23:37
@Anonymní píše:
Manžel zkrácenou nechce:( Údajně kvůli penězům, abysme si přilepšili o to víc

Tak pak si srovnejte priority. Buď práce a peníze, nebo dítě. Tady jsou 8,5 hodinové úvazky, tzn., že dítě ráno v 6 do školky a před zavíračkou = 16. hod. pro něj. Školačka v družině. Chápu, když peníze nejsou, ale pokud to není nutnost, bylo by dítě na prvním místě.

Tarinka
Echt Kelišová 8226 příspěvků 16.12.17 23:39

Musim se priznat, ze ja bych nesla :oops: mne mel koncit rodicak ve 2,5 nakonec jsem si prodlouzila az do ctyr, dceru teda nevzali ve trech do skolky. Ale ona na to ani nebyla zrala, ja taky ne :oops: u starsi jsem toto vubec nemela. Nakonec mam takovej ctvrt uvazek doma na pocitaci po vecerech. A pres den mas jeste maminkovskej zivot :) ale nenutila bych se do toho, nebo si najdi brigadu na dva dny v tydnu a dceru davej jen ty dva dny, bude to pozvolne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 23:40

Neporadím, ale naprosto chápu, jak ti asi je. Taky se příští rok zjara budu muset vrátit do práce, je to o něco dřív, než jsem čekala a od te doby, co to vím, je mi z toho neskonale uzko. Ten pocit, že to hezky, co jsme spolu prožívaly už končí a už s ní skoro vůbec nebudu mě moc trápí. V noci se z toho budim a pořád přemýšlím, jak to budu zvládat. Věřím, že dcerka to zvládne v pohodě, ale já si to naše odloučení vůbec nedovedu představit. Jsem velká cíťa, vím, že to neponesu vůbec dobře.
Takže jsem neporadila, ale moc držím palce, ať všechno proběhne v pořádku. :kytka:

Melpel
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 16.12.17 23:40

Prvně bych řešila dítě. Jakou má povahu, jak reaguje na změny,… Některé dítě zvládá školku v pohodě už od dvou let, jiné třeba až od čtyř, či dokonce od pěti let. V mém okolí to jsou většinou holčičky, co se školkou nemají problém, a naopak kluci, kteří potřebují strávit s mámou delší čas, než jsou zralí na školku. Upřímně bych se tedy zamyslela nad tím, jak to moje dítě má, jak se chová v dětském kolektivu, jak zvládá být bez mámy,… A pokud by to bylo ok, zamýšlela bych se nad ostatním.
Nevím, z jakého jsi kraje, jak je to zrovna u vás se situací na trhu práce. Ale obecně se říká, že najít práci není těžké, firmy se předhánějí v benefitech. Pár mých kamarádek šlo na pohovor na plný úvazek a byly přijaty na zkrácený. Firma je chtěla a byla ochotná vyjít jim vstříc zkrácením úvazku. Díky tomu zvládají práci i děti. A domácnost - pokud byste pracovali oba, tak to by snad měla být starost vás obou, ne? ;)

Melpel
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 16.12.17 23:43
@Anonymní píše:
Manžel zkrácenou nechce:( Údajně kvůli penězům, abysme si přilepšili o to víc

Než jsem to dopsala, už je tu tato reakce… Proč si potřebujete přilepšit? Kvůli hypotéce? Nebo manžel chce na nějakou lepší dovolenou? Proč? A pokud bys tedy šla na plný úvazek, je manžel připraven, že se bude muset doma výrazně zapojit? Dva plné úvazky se dají zvládat, ale většinou je to o tom, že oba dělají to, co je potřeba. Takže když jeden přijde domů dřív, dá prát prádlo, uvaří, umyje nádobí, a v dalších dnech je to naopak.

Aries6
Generální žvanilka 21980 příspěvků 5 inzerátů 16.12.17 23:45
@Tarinka píše:
Musim se priznat, ze ja bych nesla :oops: mne mel koncit rodicak ve 2,5 nakonec jsem si prodlouzila az do ctyr, dceru teda nevzali ve trech do skolky. Ale ona na to ani nebyla zrala, ja taky ne :oops: u starsi jsem toto vubec nemela. Nakonec mam takovej ctvrt uvazek doma na pocitaci po vecerech. A pres den mas jeste maminkovskej zivot :) ale nenutila bych se do toho, nebo si najdi brigadu na dva dny v tydnu a dceru davej jen ty dva dny, bude to pozvolne.

I já to tak cítím. Mám prostě pocit, že tříletá RD tady v ČR má smysl. Měla jsem možnost být chvilku ve školce dvouletých dětí a byla to hrůza. A ty děti tam byly fakt od těch 6 do 16 i déle.
Dvoudenní práci já chci řešit po novém roce (nejmladší třetí budou 2r a 4m) a spoléhám na jednu vesnickou školku tady. Tak jsem zvědavá, jestli to půjde a jak to dopadne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 23:51

Synovi byli ten na začátku prosince tři roky a taky začal chodit na školky na zvykání. Takže je ve školce do 9 30. S práci jsem na to podobne. Bohužel jsem v práci dostala výpověď a tak si hledám novou. Manzel mi řekl abych si našla něco na pár hodin. Má střídavě směny tak abych se mohla starat o syna. Malému se ve školce libi. Zkus se ve školce domluvit, že než si něco najdeš tak malá bude chodit dřív domů. A klidně se na UP zeptej na nějaký rekvalifikační kurz. Taky mám v plánu jeden absolvovat.

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 17.12.17 00:11

Moje chodila už v roce a půl 9-14, pak měla od dvou pauzu do necelých 3 let a nadšeně do školky běžela, že jsem ji nemohla dostat domů. Záleží to na tobě a na dítěti, já bych šla.
Nebo si udělej druhý a muzes doma dřepět zase x let :nevim:

xkoup21
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 44 inzerátů 17.12.17 00:15

Tak te skolky bych se nebala. Jen kvuli praci ve fabrice bych se fakt do prace driv nevracela. A 12 hodinove smeny s takhle malym ditetem urcite ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 00:30

Tohle je představa většiny chlapů, že na mateřský se žena fláká a jakmile půjde do práce, bude vydělávat a vše bude v pohodě.
Jenže ono je to většinou tak, že dítě jde do školky a více než polovinu času z toho stráví doma s různými viry a bacily, které na sebe v té školce úspěšně nabalí a často pak nakazí zbytek rodiny.
Ve výsledků nakonec budeš doma na nemocenské či OČRku, budete do toho platit školku bez ohledu na to, zda dítě tam bude či nebude, jen aby vám místo drželi a finančně si nikterak nepolepšíte. Jen ta rodinná pohoda bude zcela v trapu a přibudou nervy a stres.

zuza92
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 17.12.17 00:37

Píšeš o soukromé školce. To si asi moc finančně nepolepšíte, když zaplatíte školku ne? Já jsem si o RD taky chtěla různě přivydělávat a dát dcerku do školky, ale nějak mi to nevyšlo. A když mi RD skočila a já v září nastoupila do práce, byla jsem vděčná, za to, že to nikdy nevyšlo, že jsem se jí mohla věnovat a užily jsme si to, i když to bylo někdy na palici.
Jinak na 12-ky bych s malým dítětem určitě nešla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 00:38
@pikola píše:
Moje chodila už v roce a půl 9-14, pak měla od dvou pauzu do necelých 3 let a nadšeně do školky běžela, že jsem ji nemohla dostat domů. Záleží to na tobě a na dítěti, já bych šla.
Nebo si udělej druhý a muzes doma dřepět zase x let :nevim:

Proč tak ošklivě? Já druhé momentálně nechci hlavně z toho důvodu, že si neumím představit být doma v kuse 7 a více let.Byli jsme domluvený, že začnu pracovat v září a najednou změna a pro mě rychlý šok. Nemám ještě čas to vstřebat a mám hrozný strach ze všeho. V noci nespím, myslím hodně na dcerku, jak to zvládne, je na mě hodně fixovaná. Moc se bojím všeho. Zakl.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >