Reklama

Prý mám dát výpověď

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kikiiiiii
Povídálka 46 příspěvků 14.12.17 22:15
Prej mám dát výpověď

Ahoj, mám menší problém jelikož jsem ani ne pred 3 měsíci nastoupila do práce, přes 2 měsíce jsem byla ve skupině kde jsem byla jen na záskok, kde mi každý den dávali jinou práci ale to jde teď bokem…Nakonec jsem se musela přesunout do jiné skupiny protože už mě tam nepotřebovali.. a tam začalo peklo od začátku mě tam uplně psychicky deptá jedna baba, pořádně nevím co tam přesně dělá ale vím že není žádná vedoucí, mistrová a ani kontrolor,,a jen nám dává práci a když je toho moc tak pomáhá. Ale už nevím co dělat prostě zasedla a jelikož ještě nejsem nějak zručná protože je to má první práce, snažím se už udělám i normy..Nevím jestli to někomu říct mistrové(vedoucí) nebo přímo ředitelovy..Ta baba si vůbec nevidí do pusy.. Předevšemi mě strapňuje a furt má na mě nějaké kecy které se nedají poslouchat..Třeba včera si nas všechny zavolala a říkala nám že budeme místo do 2 tam budeme do 3 (stím nemám žádný problem…a najednou (Kristýno, a teď mluvím přímo k vám,.Rikala ze mam zrychlit a nebo si sepište výpověď, já vás tady nepotrebuju..Tohle mi rika skoro každý den hlavně stou výpovědí..Normy dělám nevím co po mě neustále chce, vedoucí(Mistrova) mi nic neříkala furt ma semnou jen ona problém..A přitom jsem na ní nikdy nebyla drzá nic spíš se držím někde tam v rohu..už prostě nevím co stím furt mě jen pomlouvá..kdyz na ní promluvim ironicky odpoví nebo se tváří jak kdyby mě chtěla zabít..přitom jsem ji nic neudělala..A navíc já se v té práci fakt snažím ???? Dělá mi naschváli všimli si toho i kolegině. Já už prostě nevím a výpověď dát nemůžu jsem z úřadu práce a výpověď můžu dát až za půl roku.. A navíc nenechám aby ji to prošlo..Vůbec mi nemá co říkat ať dám výpověď nemá na to ani právo jen vedoucí..A prej si tak na každou mladou holku dovoluje a některý kvůli ní i odešli..Ježíš jak já ji nesnáším..(předem se omlouvám za chyby a nějaké nesmyslné věty, z net věci rychle píšu )????děkuji že jste si to přečetli až jsem???? Pěkný den

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 14.12.17 22:21
@Kikiiiiii píše:
Ahoj, mám menší problém jelikož jsem ani ne pred 3 měsíci nastoupila do práce, přes 2 měsíce jsem byla ve skupině kde jsem byla jen na záskok, kde mi každý den dávali jinou práci ale to jde teď bokem…Nakonec jsem se musela přesunout do jiné skupiny protože už mě tam nepotřebovali.. a tam začalo peklo od začátku mě tam uplně psychicky deptá jedna baba, pořádně nevím co tam přesně dělá ale vím že není žádná vedoucí, mistrová a ani kontrolor,,a jen nám dává práci a když je toho moc tak pomáhá. Ale už nevím co dělat prostě zasedla a jelikož ještě nejsem nějak zručná protože je to má první práce, snažím se už udělám i normy..Nevím jestli to někomu říct mistrové(vedoucí) nebo přímo ředitelovy..Ta baba si vůbec nevidí do pusy.. Předevšemi mě strapňuje a furt má na mě nějaké kecy které se nedají poslouchat..Třeba včera si nas všechny zavolala a říkala nám že budeme místo do 2 tam budeme do 3 (stím nemám žádný problem…a najednou (Kristýno, a teď mluvím přímo k vám,.Rikala ze mam zrychlit a nebo si sepište výpověď, já vás tady nepotrebuju..Tohle mi rika skoro každý den hlavně stou výpovědí..Normy dělám nevím co po mě neustále chce, vedoucí(Mistrova) mi nic neříkala furt ma semnou jen ona problém..A přitom jsem na ní nikdy nebyla drzá nic spíš se držím někde tam v rohu..už prostě nevím co stím furt mě jen pomlouvá..kdyz na ní promluvim ironicky odpoví nebo se tváří jak kdyby mě chtěla zabít..přitom jsem ji nic neudělala..A navíc já se v té práci fakt snažím ???? Dělá mi naschváli všimli si toho i kolegině. Já už prostě nevím a výpověď dát nemůžu jsem z úřadu práce a výpověď můžu dát až za půl roku.. A navíc nenechám aby ji to prošlo..Vůbec mi nemá co říkat ať dám výpověď nemá na to ani právo jen vedoucí..A prej si tak na každou mladou holku dovoluje a některý kvůli ní i odešli..Ježíš jak já ji nesnáším..(předem se omlouvám za chyby a nějaké nesmyslné věty, z net věci rychle píšu )????děkuji že jste si to přečetli až jsem???? Pěkný den

nevim proc bys nemohla dat vypoved vypoved muzes dat i prvni den co nastoupis to je tvoje vec jestli to budes delat nebo ne.ono tady hodnezalezi i na penezich pokud to delas za par korun nenech ze sebe delat blba taky toto znam ale ja jsu takovy ze je poslu nekam a nic si stoho nedelam

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 23 inzerátů 14.12.17 22:53

@B4RC3LON4 Tak pokud má zakladatelka práci sjednanou ÚP a dala by teď výpověď, nemůže se na ÚP zpět zaevidovat. Čili by si musela půl roku platit zdravotní pojištění. Tak jsem to její „nemůžu dát výpověď“ pochopila já.

Jinak zakladatelko, máš pravdu v tom, že tě nikdo z firmy nemůže nutit podat výpověď. Pokud jsou s tebou nespokojení a najdou pro výpověď ze strany zaměstnavatele zákonný důvod (o čemž pochybuji), nechť se s tebou rozloučí oni. Pozor, můžou přijít s dohodou o rozvázání pracovního poměru. Rozhodně nepodepisuj, opět - nikdo tě k tomu nemůže nutit, dohoda je od slova „dohodnout se“. Bohužel všechno to je o tom, co zvládneš ustát psychicky… :nevim: Každopádně znovu opakuji - nikdo tě nemůže nutit k podání výpovědi nebo podpisu dohody. Pokud je to reálné, hledej v mezičase jinou práci, ať jim pak můžeš sama ukázat záda. Držím pěsti!!!

Petule030
Kelišová 5739 příspěvků 1 inzerát 14.12.17 23:09

@Kikiiiiii Mistrová, ředitel nebo na personálním ví, jak se ona baba k tobě chová? Zjisti si, jakou má pravomoc zadávat práci a peskovat tě za ni. Asi bych zašla za vedením, požádala o přeložení jinam, pokud to je možné. Nebo aby oné dobrosrdečné paní trochu promluvili do duše. I když to by se mohlo postavit proti tobě a ještě víc bys dostávala přes prsty. Nejsi ve zkušební době, bez pořádného důvodu tě vyhodit nemůžou. Sama výpověď nedávej a ani dohodu nemusíš podepsat. NEMUSÍŠ! Jak píše Leli, je to hlavně o psychice, jak to ustojíš. Pokud by nic nepomohlo, hledala bych si jinou práci. Že jsi mladá neznamená, že se po tobě mohou lidé vozit. ;)

BukajAktobos
Kecalka 322 příspěvků 14.12.17 23:43
@Leli83 píše:
@B4RC3LON4 Tak pokud má zakladatelka práci sjednanou ÚP a dala by teď výpověď, nemůže se na ÚP zpět zaevidovat. Čili by si musela půl roku platit zdravotní pojištění. Tak jsem to její „nemůžu dát výpověď“ pochopila já.

Uchazeč doporučené místo nesmí pouze odmítnout. O tom, že by sám nesměl dát výpověď není nikde ani slovo. Pokud do práce nastoupí a ukončí ji, nevadí to ;)

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 23 inzerátů 14.12.17 23:55

@BukajAktobos Překážkou pro zařazení a vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání je, pokud:

• fyzická osoba bez vážného důvodu ukončí sama nebo na základě dohody se zaměstnavatelem vhodné zaměstnání zprostředkované krajskou pobočkou Úřadu práce,
  • zaměstnavatel s fyzickou osobou ukončí vhodné zaměstnání zprostředkované krajskou pobočkou Úřadu práce z důvodu porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jí vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem.

V těchto případech může být fyzická osoba zařazena na základě nové písemné žádosti do evidence uchazečů o zaměstnání po uplynutí 6 měsíců ode dne sjednaného jako den nástupu do zaměstnání, zprostředkovaného krajskou pobočkou Úřadu práce.

Zdroj: https://portal.mpsv.cz/…/pravpov_uch

Školím kurzy pro ÚP, takže vím, že v praxi je to velmi často uplatňovaná „sankce“.

BukajAktobos
Kecalka 322 příspěvků 15.12.17 00:06

Aha, mě zmátlo, že u nás na firmě se ukončení ve zkušebce (těm co na druhou směnu již nedorazí) posílá v obecné formulaci „ukončujeme na základě blablabla, pracovní poměr ve zkušební době“. Zbytečné ztrácet čas vypisování důvodů proč. Tak u nás by s tím paní s vyáčkováním problém neměla :)

Na druhou stranu, již asi rok volná místa na pracáku neinzerujeme, protože to co posílali, na to už neměly sílu ani holky na personálním, natož když se to dostalo k nám dál :lol:

BukajAktobos
Kecalka 322 příspěvků 15.12.17 00:10

.

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 15.12.17 00:20

Pokud vám říká takové věci, tak jí odvěťte, že výpověď dáte až pokvetou kameny, že si svou práci děláte, zaučujete se. Vůbec si jí nevšímejte. Pokud ta práce za to stojí, tak se na ni mile sumívejte a myslete si něco o orgánech. Budete jí štvát, ale za chvíli nastoupí další a ona to bude zkoušet jinde. Baví ji to, protože se má do koho strefovat. Můžete zajít i za vedením a zeptat, se, zda je někde problém a jestli by byl manuál na danou paní, že netušíte, co je špatně, ale že si hraje na vrchní bičující. Pevné nervy, já si tohle užila v poslední práci taky.. tak jsem otěhotněla :D

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19547 příspěvků 15.12.17 00:59

@Veronika.Berta souhlas, zakladatelko, jednim uchem tam a druhym ven. Neni to tvoje nadrizena, tak ti muze vis co… :mrgreen: a pokud by to prekracovalo meze, tak bych se zasla zeptant za nadrizenym, jestli ona dama je tvoje vedouci…nic na ni sefovi nerict, to by se mohlo seredne vymstit, kdyby se to k ni doneslo zpatky, jen ze si chces proste udelat jasno v kompetencich a organizacni posloupnosti, nebo jak to nazvat.
Ale tyhle typy, pokud nejsou opravdu ve vedouci pozici, jsou takovy ty psi, co stekaj, ale nekousou a pokud zjisti, ze te to netankuje, da ti pokoj a najde si jinou obet…

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 15.12.17 04:24

Rekla bych ji, ze normy plnim, tak kde je problem? At me nesikanuje, jinak si budu stezovat.

Halamka
Závislačka 3566 příspěvků 1 inzerát 15.12.17 06:42

Mozna se boji o misto :mrgreen:
Na vasem miste bych se ji postavila. Ve vsi slusnosti, ale naprimo. Az zase prohodi nejakou pripominku, tak se zeptejte prede vsemi treba " prominte, nechci vas zdrzovat od prace, ale muzete mi rict, kde je problem? Jestli delam neco spatne, reknete to primo, nebo muzeme jit za mistrovou, aby jsme to vyresili." Asi je to ten typ, ktery ma potrebu si svou malost zvysovat na druhych. Pokud te prace bavi a chces ji, res to. Ona sama neprestane, zvlast, kdyz vidi, ze ji sikana na tobe prochazi.
Postav se ji. Preci si nenechas otravovat praci jednou zapsklou babou… :roll:

dajka.11
Kecalka 440 příspěvků 15.12.17 06:54

Taky bych si s ni promluvila co ma za problem a jestli je to osobni tak bych ji pripomela ze za sikanu na pracovisti je hodinova vypoved :lol: a u toho bych se usmivala od ucha k uchu :lol:

svycarka
Echt Kelišová 7548 příspěvků 15.12.17 06:56

Jsi mlada, perspektivni pracovnice co by casem mohla byt perfektni nastupce na jeji misto…Takze asi vime odkud vitr vane, nehlede na to, ze takove vsechnovimbaby jsou na ranu. Ale udelala bych presne to, co radi holky vys. Bud ji sama slusne odvetis, az te zas bude pred ostatnima peskovat, ze tedy pujdete za mistrovou- ze ty rada projednavas duvody k vypovedi s povolanou, inteligentni osobou nebo si za mistrovou zajdi sama. Musis ukazat zoubky drahe mlade, svet je krutej :mrgreen: Nedej se :kytka:

lachtanice86
Kelišová 6022 příspěvků 15.12.17 07:08

Musí vidět že se nedáš. Když budeš mlčet a soupat nohama bude se po tobe vzdy nekdo vozit. Pokud plnis normy i s povolenou chybovosti zeptej se ji rovnou a přede všema jakej má problém.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >