Máma mi bere alimenty od otce

Anonymní
22.12.19 09:57

Mama mi bere alimenty od otce

Ahoj, je mi 16 let a nasi jsou rozvedeny, tata ma urcene alimenty 7000,–, chci se zeptat jak to ma fungovat protoze podle me to u nas nefunguje, mama mi z toho nedava ani korunu, opravdu ani 100,–. Cestu do skoly, pomucky, obleceni a jidlo si platim sama, mam brigadu a tata mi posila kapesne 2000,–, kdyz si ale treba koupim neco noveho na sebe, mama zuri a zacne mi nadavat a ze nic nepotrebuju atd., od techto par scen jsem si zacela nechavat kdyz si neco koupim veci ve skole ve skrince, za to ona ma porad neco noveho, ani se nedivim, kdyz ma z mych alimentu zaplaceny najem, s cim se mi ani netaji protoze kdyz jsem ji kolikrat o penize pozadala, treba na prukazku na mhd, rekla ze uz nema ze z toho platila najem, kdyz jsem ji rekla ze to ale neni na najem ale penize pro me na cestu do skoly, krouzky, pomucky, tak rekla ze ja se doma vic koupu a ona sprchuje a ze placam vic za vodu a platit to za me nebude… opravdu toto myslim vazne tohle se opravdu deje…kdybych nemela tatu ktery by mi jeste neposilal kapesne tak mam sotva na cestu do skoly, natoz treba na nove zimni boty…bohuzel k nikomu jinymu jit nemuzu, tata zije daleko v de, a take o tom vi ale radeji neh by se s ni hadal mi posle to kapesne…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3093
22.12.19 09:59
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 16 let a nasi jsou rozvedeny, tata ma urcene alimenty 7000,–, chci se zeptat jak to ma fungovat protoze podle me to u nas nefunguje, mama mi z toho nedava ani korunu, opravdu ani 100,–. Cestu do skoly, pomucky, obleceni a jidlo si platim sama, mam brigadu a tata mi posila kapesne 2000,–, kdyz si ale treba koupim neco noveho na sebe, mama zuri a zacne mi nadavat a ze nic nepotrebuju atd., od techto par scen jsem si zacela nechavat kdyz si neco koupim veci ve skole ve skrince, za to ona ma porad neco noveho, ani se nedivim, kdyz ma z mych alimentu zaplaceny najem, s cim se mi ani netaji protoze kdyz jsem ji kolikrat o penize pozadala, treba na prukazku na mhd, rekla ze uz nema ze z toho platila najem, kdyz jsem ji rekla ze to ale neni na najem ale penize pro me na cestu do skoly, krouzky, pomucky, tak rekla ze ja se doma vic koupu a ona sprchuje a ze placam vic za vodu a platit to za me nebude… opravdu toto myslim vazne tohle se opravdu deje…kdybych nemela tatu ktery by mi jeste neposilal kapesne tak mam sotva na cestu do skoly, natoz treba na nove zimni boty…bohuzel k nikomu jinymu jit nemuzu, tata zije daleko v de, a take o tom vi ale radeji neh by se s ni hadal mi posle to kapesne…

Ono je to složitější, ale zajdi si u vás na odbor péče o dítě a všechno jim řekni. Oni ti pomohou to vyřešit a mohou ti leccos vysvětlit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3331
22.12.19 10:03

Není to jen na pomůcky, je to i na to všechno ostatní víš. Už je ti dost let, táta očividně má slušný příjem. Nechceš tedy k tátovi když se stará a ty očividně u mámy nejsi spokojená?
Nemyslím si že takhle to je úplně správně co dělá máma bohužel/ měla by být schopna ti vše vysvětlit.
Otázka druhá, abych ji nekrivdila jaký má příjem, jaký máte nájem a další výdaje. Takže se zkus slušně zeptat.

Příspěvek upraven 22.12.19 v 10:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 10:03
@Anonymní píše:

Zašla bych na OSPOD ideálně i s tátou. Možná by ti mohl pomoc zařídit studentský účet a peníze posílat tam. Nicméně si myslím, že to musí jít přes nějaký orgán, aby ho máma nenařkla, že jí alimenty neplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11360
22.12.19 10:04

Domluv se s mámou na tom, že bys teda chtěla porozumět jak funguje domácí rozpočet a sedni si s ní a spočítejte si všechny náklady na měsíc. Všechny.

Pak si dejte dohromady vaše příjmy. A hned uvidíš, že to je výrazně problematičtější a dražší, než si ty představuješ.

Musíš ovšem přijít ne „tak mi teda matko blbá vysvětli proč jsi lakomá krááva a nedáváš mi MOJE peníze“, ale „mami, mrzí mě že se hádáme o prachy, ráda bych tomu porozuměla. Mohla bys mě prosím naučit co všechno patří do domácího rozpočtu a co všechno se musí každý měsíc poplatit?“

To že máš brigádu je více než konstruktivní výchovný krok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22093
22.12.19 10:04

Je to hnus. Kazdopadne ja bych to zkusila pres tatinka, aby pozadal treba o snizeni alimentu aspon o polovinu a posilal ti ten rozdil ke kapesnemu. Pusobis rozumne, verim, ze by si s penezma hospodarit umela. Alenuvedom si, ze kazdy zasah na penize, ktere tvoje mamka pouziva pro sebe, vyvolala minimalne hadky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22093
22.12.19 10:07
@Ou
@Ou píše:
Domluv se s mámou na tom, že bys teda chtěla porozumět jak funguje domácí rozpočet a sedni si s ní a spočítejte si všechny náklady na měsíc. Všechny.

Pak si dejte dohromady vaše příjmy. A hned uvidíš, že to je výrazně problematičtější a dražší, než si ty představuješ.

Musíš ovšem přijít ne „tak mi teda matko blbá vysvětli proč jsi lakomá krááva a nedáváš mi MOJE peníze“, ale „mami, mrzí mě že se hádáme o prachy, ráda bych tomu porozuměla. Mohla bys mě prosím naučit co všechno patří do domácího rozpočtu a co všechno se musí každý měsíc poplatit?“

To že máš brigádu je více než konstruktivní výchovný krok.

Takovy krok by mela delat matka, ucit to dite. Takto to vypada, ze ji opravdu penize topi.Ale jako prvni krok, je to lepsi napad, uznavam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
22.12.19 10:10

Nechce se mi verit, ze si ze dvou tisic platis vsechno jidlo a to ostatni. Ty doma vubec nejis? Podilis se i na najmu a chodu domacnosti, ty penize nejsou jen na cestu do skoly a kapesne. Asi to u vas nefunguje uplne dobre, ale myslim, ze i ty mas dost zkreslene predstavy o tom, z ceho se u vas co plati a koho se to tyka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 10:11

Hele a máma nechodí do práce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16350
22.12.19 10:12

Ty u mámy nebydlís? Protože ten nájem, elektrika, voda, odpady, teplo… jsou i pro tebe ne. Taky určitě bereš jídlo, máma pere, uklízí, vaří…
Asi bys čas dostat měla/mohla, ale taky dost záleží na příjmech tvé matky ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
22.12.19 10:15

Složitější to je, ale mě od 16 chodili alimenty už na můj účet (musí o tom tedy vědět státní orgány) a platila jsem mamce nájem + si kupovala věci běžné potřeby. Brigádu jsem měla také, ale to byli peníze brané nad rámec. Pokud jsem se s alimenty nevešla, mamka mi běžné provozní věci doplácela, je přeci také rodič, který má zodpovědnost za výdaje svého dítěte. V pořádku to podle mě tedy není a zkus to nějak řešit, jak psali ostatní výše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 10:15

@mroe Hele je to těžko uvěřitelný, ale prošla jsem si něčím podobným. V 17. mě máma vyhodila, protože jsem si dovolila poukázat na její alkoholismus. Byla jsem na intru, lítala na brigádu a žila u svého, dnes už, manžela. Ten mi trochu finančně pomáhal, ale lehký to nebylo. Zvládla jsem zaplatit intr, autobus a potřebné věci zaplatit z cca 4-5 tisíc, které jsem měla k dispozici. To naši ještě nebyli od sebe, ale peníze pod palcem měla matka a táta k nim neměl přístup, když mohl, tak mi pomohl.
Pak se rozvedli a ségře dělala to samé. Nepochopila, že alimenty jsou pro dítě a ne pro potřeby matky…
Některé matinky jsou prostě hvězdy jasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 10:18

Když jsi tak samostatna a vše si už taky platíš sama a vydelavas + ti táta posílá peníze a máš pocit, že tě matka okrádá.. čisté hypoteticky by možná šlo zplnoletnit ( nevim jak to funguje, jen napad..) a začít žít sama?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
22.12.19 10:20

Hele mě bylo taky 16 a taky si alimenty nechávala máma. Bylo to tehda 5000 Kč. Taky jsem brblala, že z toho nic nevidím a kdesi cosi. Tak mi je máma jeden měsíc nechala s tím, ale že si mám sama řešit jídlo atd. Já 5 tisíc rozfofrovala tak do dvou týdnů neli dřív.. Není to jen na cestu do školy, ale na jídlo ošacení bydlení prostě vše. Jako pomůcky a oblečení by ti koupit měla. Kor když potřebuješ třeba nové zimní boty. Ale prostě není to jen tak pro tebe. Že by ti je máma měla celé dát to určitě ne. Je to pomoc i pro ni. Určitě nemá takový příjem jako táta, takže ty peníze jsou prostě na domácnost spojenou s tebou. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
789
22.12.19 10:23

Tak jako ono mít alimenty 7000 a matka nedát ani na blbou legitku je dost humus. Hlavně, že si platí nájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama