Maman - přílišná fixace a vztekání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 16.02.11 09:49
Maman

Z naší malé se stává maman. Máme 11 měsíců, nikdy na mě nebyla fixovaná a aj přes den můžu odejít, je s babičkou a v pohodě. Přes den krásně usíná, prostě pohoda. Ale večer nastává peklo. Dáváme ji do postýlky kolem 18.30 - teď už jsme i prodloužili a dáváme 19 - 19.30. Ale řve jak tygr, dokud to není úplněj hysterák že se bojím, že se pozvrací, tak jí nechám. Většinou po hodině usne, ale mě to trhá srdce a přitom unavená je - žmoulá so oči, padá jí hlavička prostě totálka, ale neusne. A když řve neuklidní se u nikoho jinýho než u mě. Když ji vezmě někdo jinej, ještě přidá.
A začíná se vztekat. Trhá nohama a vrčí u toho :-), prostě z toho fakt nemám dobrej pocit am až to může dojít.

Reakce:
t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 16.02.11 09:52

ahoj, nemůžou to být zoubky?

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 16.02.11 10:11

Můžou - vylez jí první před týdnem. Tak se asi dere další. Přestala jíst obědy úplně - jinak všechno ostatní sní. Ale že by se iv ztekala jak blázen ze zoubků?
Je mi divný, že ten spací cirkus dělá jen večer. V poledne i odpoledne usne v pohodě. Uložím, pusu odejdu chvíli si hraje nebo huláká a pak spí. Al evečer ai omylem.

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 16.02.11 10:12

Tohle mi nepřijde jako maman :mrgreen:
Moje dcera chce být jen u mě. Samozřejmě s manželem taky vydrží, ale jakmile začne být více umrčaná, nebo náhodů se trochu bouchne, tak chce jen mě. No a když jsme na návštěvě u našich nebo u tchyně, tak samozřejmě je jen u mě, u ostatních hned řve. To je maman

Kamik4411
Kecalka 115 příspěvků 16.02.11 10:15

hm tak tohle máme taky .. takže večer to jistí prso :lol: Jinak se až zalyká a potom se velmi těžko uklidňuje. Pokud je klidná přes den mohou to být i ty zuby … a nebo prostě chce tebe na usnutí …

alca a danik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.11 10:30

U nás bylo tohle, když měl Daník teplotu,kašel a rýmu…přes den v pohodě, navečer řval třebas 15min než usnul…nato jsem nebyla taky zvyklá, protože vždycky usnínal sám v pohodě bez řvaní. Nakonec jsem zjistila, že než ho nechat uřvat, bylo lepší, když jsem ho dala do postýlky, zhasla, držela ho za ručku a počkala dokud usnul…a pak jsem odešla. Trvalo to pár dní a s tím jak zmizela rýma a kašel, tak usíná zase „normálne“ sám :wink: …takže myslim, že to bude tím, že má nějakou bolístku.
Může to taky ale být separační úzkost, která se běžně objevuje v tomle věku, prostě chce mít maminku u sebe. :wink: Podle mě to chce čas a přijít na nějakou společnou rozumnou možnost, aby jste byly obě spokojené :wink:

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 16.02.11 10:37

tak si myslím, že to bude těmi zoubky, přes den na to tolik nemyslí, protože si hraje,ale večer když se má dostat do klidu na dlouhou noc, tak to si uvědomí hned.. joo, zoubky, jsou potvurky.. m jich máme 16náct a všechny byly probrečený až až… tak se děsím těch posledních 4:)

jinak rada na zoubky- gely-Calgel, Mundisal, homeo_chamomilla vulgaris CH15, při nejhorším Panadol baby a nebo Nurofen v sirupu,ale po tom jsem sahala,až jako na poslední variantu.. ale musíš vědět, jestli to jsou fakt zuby-tj. nateklé dásně, slintání, mrzutost, pláč, teplota, srajda nebo zácpa,atd. :)

tterka
Kelišová 5420 příspěvků 16.02.11 10:41

Taky může být jen přetažená :think: . Možná bych zkoušela dát do postýlky dříve. Co si pamatuji, tak naši prcci, čím více byli unavení, tím déle vydrželi šíleným způsobem řvát :nevim:
Jinak na zoubky u nás pomáhal panadol baby sirup, jinač jsme s žádnými gelíky neuspěli :-( .
Ale dávala jsem ho jen, když jsem měla jistotu, že jsou to zoubky a bylo hodně zle :think:

lenkal123
Kecalka 205 příspěvků 16.02.11 11:16

separační úzkost to myslím není, protože když tam jsem tak sice nebulí, ale jen když se chová, jak jí dám do postýlky tak bulí i když tam jsem . KDyž tam jsem tak neusne tuplem, lozí po postýlce, doráží… takže usínat chce sana. Asi fakt ty zuby.

Emilka1
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 16.02.11 11:22

To malá, když je hodně unavená a nemůže usnout, taky v postýlce vyvádí a jednou mně napadlo dát jí čajík. Ona se sklidnila a pak si vzla cumel a krásně spinkala, takže když zase řev, stačí dát napít a u první zabralo jen na cumel trochu medu jen malinko, ono jí to uklidnilo a hned spinkala, ale neměli jsme to denně

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 16.02.11 11:37
tterka píše:
Taky může být jen přetažená :think: . Možná bych zkoušela dát do postýlky dříve. Co si pamatuji, tak naši prcci, čím více byli unavení, tím déle vydrželi šíleným způsobem řvát :nevim:
Jinak na zoubky u nás pomáhal panadol baby sirup, jinač jsme s žádnými gelíky neuspěli :-( .
Ale dávala jsem ho jen, když jsem měla jistotu, že jsou to zoubky a bylo hodně zle :think:

taky bych to videla, ze toho ma plny kecky a je pretazena, tohle delaji kluci, kdyz prijde navsteva a taha je a chova je a oni uz maji byt v pelechu, pak jsou protivni a nejde jim usnout

Jana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 16.02.11 11:51

Nečetla jsem diskuzi, ale přijde mi to jako obyčejná separační úzkost, nic víc, žádné mamánkovství. Dítě na to má právo.

Jsem toho názoru, že dítěti se má vyhovět, nedat na „chytré“ rady někoho jiného atd. Děti vychovávané tímto způsobem nejsou rozmazlené, naopak v budoucnu sebejistější - mám takové děti doma.

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.11 12:21

Taky bych řekla, že je to z přetažení. Tohle přesně dělával náš malý jako miminko, když byl hodně unavený, málo spal atd., večer se mu usínalo mnohem hůř než jindy.

alca a danik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.11 15:45

Tak náš malej, když je přetaženej, tak spí ještě než ho zapnu do pytle :mrgreen: …ale co dít to originál :wink:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Carmen Electra z Pobřežní hlídky: Téhle sexbombě že táhne na 50?

Zdá se, že elixír mládí existuje! Jak jinak vysvětlit to, že Carmen Electra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >