Mamanek?

13496
8.1.10 12:16

Mamanek?

Ahoj
mam dotaz..kdy zacina byt dite „mamanek“?Emca ted dela sceny kdyz je u tatinka a i u babicky,rve,tahne je ke dverim a vola mama mama,nechce jist,spat,kdyz zavolam a daji mi Emcu k telefonu a ja na ni mluvim tak se hned uklidni,ale pak to zacne znovu.
Do minuleho tydne byl klid,ted ale vecer kdyz ji prebaluji nez jdu spat tak stoji v postylce a rve mama a ukazuje ze chce ke me do loznice coz nikdy nedelala.
Je tohle obdobi u deti normalni a prejde to?rada bych si odpocinula a to jde pouze kdyz je u tatinka nebo babicky.
Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5018
8.1.10 12:35

Je to normální, je to období separační úzkosti, první okolo 8.měsíce, další se pak můžou objevit okolo 18.měsíce, často se objevuje spolu s větším vývojovým skokem nebo při velké změně.
Dorka má teď totéž, přičítám to trochu i delšímu období střídavých nemocí, které měla před vánoci.Normálně je hodně samostatná, od mala se zabaví sama, je fakt hodné, nenáročné dítě.Ale teď je z ní malé klíšťátko, jak projdu kolem, věší se na mě, i když ji má manžel…beze mě nebývá, takže neodhadnu, jak by to snášela, když je chvíli sama doma s manželem, tak v pohodě.
Já se spíš snažím jí vyjít vstříc, samozřejmě v určitých chvílích musí počkat, nejsem robot…večer i v poledne si k ní lehnu, než jde spát, počkám, až usne a i přes den, když vidím, že už je toho moc, tak si k ní lehnu a chvíli chovám.
Ono to zase přejde, už několik takových období bylo a vždycky se to srovnalo, určitě to tak bude i u Emy. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
8.1.10 12:40

Judy doufam ze mas pravdu.Mozna to bude i tim ze Emca ted za necely mesic vyrostla o 6cm?
Emca je totiz taky samostatna,hraje si sama,nepotrebuje me ale ted jen si sednu tak uz me tahne k ni,vesi se po me taky jako klistacek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3338
8.1.10 12:42

Štěpánek má separační úzkost snad tak od tří měsíců, možná i dřív. :-D Teď, když se dobře vyspí, tak se občas nechá i pochovat někým jiným než maminkou. Ale jinak neexistuje, aby ho uspal někdo jiný,je to prostě závisláček. Úplnej opak Vojty, ten zase mohl být u kohokoliv, bylo mu to jedno. Co se štěpa naučil lízt, tak je se mnou pomalu i na záchodě, snad ho to časem přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
8.1.10 13:01

Adámek trpěl separační úzkostí od 8.měsíců až asi do 18.měsíců.A to šílenou.Řval jak tur,když jsem jenom odešla třeba na záchod,nechtěl se od nikoho pochovat,za nikým nešel.Přešlo to ze dne na den samo od sebe.

Emička taky trpí úzkostí,ale ne tolik.Poprvé kolem 10 měsíců,pak byl chvíli klid a teď nanovo.Ale je to jen zlomek toho,co vyváděl Adámek.

Myslím,že taky záleží na povaze dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17319
8.1.10 14:27

Ahoj, Karolínka trpí separační úzkostí v podstatě od narození až dotěď (16 měsíců). Nenechá se nikým pochovat, hlídat. Chodím s ní i na záchod. Je to těžký, ale věřím že to časem přejde, až se nám po tom bude stýskat :-) . Jakmile jdu do jiné místnosti nebo si ji někdo jiný chce vzít, tak šílený řev a scény.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.10 21:44

Souhlasím, že je to normální. Naše malá je taky samostatná, nikdy neměla problém s cizími lidmi, nikdy ji nevadilo, když jsem se vzdálila. Ale v tomhle Vašem období to bylo totéž. Nejhorší to bylo s dědou, on je takový strašný bručoun, toho jen viděla, tak dostávala hysterák, že chce maminku…A jak těžko to ten náš bručoun nesel. ,to mu povídejte, že je to vývojové období :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mivipa
4.3.10 23:21

Tak to naše Vivi to má také od narození doposud(14 měs).přesně jak tady píšeš,nemůžu bez ní ani na záchod.
Měla období kdy byla i s babičkou i s tatínkem,ale pak se opět vrátilo obodobí„mamánek“.všichni se mi smějí,že jí nezvládám,jelikož ona je i hiperaktivní a hodně vzdorovitá a i můj přítel již rezignoval a nemá snahu s ní být.
Ale také věřím,že bude líp a jednoho dne si dojdu na záchod bez její asistence :-D

• Nahlásit
  • Citovat
28.2.16 20:39

Ahoj maminky, jak dlouho tohle obdobi jeste bude trvat? Za 14 dni bude mit muj syn 2 roky a uz dobry 3 tydny je mamanek. Vzdycky byl samostatny, sam si hral vydrzel sam v byte kdyz sem si odskocila na chodbu do kumbalu pro brambory, na zachod nebo umejt.Ted posledni 3 tydny je furt zamnou, u me, nebo na me vysi. Pritel snim taky niky nemel problem vyhrali si kdyz ho hlidal kamosi nejvetsi ale ted ho od sebe odhani, bere mu hracky je na nej takovej zlej ale jen kdyz jsem blizkosti ja, Kdyz jsou spolu sami tak je mu v uvozovkach pritel dobrej. Zacal brecet i u babicky kde to mel rad a ani u tety nece bejt kdyz se vzdalim a ta je jeho nejvic oblibenkyne, hned zacne brecet uplnej hysterak a dozaduje se maminky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama