Máme do toho jít?

Anonymni
24.2.08 22:16

Máme do toho jít?

Ahoj holky,

máme 2 děti, čas utíká. Mladšímu je 14 měsíců. Pomalu začínám mít nutkání na 3 miminko. Zvlášť poté, co se v mém okolí 3. miminka rodí nebo aspoň čekají. Když jsem tu viděla diskusi o 3. dítěti, hned jsem četla. Jsem toho plná. Cítím, že když neotěhotním co možná nejdřív (do 1 roka), tak mi ty dvě odrostou a já uvidím, že jsem už pohodlná........ Rozhodně bych chtěla, ale jsem opravdu každý večer hotová, tak nevím, jaké bych měla těhotenství. Nebo možná raději ještě počkat, až bude s mladším lepší komunikace? On je teď hrozně zuřivý a je to někdy hodně o nervy. Starší je v pohodě. Má 4,5. Možná se asi nemám lámat na silu a na moc, jen aby byly všechny přibližně u sebe, že? :oops: A taky se ještě budeme stěhovat a já nevím kdy. S manželem si přejeme vlastní bydlení a to bude nejdřív asi za 2 roky možná později. Teď máme sice velký byt, ale není náš. Jsme v nájmu. Nedostatek místa neřeším, spíš tu práci s budoucím stěhováním a zařizováním. Manžel by chtěl dítko až potom. Prosím napište své rady. Díky, nepřihlášená Sindarela

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Sindarela
24.2.08 22:23

Už jsem se přihlásila. Jen chci říct, že kdyby se to náhodou stalo, tak to rozhodování už aspoň budu mít za sebou. Bylo by to vlastně fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
Sindarela
24.2.08 22:40

Tak jsem si odpověděla sama. Asi jsem se potřebovala vypovídat. Mějte se krásně. :)

• Nahlásit
  • Citovat
2237
24.2.08 22:50

Ahoj,

ja mam nutkani na dalsi dite vzdy od sedmi mesicu po porodu. Poprve jsme do toho hned prastili znovu. Ted jsem chtela zase, ale rozum uz zasahl. Nebala jsem se ani tak toho, ze bych tri decka nezvladla. Spis jsem chtela chvili pracovat a prijit mezi lidi, coz se uz castecne povedlo.

Po dohode s manzelem do toho znovu pujdeme ale az deti budou ve skole a dame si opet skorodvojky (cili brzo po sobe).
Kdybych mela uz pred tim nejakou praci za sebou, tak bych se asi nerozmyslela.

Opravdu to zalezi jen na tobe a tvych pocitech. Ja si treba diky peci o miminko tak moc nepripoustela vztekaci obdobi u prvni dcery. A co je starsi ve skolce, tak s jednim prckem je to vylozene leharo.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sindarela
28.2.08 13:49

Děkuji.
Ono to už nějak dopadne. Cítím to. Tak pa a ještě jednou díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.10.15 18:07

???

Dobrý den,
Přemýšlíme s mužem o miminku. Ale já mám pořád strach z financí.
Moje příjmy jsou v současnosti cca 28 tis. čistého. Příjmy mého muže jsou cca 47 tis. čistého s tím, že 2× ročně má zhruba 20 tis. prémie. Máme byt na hypotéku 15 100 CZK měsíčně. Služby v bytě stojí 5000 CZK měsíčně.
Dalsi povinné náklady:
Já: 1600 telefon, 390 životní, 900 penzijní.
Muž: 1100 životní. 500 penzijní. 1Q povinné a havarijní 2300 CZK. Net+TV 1000. Veškerý projetý Benzin platí zaměstnavatel.
To je asi vše. Vůbec netuším kolik projíme, já mám bezlepkovou. Nikdy jsem to nepočítala, protože jsem nemusela.

Moje otázka zní. Máme na to pořídit si dite?
Mne po dobu mateřské a rodičovské zůstane příjem z jednoho zaměstnáni 8500 čistého.

• Nahlásit
  • Citovat
12099
20.10.15 18:12

Urcite to zvladnete :))) bezpecne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
20.10.15 18:14

To je provokace? :roll: JDe o to, jaký máš standart..my jsme schopni vyžít s jedním dítětem(druhé je na cestě) a hypotékou vyžít s manželovým platem jež je 25-30000 a mýma 3800 rodičáku(+tedy chodím na půlúvazku do práce za cca 7000,ale to mi brzy skončí) a jako žijeme úplně v pohodě, máme i na občasné výlety a zábavu(jako návštěvy aquaparku, pizzerie, zoo atd.) :nevim: Ale zase neutrácím za hadry atd. Jediné na čem nešetřím jsou boty pro malou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
20.10.15 18:15

Ono je ale právě důležité vědět, kolik projíte, jestli máte úspory, v jaké výši si pak zvolíš rodičák…jako my bychom vyšli, děti máme 2, ale nejsme nároční…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17651
20.10.15 18:15
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Moje příjmy jsou v současnosti cca 28 tis. čistého. Příjmy mého muže jsou cca 47 tis. čistého s tím, že 2× ročně má zhruba 20 tis. prémie. Máme byt na hypotéku 15 100 CZK měsíčně. Služby v bytě stojí 5000 CZK měsíčně.
Dalsi povinné náklady:
Muž: 1100 životní. 500 penzijní. 1Q povinné a havarijní 2300 CZK. Net+TV 1000. Veškerý projetý Benzin platí zaměstnavatel.
To je asi vše. Vůbec netuším kolik projíme, já mám bezlepkovou. Nikdy jsem to nepočítala, protože jsem nemusela.Moje otázka zní. Máme na to pořídit si dite?
Mne po dobu mateřské a rodičovské zůstane příjem z jednoho zaměstnáni 8500 čistého.

Nesla bych, mate malo, bude to hrozne na hrane :nevim: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
20.10.15 18:17
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Dalsi povinné náklady:
To je asi vše. Vůbec netuším kolik projíme, já mám bezlepkovou. Nikdy jsem to nepočítala, protože jsem nemusela.Moje otázka zní. Máme na to pořídit si dite?

Holka…nic ve zlým, ale opravdu to zní jako těžká provokace. Můj ani manželův příjem nedosahuje ani tvého, akorát máme menší splátku hypotéky a dítě plánujeme.
Ale poradila bych ti, ať si dítě nepořizuješ, když už teď s takovými příjmy se bojíš, že nevýjdete… :lol:
PS: holky tady jsou v horších životních situacích a neřeší tyhle kraviny… :pocitac: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12099
20.10.15 18:19

Takze kdyz ma nekdo malo nebo mene penez tak je v poradku se zeptat. Kdyz ma nekdo vice tak uz je to provokace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
20.10.15 18:22

Též mi to přijde jako provokace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
20.10.15 18:23
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Dalsi povinné náklady:

8o To jako myslíš vážně? :think: Nebo je to provokace? :think: Nebo snobský životní styl? :think: Hloupost? :roll: Protože jestli o tom nevíš, tak děti, mají i lidé s minimálními platy a už vůbec se nebavím o cikánech na sociálních dávkách. Nebo si myslíš, že si děti pořizují jen ti s příjmem 100 + :zed: Takže ano, máte na to pořídit si ne jedno dítě, ale klapzubovu jedenáctku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.10.15 18:23

???

Úspory máme cca 1,3 mil., ale na ty nechci sahat. Chci s tím poplatit hypotéku, až nám skončí fixace.
A ne, není to provokace. Pŕostě mám strach, jak se to zvládne. Přece jen mi podstatně klesne příjem.
Chci to slyšet i od nezaujatého cloveka, zda to půjde či nikoliv a zda by do toho šel.
Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama