Máme rozmazlenou holčičku?

90
10.8.20 21:00

Máme rozmazlenou holčičku?

Prosím o objektivní posouzení. Naše dceruska má přesně dva a půl roku. Bylo to velmi chtene dite a moc ji miluji. Přijde mi ale, že se s ní na ničem nedomluvim, vůbec me nerespektuje, neposloucha, manzela lépe než mě ale taky nic moc. Například byly jsme dnes na koupališti- já, dcera, moje mamka a druhá měsíční dcera. Byly jsme tam 4 hodiny. Střídala jsem se s mamkou kdo vozil kočárek a kdo byl se starší dcerou u vody. Pěkně jsme si to užily, daly si zmrzlinu atd. Jak jsme měly jít domů, dcera začala utíkat nechtěla se oblékat, nahanela jsem ji mezi lidma, když jsem ji vzala do náručí, kopala, křičela. Doma ji nahanim běžně když ji potřebuji obléct (nejraději chodí nahá), učesat, umýt zuby. Prostě přede mnou utíká a ještě se tomu směje. Bere to asi jako hru. Jist chce před TV :? To ji naučil manžel, kdyz byla miminko a nechtěla jist manžel jí pustil krtecka aby jí motivoval a bohužel to zůstalo. Ne vždy jí u TV, ale třeba snidane v 90%ano. Obědy, večeře se snažím u stolu bez TV, ale někdy proste bez toho nesni nic :( a někdy dělá vyloženě nějaký naschvál a slovo „ne“ vůbec nerespektuje. Např obedvali jsme, manžel šel pro něco, nechal na stole sklenici piva, dcera vzala solnicku do ruky, já říkám „anetko ne!“ A ona se na mne podívala usmála se a pivo mu posolila. Dále třeba pocurala našeho psa, nebo vezme do ruky prupisku a začne cmarat po svých dřevěných hračkách. Řeknu jí x krát ne ne prosím, vrať mi tu prupisku. Vysvětlují vlídně, že po hračkách se nekresli, ona se usměje a kresli si dal. Zvednu hlas a ona nic. Ještě přede mnou s tou prupisku začne utikat. Anebo dnes jsem měla tričko na ramínka. Ona si to ramimko vzala do ruky a začala mě za něj tahat, úplně se mi zarezavalo do kůže. Říkám prosím, nech toho mamku to bolí " nic tak znovu "anetko, přestaň, děláš mamce auau " nic, zatahala ještě více a smála se při tom. Je tohle ještě standardní batole anebo už je to moc?
Jen podotýkám, dělala to už před narozením sestřičky, I když teď to možná vygradovalo. Snažím se jí max věnovat, aby na miminko nezazlila nebo se necítila odstrcena. Když mimi spí přes den, vždy si s Anetkou hraju, zapojuji jí do péče o mimi, nosí plinecky, zpívá miminku. Má sestřičku ráda, dává ji pusinky, hladí, tak si myslím, že tam problém není. Spíše jsem asi příliš měkká a nenastavila jsem ji hranice. Asi jsme meci s mužem oba a ona to ví. Na druhou stranu nechci po ní řvát plácat ji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4873
10.8.20 21:03

No porad jen pisete jak toho spoustu namluvite a kdyz neposlechne, tak se nic nestane. Proc by teda mela poslouchat co ji rikate? Vy musite nastavit mantinely a s tim mantinelem nehybat a stat si za svym, at se deje co se deje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
10.8.20 21:06

Vydrž, tady se za chvilku dozvíš, ze jí máš dávat na zadek. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
10.8.20 21:06
@Cenarius píše:
No porad jen pisete jak toho spoustu namluvite a kdyz neposlechne, tak se nic nestane. Proc by teda mela poslouchat co ji rikate? Vy musite nastavit mantinely a s tim mantinelem nehybat a stat si za svym, at se deje co se deje.

A co mam udelat, když neposlechne? Jak nastavit mantinely, když nechci trestat? - rozhodně ne fyzicky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5176
10.8.20 21:07

No tak fakt batole nechápe ne maminku to bolí :P a ano chybí jí mantinely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18198
10.8.20 21:07

Na moje poměry mekka jsi, nejake sceny na verejnosti si moje dite nedovolilo nikdy, a nejake utikani predemnou, curani na veci atak, si nedovolí ani nas roční :nevim: ale taky ma obcas srandu, kdyz se zlobim a este vic provokuje, ale jenom ten mensi co nema rozum, starsi vi co znamena ne. Krom toho, že rekneš anetko ne, děláš ještě něco, abys jejimu chování zabranila? U nas plati, reknu 2× ne a potřetí dostane treba placnuti pres ruku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5176
10.8.20 21:09

@Oli.Lyon tak poraď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1313
10.8.20 21:10

Nikdy bych netekla rozmazlenou, protoze s nekterymi detmi je to hoodne tezke. Sebrali jste ji tu solnicku/propisku? Chytla jste ji ruku, kdyz tahala za to raminko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
10.8.20 21:11
@ludmilaadamkova píše:
@Oli.Lyon tak poraď

Vrátím se později, nemám teď cas… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4873
10.8.20 21:11
@KaterinaDo píše:
A co mam udelat, když neposlechne? Jak nastavit mantinely, když nechci trestat? - rozhodně ne fyzicky

Tak kdyz nechcete trestat, tak hodne stesti a mate presne to co chcete. Vzorne dite, ktere nema zadne mantinely a nezna zadne tresty ani postihy. Ale reknu vam jednu vec. Crly zivot bude muset dodrzovat nejaka pravidla! Uz ve skolce to bude peklo a ve skole to bude jen pokracovat. Zkuste si sama rict, jak byste se chovala, kdyby za zadny vas cin nenasledoval trest? Na 1000% byste se chovala uplne jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22035
10.8.20 21:12

Mic mluvis a malo konas. Dite testuje a ty mu davas jen verbalne neprilis pevne hranice.
Pokud dite nereaguje na slovni zakaz/pokyn tak mu priste musis zamezit fyzicky. Slanku/propisku seberu, dite odvelim jinam, chytnu mu ruku, pripadne ukazu, ze to, co povszuje za zabavne fakt boli.
Nechces jist, tak nejez, divadlo ti tu delat nebudu. Klidne vysvetluj, ale i konej. Pravidla urcuje rodic a neni to pro srandu kralikum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.20 21:12
@KaterinaDo píše:

Já používám: 1. Hodně důrazně až výhrůžně : „Přestaň!“ 2. Čapnu za ruce, otočím ho a pošlu ho směrem ode mne. 3.Pošlu ho za trest do pokojíčku.
Já tedy nejsem proti plácnutí, ale schovávám si to pro situace, kdy už fakt dělá naschvály a hrozí, že někomu či sobě ublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
10.8.20 21:14
@KaterinaDo píše:

Kdyz nechces trestat (bez toho to ale tezko pujde), tak jit jedine cestou odmen. Napr. kdyz Anetko nenasypes tatinkovi sul do piva, tak dostanes bonbonek :roll: :zed: Ne fakt, proste chytit za ruku, sebrat danou vec a trvat si na svym. A ze neji bez TV? No tak neji…ona hlady neumre a priste si da rada s vami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
10.8.20 21:15
@Oriseka píše:
Nikdy bych netekla rozmazlenou, protoze s nekterymi detmi je to hoodne tezke. Sebrali jste ji tu solnicku/propisku? Chytla jste ji ruku, kdyz tahala za to raminko?

Solnicku i prupisku jsem jí vzala. Za ruku jsem ji chytla asi po šestém „ne“ je pravda, že pak přestala, spíše já jsem její ruku premistila než že by ona přestala sama od sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4256
10.8.20 21:15

Na některý děti zabírá domluva, a na některý děti zabírá ruka. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama