Maminky makrobiotičky

1535
11.10.05 20:40

Maminky makrobiotičky

Ahoj,
najdu tu mezi vámi nějakou spřízněnou duši co se týče „zdravějšího“ miminkovského jídelníčku? My s tatínkem se mezi makrobiotiky vůbec neřadíme, ale mám kamarádku, která se takhle s manželem již léta stravuje a platí to i pro jejich synky (21 a 8 měsíců).
Snažím se dodržovat ta nejpřísnější pravidla makrobiotiky (žádné, nebo jen minimum mléčných výrobků, nesladit umělým cukrem…) i s mým 8-mi měsíčním synem.
Je tu někdo takový, kdo se snaží o totéž a má podobně staré mimi? Jak jste na tom s příkrmy, co „vaříte“, co malým chutná a co nechutná?
Díky, pevné zdraví všem!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

118
11.10.05 20:50

Violet

Já makrobiotička nejsem, ale byla jsem na pár kurzech vaření makrobiotických jídel, spíš abych se dozvěděla základy zdravého vaření. Jednou týdně makrobiotiku vařím, Julinka to má moc ráda, Míša je masový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
11.10.05 21:11

A můžeš napsat nějaké recepty? Byla bych ti vděčná :-)
Klidně i na mail scarletrose@seznam.cz
Díky, potěšilo mě, že je nás víc. V létě se také chystám na makrob. seminář i s mým malým broučkem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
11.10.05 21:22

Violet

dělám jídla typu: uvařit celozrnnou rýži s malým poměrem obiloviny (50 min v tlakovém hrnci, 1:2 - 2,5), k tomu vařenou zeleninu a smažené tofu (tempeh). Nebo fritovanou zeleninu… posypat opraženýma sezamovýma nebo slunečnicovýma semínkama. Můžu ti poslat mail co mám, ale mám to v sešitku, tak bych ti přepsala jen co tě bude zajímat, ne všechno.

Nemáš pro mě ty radu na ten metřík, všimla jsem si tě v testíku, mně to pořád nejde :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
11.10.05 21:24

Zku sještě umazat na začátku a na konci to „url“ se závorkou, mělo by ti to začínat i končit tím „img“

Já právě nevím, jak s těmi obilovinami…chtěla bych vyzkoušet třeba různé kaše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
11.10.05 21:28

Jů, už mi to tam vyskočilo. Já jsem to měnila v nastavení, co mám nahoře ty obrázky a ono je ještě jedno nastavení o kousek níž. Ještě přidám Míšu.

Kašičku jsem zkoušela dělat z pohankové krupice a rýžového krabicového mléka. Dětem moc chutnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
11.10.05 21:34

No vidíš, tohle vůbec neznám…
Uvítala bych třeba i info o tom, od kdy jsou vhodné luštěniny, jak je připravit a jak často asi dávat?
Hezký metřík :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
11.10.05 21:41

Začínat se má obecně červenou čočkou, je nejmíň nadýmavá. Zrovna dnes jsem ji dělala s rýží - namočit na 10 minut spolu do vody, dát na plotnu s 1,5 násobkem vody a 20 minut vařit. Nakonec kapku oleje a majoránku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
11.10.05 21:43

Super, tak přesně takovéhle info jsem hledala - díky!
Jinak- jak to ty osobně řešíš s těmi mléčnými výrobky? Nebo je dětem dáváš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
11.10.05 21:47

My makrobiotici nejsme, já proti mlíku osobně nic nemám. Jen je na něj Julinka alergická, tak jsem se dostala až k makrobiotickým receptům, protože tam vaří bez mlíka.
Dávala jsem dotaz s názvem Kravské mléko a vápník, maso a železo, zatím tam není nijak konkrétní odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
11.10.05 21:53

Hm, zatím nic moc příspěvků..
A co jáhly, děláš s nimi? A upřesnila bys mi prosím tu kaši z pohankové krupičky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
11.10.05 22:00

Koupila jsem pohankovou krupici a dělám ji nak normální krupici, jen v rýžovém mlíku, nakonec zcela nemakrobioticky posypu spoustou cukru a skořicí. Dělala jsem ji třikrát za sebou, teď chvilku ne, takže kolik lžic krupice na kolik mlíka jsem už zapomněla.

Poslala jsem ti soukromou zprávu, snad dorazila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
11.10.05 22:09

Dorazila, díííky, vše si promyslím a písnu.
Papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
27.8.12 07:28

Dobrý den prosím mohl byste mi někdo poslat recepty. Můj muž má rakovinu a prý by mu pomohla makrobiotická strava, ale jsem úplný začátečník a musím se rychle přeorientovat na toto vaření. Velmi všem děkuji za pomoc a za rady ***@seznam.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
27.8.12 09:36

Ahoj :mavam: Já nejsem makrobiotik, ale začínám se o to zajímat. Takže takovou diskuzi přesně hledám! Jinak tady na e-miminu znám více holek co se doma zdravě stravují,(i podle makro) dám jim vědět!
A zrovna dneska dělám první jídlo, je to z knížky radost z jídla od Strnadelové. Jinak ale doma se snažíme vařit všeobecně zdravě-hodně bio zeleniny a ovoce, žádná bíla mouka, cukr atd. Pokud mléčné výrobky tak domácí-vím, že makro vůbec neuznává, nicméně já se zajímám i o jiný směry, takže to tak zatím propojuju. Pokud jde o mléčné výrobky čerstvé a domácí, v malém množství tak si myslím, že to je ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama