Mámy na RD a testování?

Anonymní
17.5.21 07:44

Mámy na RD a testování?

Holky, jestli jsem to pochopila správně tak využít kadeřnici, fitka apod můžou ti s testem ze zaměstnání, ze školy, očkování apod ale co mámy na mateřské? To nikam nemohou dokud si nevystoji frontu na antigen na odběrovém místě? Představa že budu stát u nás v nemocnici dvě hodiny ve frontě abych si mohla zajít na zahrádku na kávu, nebo hoďku zacvičit to je síla. Nebo jsem to pochopila špatně? Samotesty mi nevadí, ty já si klidně nakoupím ale údajně tyto samotesty povolené nejsou. Děkuji moc za vaše reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15080
17.5.21 07:49

Ano, pochopila jsi to správně. Já teda jen nevím s tou dvouhodinou frontou. U nás se objednává na testy na určitý čas, takže člověk skoro nečeká…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2225
17.5.21 07:51

Ne ve všech zaměstnáních jsou ochotni dát potvrzení o testu. Jinak nemusíš jít jen do nemocnice, je spousta testovacích míst. A na objednání, takže jdeš na čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312

Chodí se na čas. Nikde se nečeká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35018

Na odborném antigenním testování jsem byla několikrát a nikdy jsem nestála frontu dvě hodiny. To by naopak přispívalo k šíření epidemie. Máme ve městě několik míst, kde takto testují, časy se objednávají online dopředu a jsou přesné.

Ale co jsem četla, pro služby stačí testy z práce, takže by měl stačit i koupený samotest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 07:52

@nozu U nás je to také jen na konkrétní čas, ale pro antigenní testy pro samoplatce mají pouze 3 dny v týdnu v čase 12-16 pro objednané. A když koukám na kalendář tak je to na cely tento týden už vybukovano. A když projíždím kolem jsou tam vždy fronty. Kamarádka tam strávila fakt hodně dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 07:54

@Pears206 ano, online dopředu. Ale u nás je pouze jedno odběrové místo a to se tu sjíždějí lidí z okolních vesnic, dle kalendáře je na celý týden plno a mají na to jen 4 hodiny třikrát v týdnu.

• Citovat
  • Nahlásit
11130
17.5.21 07:56
@Anonymní píše:
@nozu U nás je to také jen na konkrétní čas, ale pro antigenní testy pro samoplatce mají pouze 3 dny v týdnu v čase 12-16 pro objednané. A když koukám na kalendář tak je to na cely tento týden už vybukovano. A když projíždím kolem jsou tam vždy fronty. Kamarádka tam strávila fakt hodně dlouho.

fakt jo? zrovna jsem před chvílí objednávala na test kluka - ve čtvrtek bude mít kroužek, chtějí antigen max. 48 hodin nazpět, ale ve škole už se testují jenom v pondělí. na nejbližším místu ke škole si mohl vybrat, jestli chce jít před školou, o obědové pauze nebo po škole, objednávají po minutě, míst měli spousty. neumím si představit, že by tam stál frontu, spíš mi to připadá, že občas jim tam někdo přijde :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15800
17.5.21 07:58
@Anonymní píše:
Holky, jestli jsem to pochopila správně tak využít kadeřnici, fitka apod můžou ti s testem ze zaměstnání, ze školy, očkování apod ale co mámy na mateřské? To nikam nemohou dokud si nevystoji frontu na antigen na odběrovém místě? Představa že budu stát u nás v nemocnici dvě hodiny ve frontě abych si mohla zajít na zahrádku na kávu, nebo hoďku zacvičit to je síla. Nebo jsem to pochopila špatně? Samotesty mi nevadí, ty já si klidně nakoupím ale údajně tyto samotesty povolené nejsou. Děkuji moc za vaše reakce.

Muzes si udelat samotest i v kadernictvi. Precti si pokyny ministerstva zdravotnictvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19796
17.5.21 08:25

Ale ty samotesty snad povolené jsou, nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53751
17.5.21 08:29

Vlastně ani pořádně nevím, jak to je, nestačí čestné prohlášení? Dětem na kroužek jo (a píše se v něm, že msí být provedený test schválený ministerstvem nebo určený k samotestování). Ono je sice otestují v pondělí, ale o víkendu v hospodě už je stejně dávno neplatnej. Já si nedovedu představit, že v létě na dovolený na horách lítám s dětma co tři dny do odběrovýho centra, aby si mohly dát někde na hřebeni v horský chatě polívku.
Jinak takových lidí je, kteří nejsou povinně testovaní, o prázdninách nebudou ani ty děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1363
17.5.21 08:31

Oni tam budou stát frontu i ti co jsou testovaní v práci, hodně lidí testují v pondělí a platnost to má 72 hodin, takže jestli chtějí někam v sobotu když mají volno, tak do tý fronty musí taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
17.5.21 08:44

Máš dvě možnosti. Buď tak moc chceš na zahrádku a do fitka, že to podstoupíš nebo to nepodstoupíš a tím pádem jsi to tak moc nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
17.5.21 08:54

Pokud vím, tak stačí samotest, který si uděláš přímo v dané hospodě/kadeřnictví :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4167
17.5.21 08:54

Byla jsem mnohokrát na různých místech a nikde jsem frontu nestála. To, že je na místě „fronta“ (spíš rozptýlení lidé kolem testovacího centra) jsou ti lidi, co čekají 15 minut na výsledek, ne na test. A někde to dokonce posílají na mail, takže může jít člověk rovnou dom. Nebo si kup ten samotest, no. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat