Mandle u 5leté dcery

23.3.16 10:06

mandle u 5 leté dcery

Dobrý den děvčata. Mám dotaz, mojí dceři jsou 5 let. Chtějí ji trhat nosní mandle, má je veliké 1 až 2.Pak že má veliké krční mandle tak ty má veliké 3 až 4.Ty chtějí zmenšovat. Má to cenu dceru na to dávat, když nemarodí ani 1 neměla angínu. Začala od unora chodit do školky tak má často kašel a rýmu. Dcera navíc špatně mluví a neumí pořádně smrkat je hyperativný. Moc děkuju za váše odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4235
23.3.16 10:12
@Marcelinkac píše:
Dobrý den děvčata. Mám dotaz, mojí dceři jsou 5 let. Chtějí ji trhat nosní mandle, má je veliké 1 až 2.Pak že má veliké krční mandle tak ty má veliké 3 až 4.Ty chtějí zmenšovat. Má to cenu dceru na to dávat, když nemarodí ani 1 neměla angínu. Začala od unora chodit do školky tak má často kašel a rýmu. Dcera navíc špatně mluví a neumí pořádně smrkat je hyperativný. Moc děkuju za váše odpovědi.

Ty nosní mandle bych dala. Kvůli tomu mluvení a aby se naučila pořádně smrkat a dýchat nosem, což má zase velkej vliv na to mluvení. Navíc ten zákrok je opravdu malý. My jsme byly na trhání 2×, ráno nás přijali, během dopoledne byl zákrok a k večeru jsme šly domů. Oba zákroky bez komplikací. S těma krčníma mandlema fakt neporadím, pokud netrpí na angíny, tak bych to asi neřešila. Nevím odkud jste, ale já doporučuju kliniku na Karláku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6800
23.3.16 10:23

@MarketaJ Souhlasím, u nás se možná půjde na krční kvůli tomu, že na chvilku v noci přestává dýchat. Syn měl nosní 3.stupeň, prý by se ani nenaučil smrkat, nešlo by to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
23.3.16 15:29

Nosní bych asi nechala vzít, ale krční ne, pokud nejsou časté angíny a to nejsou.
Dcera má mandle obrovské. Někdy se zmenší /nevím proč, ale jsem ráda/ a někdy jsou skoro přes celý krk. A na ORL mi dr sama řekla, že pokud není angína každý měsíc nebo nemá problémy s apnoe, tak rozhodně nedoporučuje jakýkoli zásah. A to jsem si oddechla protože jsem byla připravená bojovat, kdyby operaci navrhla.
Nosní mandle není mandle v pravém slova smyslu, ale je to jakoby výčnělek, pahorek, který častou rýmou nabývá na velikosti. Krční mandle jsou součástí imunitního /lymfatického/ systému. Mají svou nenahraditelnou roli a ač je zmenšení menším zlem, je to zásah.
Takže pokud to není vysloveně nutné /neohrožuje to zdraví/, ještě to zvažte :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat