Manduca = bolavá záda nosiče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Erteple
Ukecaná baba ;) 2334 příspěvků 14.09.10 17:10
Manduca = bolavá záda nosiče?

Pročítala jsem diskuze, ale odpověď nenacházím.

Dnes jsem si zapůjčila manducu na vyzkoušení. Po max. deseti minutách nošení 4,5kilového miminka mne doteď bolí záda, jako bych den chodila s dvacetikilovým batohem (ramena + mezi lopatkama). To je normální a „zvyknu si“, nebo jsem dělala něco špatně?

Nechci si koupit něco, co mi bude dlouhodobě nepohodlné, na druhou stranu nějaké nosítko potřebuji a tohle mi přišlo zatím nejlepší.

Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 14.09.10 17:19

Pokud jsi mela dite spravne dotazene, a hezky vysoko, male miminko by melo byt tak vysoko, abys mu po skloneni hlavy mohla dat pusu na celo, tak je mozne, ze mas nejak zkracene svaly na zadech.

Ma boleli zada zezacatku, kdyz jsem nosila na zadech, ale bylo to netrenovanosti a krivymi zady.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 14.09.10 17:20

Možná zkusit nějak dotáhnout, seřídit… Toto mi taky u nosítka dělá, ale až tak po 2 hodinách u dítěte, co má přes 10 kg… To zas myslím je normální, tělo není stroj :mrgreen:

Nebo ti holt nesedí a bude to chtít něco jiného… :think:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 14.09.10 17:39

Taky bych to viděla na špatné dotažení a posazení, nedávno jsme šli asi 8kilometrovou procházku a skoro jsem nevěděla že něco nesu (jen rychleji začaly bolet nohy :lol: ).

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 14.09.10 18:37

Taky bych řekla špatně seřízené popruhy. Pokud není správě dotaženo a dítko dobře usazeno, opravdu můžou záda bolet.Ze začátku jsem se jednou tak trápila a poskakovala a posouvala… než se dobře usadila :D

Já mám problémy se zády a páteří a vyzkoušela jsme i jiná nosítka nebo baby vak a Manduca vyhovuje nejvíc. nebolí mě záda ani trapéz.

kamiŠ
Generální žvanilka 23825 příspěvků 14.09.10 18:39
Hanule píše:
Taky bych to viděla na špatné dotažení a posazení, nedávno jsme šli asi 8kilometrovou procházku a skoro jsem nevěděla že něco nesu (jen rychleji začaly bolet nohy :lol: ).

Tak tak, nosím i delší trasy a nic. Jedině pak kyčle, od bederního pásu, když si vezmu blbý oblečení a tlačí mně to. Ale to je moje chyba :roll:

vulpes
Kelišová 5054 příspěvků 14.09.10 22:38

Jak píšou i ostatní…špatně seřízené popruhy.
Je tam spousta (napočítala jsem, myslím, 11) variabilních prvků, takže to vyladění na optimum chvíli trvá… Fakt to není batoh o dvou přeskách.

Erteple
Ukecaná baba ;) 2334 příspěvků 15.09.10 09:12

Všem díky za odpovědi, i mně se teď už zdá, že to bylo těma popruhama. Zkoušela jsem si to předtím v obchodě a tam mě na všechny možnosti neupozornili. 11 variabilních prvků jsem sice ještě nenašla ;), ale i to, co jsem objevila, zatím stačilo :)

kamako
Kecalka 272 příspěvků 15.09.10 13:38

ahoj není tady nějaká maminka z orlickoústecka ,která ví o obchůdku s věcmi pro děti ,kde by manducu měli k prodeji? taky si ji potřebuji zkusit, v Praze jsem to už nestihla a tady to ještě moc neznám:-)děkuju:-)

kamako
Kecalka 272 příspěvků 15.09.10 13:38

ahoj není tady nějaká maminka z orlickoústecka ,která ví o obchůdku s věcmi pro děti ,kde by manducu měli k prodeji? taky si ji potřebuji zkusit, v Praze jsem to už nestihla a tady to ještě moc neznám:-)děkuju:-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >