Manipulátorská rodina přítele

Anonymní
12.7.21 22:21

Manipulátorská rodina přítele

Ahoj holky, už si skutečně nevím rady, tak se obrátím sem a budu moc ráda za každé odpovědi. Omlouvám se, za anonym, ale je to pro mě alespoň lepší. Jsem se svým přítelem už od 18ti. Teď nám je 24. Vždycky jsme měli krásný vztah a rozuměli jsme si, to si vlastně rozumíme i svým způsobem pořád, ale poslední rok se událo spoustu věcí, s kterými se potřebuji svěřit. Přítelova rodina mě nikdy moc nemusela. Před přítelem se tvářili, že mě mají rádi a jsou rádi, že jsme spolu, ale když jsem tam byla sama, tak dělali, že tam nejsem a bavili se mezi sebou. Přítel už přes rok trpí (a i dříve trpěl, ale teď ten poslední rok obzvlášt) pocitem viny a má pochybnosti o sobě i o našem vztahu. Když jsem se s ním bavila, proč to tak je, říkal, že sám neví. Tohle se objevilo, když přítel byl u své rodiny přes půl roku, protože ja jsem byla pracovně jinde a přítel pobýval zatím u rodičů, protože aby jim pomáhal atd. což mi nevadilo, sama jsem mu to nabídla. Za půl roku mi ho změnili úplně. K nepoznání. Často jak jsem už psala trpí těmi pocity viny vůči tomu, že nebyl na rodinné oslavě, že jim nezavolal, že se sestrou mluvil „jen“ hodinu… atd atd. Ale přitom říká, že to vlastně ani dělat nechce. Jeho rodina nechtěla, abych tam moc jezdila, řekli to přímo příteli ale mně ne. Důvod byl prý ten, že s nimi moc nekomunikuji. Pravda je taková, že jsem se pokoušela, ale vždycky mě doslova ignorovali a raději z místnosti odešli. Říkali příteli, že by se měl věnovat hlavně sobě a že všechno chce čas co se týče nás dvou, což mi přijde směšné, vzhledem k tomu jakou dobu už spolu jsme… Nedávno se s těmi svými pocity viny vůči jeho rodičům a výčitky vůči nim svěřil konečně přítel svým rodičům. Ještě než své matce volal, říkal, že ho to trápí a že si to nenechá líbit a udělá si jasno. Po asi dvouhodinovém rozhovoru s jeho matkou ale hrál už jinou hru. Říkal, že to asi tak není a že by to nechal být.. Tak to bylo vždycky. Když šel ke svým rodičům na návštěvu, vrátil se jak výměneny a vždy jsme se pohádali.. Když už jsem to nemohla vydržet, protože se mi ještě do toho objevily nějaké psychické potíže, tak jsem mu narovinu řekla, aby se rozhodl, jestli chce být se mnou a jestliže ano, tak si přeji, aby se svou rodinou omezil alespoň na pár procent kontakt, protože se mě to velmi dotýká a ničí mi to psychiku. Souhlasil a taky to udělal. Když jsem u přítele jednou na společné návštěvě kam jsem moc jít nechtěla zaslechla jak jeho matka svému manželi říká, že si měl vybrat někoho jiného a že ho stejně jen využívám, tak jsem to nemohla vydržet a napsala jsem ji dopis. Ne vulgární ale dopis, ve kterém jsem vylíčila to, že se mi nelíbí, jak se o mně baví, že ji vidím jako manipulátorku, která přítele psychicky ničí a že mi to vadí.. Ona na to nereagovala, i přesto že vím, že dopis dostala. Místo toho poslala příteli nedávno SMSku že ho strašně moc má ráda a vždy tu pro něj bude… Co si o tom myslíte? Připadá vám to normální?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33002
12.7.21 22:29

Ne. Nechápu, co si s máti hodinu povídá. Já bych asi takovou bábovku nesnesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
12.7.21 22:58

Sorry, ale šest let není kdoví jak dlouhá doba. Navíc mezi osmnáctým a čtyři a dvacátým rokem je neskutečný vývoj. I když si myslíte, že v mnohém máte jasno, tak dost se toho teprve vyjasňuje. Pokud se však nechcete cítit jako onuce, tak si u jeho rodiny musíte vybudovat respekt. A to nejspíše způsobem, který nebude nejmilejší. Nemusí vás mít rádi, ale musí vědět, že tam jste. Nic není zadarmo.

Anebo můžete změnit přítele. Lidí je jak…

• Citovat
  • Nahlásit
1459
12.7.21 23:17
@Russet píše:
Ne. Nechápu, co si s máti hodinu povídá. Já bych asi takovou bábovku nesnesla.

A jakou časovou dotaci má tvůj otrok na styk s rodinou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
12.7.21 23:19

A proč jsi ji něco neřekla a místo toho jsi napsala dopis?
Jinak si umím představit jak tě to štve, ale jde vidět že má snahu, když s něma ten kontakt trochu omezil atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1747
13.7.21 00:11

Ten tvuj vubec nevi, co chce. Mamanek. Neumi dat matce najevo, ze je teda uz vladtne dospelej :roll:…chova se jak decko. Trouba na n-tou. Takovymu babovkovi bych akorat nafackovala, at se trochu vzmuzi…ne fakt, to je chlap k nicemu. Vykaslala bych se na nej. Beztak je vas vztah prechozenej. Mas na vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10924
13.7.21 00:19

Zbav se jich včas, jinak budeš labilní díky nim. Nikdo za to nestojí a tvůj přítel také ne. Jablko nepadá daleko od rodiny, on tu jejich povahu má také. Není lepší, není jiný. Je jenom trochu jiný, ale je to jejich potomek a dědil po nich povahu, je stále ovlivněn místo, aby byl už samostatný.
Představ si tuhle situaci na dalších 50 let a budeš vědět. Źe to je babička tvých dětí a ty je tam dáváš. Jak s nimi manipuluje. No fuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
13.7.21 09:20

Nepsala jsi tu už jednou? Podobný příběh tady byl asi před týdnem.
Každopádně přítel je mamánek a já bych se na to vyprdla. Nebudou ti dělat život jednoduchý nikdy, když tě doteď nepřijali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14060
13.7.21 09:25

Zbav se ho. On není muž pro rodinný život.
S každou kravinou poletí za rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 10:36

Znam, měla jsem to stejně pak jsem otěhotněla a nakonec Jsem zůstala sama s malym.
Jeho pojeb*** manipulatorska rodina a vychlastana free matka byli silnější.
Tfuj až jednou přijde, ze lituje pošlu ho těžce do pi.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat