Manžel a lichotky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 21:40
manžel a lichotky

Zdravím všechny. Chtěla bych se podělit o pocity a zeptat se na názory. Lichotí vám manžel? mě moc ne. Jednou za rok. Spíš třeba řekl, že jestli si myslím, že nejsem hezká a podobně. A jiný zhodnotí tím, že si aspoň všimne. Přijde mi to divný. Jinak je hodnej, když jde do tuhýho říká i miluju tě. Občas se to zlepšuje. Řekla bych, že dost řeší i sám sebe jak vypadá a tak. Rád se oblíká a podobně, ale rád koupí i mě. Když koupíme něco novýho tak řekne jo, že to mi sluší. No a dál. Co mi třeba chybí jsou mazlení. A taky dělá to, že jednou za sto let někam jde s kamarády a udělá to jakoby potají, jako naschvál. Nechápu to proč. Mě to je fuk, že někam jde, ale nechápu, proč nejde normálně. Přišlo by vám, že vás chce udržet v nejistotě kvůli jeho žárlení, který teda není to hezký žárlení, ale spíš svazující- tak to cítím já…nebo třeba nejeví moc zájem o podporu mě v tom co mě baví, jelikož jsem na očích jiných lidí. Byl by rád, když dělám tzv normální práce - prodavačka, servírka, recepční, ale to co umím a jsem v tom dobrá nepodpoří. Nevím…je to napsáno tak v rychlosti. NO prostě mě to štve, že je takovej studenej, když jde do tuhýho se projeví. Je to takovej pragmatik. Podotýkám, že je starší o 11 let. Máme za sebou toho hodně. Spíš citím z jeho strany provokaci. A nevím co s tím. Teď zkouším jinou komunikaci a tak. A spíš jsem řekla, že když nebude změna, tak na vztah kašlu. A to máme děti. A zároveň pořád pracuje. Je to inu zamotané asi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lenka_Hal
Echt Kelišová 9506 příspěvků 09.06.19 21:47

Mozna jsem to nepochopila, ale marne hledam tak zavazny duvod, abych to ukoncila, obzvlaste s detma. :think:

Kubula.K
Kelišová 5343 příspěvků 09.06.19 21:53

Co delas za praci? Neco mu na ni vadi?

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 09.06.19 21:55

Taky nechápu, co tím chtěl básník říct a důvod k ukončení manželství už vůbec ne

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 8942 příspěvků 09.06.19 21:57
@Lenka_Hal píše:
Mozna jsem to nepochopila, ale marne hledam tak zavazny duvod, abych to ukoncila, obzvlaste s detma. :think:

Prostě ho chce poslat to pr… a hledá nějakou záminku, jak si to zdůvodnit.

Mart81
Kelišová 5397 příspěvků 09.06.19 22:00

Také mi z toho není jasné, co vám na manželovi vadí tak moc, že chcete ukončit manželství s dětmi.

Vybrala jste si o 11 let staršího muže, pracovitého, studeného čumáka, který je kritický k sobě i k okolí a má sklony žárlit. Na druhou stranu nejspíš štědrý, spolehlivý, stará se o sebe a celkově v důležitých věcech držák.

Asi těžko můžete čekat, že omládne a změní se na vášnivého romantika, který vás bude nekriticky vychvalovat a celý den z vás nesundá ruce s výjimkou okamžiků, kdy vám bude do společné postele tahat další chlapy. ;)

Drobné věci se postupně vylepšovat dají. Je však otázka, zda jen nejste tím mužem a společným vztahem znuděná a nerozhlížíte se jinde. Nebo tam jednoduše nevidím, co tak zásadního vám překáží. :think:

Milujete ho? Přitahuje vás? Vyjdete spolu v zásadních věcech?

Příspěvek upraven 09.06.19 v 22:02

Uživatel je onlinedivine woman
Extra třída :D 12310 příspěvků 09.06.19 22:01

A kolik vám je let? Mně manžel začal lichotit až po letech. Když mi dnes řekne, že jsem krásná, tak mám pocit, že si ze mě dělá srandu. Byla jsem krásná, ale před 20-30 lety. :mrgreen: Teď už si jako krasavice fakt nepřipadám.

Marrixie
Stálice 57 příspěvků 09.06.19 22:02

Já bych tipla, že ani nechce ukončit… Jen prostě taková ta nálada, že jí štve a chtěla si ulevit… 8)

Premek_Orac
Kelišová 5236 příspěvků 09.06.19 22:04

Ahoj zakladatelko,
a ty sama, jsi se sebou spokojena?
Nebo jsi si nejista, pochybujes a v techlichotkas hledas ujisteni sebe sama, ze za neco stojis?
Nepochybuj o sobe. Lichotky, neznosti potesi vzdy, ale jsi uz zenska, co neco dokazala. Najdi jistotu sama v sobe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 22:23

Já ho miluju moc, proto jsem s ním už dost let. On je hodnej a všechno, ale spíš mám strach abych se neprobudila pozdě nebo tak, já nevím. Je prostě přísnej i když je hodnej. A pak přijdou kámoši po x letech a na ty by se rozkrájel. Nechápu. Pro mě je důležitá naše rodina a tu pozornost obracím k ní. Chválím nás, dřív i jeho teď už se mi do toho moc nechce. Nevím asi pro někoho nesmysli. O hledání jiných chlapů mi fakt nejde - špatně pochopeno a asi i špatně popsáno. Proč bych od něj odešla. Protože je furt v práci a vše i pozornost k rodině si musíme vydobýt i ty lichotky co žena potřebuje aby se cítila pro svýho chlapa sexy a jak říkám přijdou kámoši a vše jde hned. Jakoby jim něco dlužil nebo na ně hrál divadlo. Pak teda když řeknu výlet tak se teda umoudří a, že teda jedeme, ale kámoš zavolá o pomoc a jede…dělám práci v zábavě, umělecká činnost (nic o ukazování těla a podobně) a co mě štve - cizí chlapy mi zalichotí a řeknou, no on neví co má doma, a mě to nezajímá, ani chlapy nelovím, spíš se vždy zakecám o jejich rodinách :) a jiní mi chválí mou práci, on řekne pragmaticky - je to o penězích…ok řeknu, nemusíš mít rád mou práci, ale podpoř mě jen proto, že mě to baví. Tu práci nedělám kvůli jiným známostem, ale že mě baví…no omlouvám se za komplikovanost…ale opravdu mi nejde o záminku k opuštění někoho, koho miluju, ale přijde mi že jedu podle jeho plánu a na můj se nebere zřetel. Když jsem doma tak je to ok. a tak podobně. Vám by tohle vyhovovalo? Být vlastně neoceněná, žít život podle scénáře druhého partnera, a nebýt vyslyšena. On nechápe, že i když bych dělala svou práci, byla bych i doma a starala se o ně všechny, ale byla bych i šťastná za svoji práci. Ale jsem teď finančně závislá na něm a tudíž on rozhoduje…o nic se neprosím, pokud nejde o můj koníček.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 22:25

Omlouvám se za hrubky, jsem KO

Ou
Echt Kelišová 8170 příspěvků 09.06.19 22:43

No tak pro něj holt nejsou důležité řeči, ale něco jiného. Více tady https://www.navrat.cz/…jazyku-lasky

Uživatel je onlineHanyžka1
Kecalka 133 příspěvků 09.06.19 22:54

Ach jo. Musí přijít vážná nemoc, alkohol, nevěra, dluhy…?? Aby si člověk uvědomil, že hledá problém tam, kde není?

Marrixie
Stálice 57 příspěvků 10.06.19 12:03

Aha… Takže se tu nebavíme o lichotkach, ale o tom, že ti, zakladatelko, chybí od manžela respekt a uznání a to je potřeba celkem zásadní pro spokojenost člověka. Je úplně logické, ze cítíš frustraci.

Chápu to teda tak, že si přeješ, aby tě začal respektovat a vážil si te.

Hledej důvody proč te nerespektuje. Až si je pojmenujes začni jednat tak, abys v jeho očích respekt a úctu, případně obdiv získala.

Zásadní může být i práce na sebevědomí, to ale nevyresis na diskuzi ani žádným článkem. Nejefektivnější řešení by byl asi psycholog. Zdlouhavejsi řešení jsou pak knihy a materiály s touto tématikou, ale to uz vyžaduje schopnost pracovat se sebou. Vůbec te nechci podceňovat, ale pro většinu lidí je to velmi těžko uchopitelne. Přečtou, znají, ale do podvědomí, do úrovně vědomosti, se jim to nedostane, takže k ničemu.

Mart81
Kelišová 5397 příspěvků 10.06.19 12:56
@Anonymní píše:
Já ho miluju moc, proto jsem s ním už dost let. On je hodnej a všechno, ale spíš mám strach abych se neprobudila pozdě nebo tak, já nevím. Je prostě přísnej i když je hodnej. A pak přijdou kámoši po x letech a na ty by se rozkrájel. Nechápu. Pro mě je důležitá naše rodina a tu pozornost obracím k ní. Chválím nás, dřív i jeho teď už se mi do toho moc nechce. Nevím asi pro někoho nesmysli. O hledání jiných chlapů mi fakt nejde - špatně pochopeno a asi i špatně popsáno. Proč bych od něj odešla. Protože je furt v práci a vše i pozornost k rodině si musíme vydobýt i ty lichotky co žena potřebuje aby se cítila pro svýho chlapa sexy a jak říkám přijdou kámoši a vše jde hned. Jakoby jim něco dlužil nebo na ně hrál divadlo. Pak teda když řeknu výlet tak se teda umoudří a, že teda jedeme, ale kámoš zavolá o pomoc a jede…dělám práci v zábavě, umělecká činnost (nic o ukazování těla a podobně) a co mě štve - cizí chlapy mi zalichotí a řeknou, no on neví co má doma, a mě to nezajímá, ani chlapy nelovím, spíš se vždy zakecám o jejich rodinách :) a jiní mi chválí mou práci, on řekne pragmaticky - je to o penězích…ok řeknu, nemusíš mít rád mou práci, ale podpoř mě jen proto, že mě to baví. Tu práci nedělám kvůli jiným známostem, ale že mě baví…no omlouvám se za komplikovanost…ale opravdu mi nejde o záminku k opuštění někoho, koho miluju, ale přijde mi že jedu podle jeho plánu a na můj se nebere zřetel. Když jsem doma tak je to ok. a tak podobně. Vám by tohle vyhovovalo? Být vlastně neoceněná, žít život podle scénáře druhého partnera, a nebýt vyslyšena. On nechápe, že i když bych dělala svou práci, byla bych i doma a starala se o ně všechny, ale byla bych i šťastná za svoji práci. Ale jsem teď finančně závislá na něm a tudíž on rozhoduje…o nic se neprosím, pokud nejde o můj koníček.

S těmi kamarády. Možná, že pokecat s nimi je pro něj příjemné osvěžení, baví ho to? Změna a hlavně se mluví o tom, co ho skutečně zajímá? Zatímco povídat si s vámi nebo vyrazit na výlet s rodinou je přeci jen všednější, svým způsobem povinnost? Pokud by to dřív bylo z jeho strany lepší a teď se to zhoršovalo, může to být stereotypem, ponorkou. Asi by pomohlo, kdybyste oba měli víc koníčků, zájmů a nebo spolu začali aspoň občas podnikat, co ho bude víc bavit.

Nebo to může brát z nějakého důvodu tak, že vůči vám, své rodině, přísnost být musí. Protože je za vás svým způsobem odpovědný. Něco jako když rodiče jsou vůči dětem přísní, ale svá vnoučata rozmazlují, protože vnoučata si užijí a pak je pověsí na krk rodičům a případné negativní následky rozmazlování nemusí řešit. Je o dost starší než vy. Nemá vůči vám trochu otcovský přístup?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama