Manžel jen na víkend - sama s dítětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 10:46
Manžel jen na víkend- sama s dítětem?

Čekáme první dítě a zároveň má manžel nabídku práce do zahraničí. Byli bychom tam úplně sami- žádné babičky, kamarádky apod. Jen my dva, respektive 3. Nikdo by za námi nejezdil- možná 1× za rok. K tomu by manžel býval každý týden několik dnů/nocí mimo domov, o víkendech ale vždycky doma. Mám hroznej strach, jestli bych to zvládla. Nejsem úplně nejmladší a s leccims si poradím, ale stejně mám obavy a začínám si představovat hrozne scénáře jak jsem pravidelně sama několik noci s kojencem.. :roll: Vím, ze to za mě tady nikdo nerozhodne, jen bych rada slyšela názory. Troufly byste si?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
M-A
Kecalka 455 příspěvků 23.07.19 10:48

Asi by zalezelo i o jakou jde zemi a jak dobre umis jazyk :nevim:

mamina89
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 23.07.19 10:51

Ja země to je? Můžeš jezdit alespoň občas do ČR? Umíš jazyk?

Uživatel je onlineNinaU.
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 23.07.19 10:52

Rozhodně bych to chtěla minimálně zkusit, žít v jiné zemi, pokud je ta možnost a jsi schopná se tam alespoň nějak dorozumet. Za rodinou by jsi jezdit mohla?

Amelie30
Závislačka 3330 příspěvků 23.07.19 10:53

Ne. Silně by mi vadila tak velká nepřítomnost manžela mimo domov s malým dítětem za zády. S penězi se žije líp, ale není to všechno.

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 23.07.19 10:54

Kdybych se domluvila a věděla, že s dítětem můžu vyrazit do mateřského centra a nebo někam jinam, že budu mít peníze na chůvu, pomoc v domácnosti, tak asi ano. Ale muselo by to za ty peníze stát.

Uživatel je onlinelucenka
Hvězda diskuse 37718 příspěvků 23.07.19 10:56

Záleželo by na zemi, velikosti města, jestli tam je nějaká česká komunita.

divine woman
Extra třída :D 12731 příspěvků 23.07.19 10:57

Záleží na zemi, jestli ovládáš jazyk a také na jakou dobu by to bylo.

ivašot.
Echt Kelišová 8649 příspěvků 23.07.19 10:57

Mě by snad víc než častá nepřítomnost manžela vadilo to cizí prostředí. Tenhle režim by se mi daleko lépe snášel s vědomím, že rodiče jsou v dosahu, kdykoliv může přijít na návštěvu kamarádka…

SábaW
Kecalka 223 příspěvků 23.07.19 10:58

Pokud bych si dokázala v zemi sama zajistit návštěvu lékaře, nakoupit atp. Jela bych hned l. Tedy záleží jak umis jazyk. Ale jsem typ co nevyhledava příliš lidi a dokáže žít i bez návštěv kamarádek či rodiny. I když druhým dechem dodávám, že jsem ráda, když vidím známou tvar.

Uživatel je onlineFazulina
Závislačka 4786 příspěvků 23.07.19 11:04

Dřív bych řekla bez váhání, že ano, ale teď bych se hodně rozmýšlela. A to jsem se odstěhovala jen asi 80 km daleko od rodiny a kamarádek, v místě bydliště máme mužovu rodinu, mám tady práci, nové přátele atd. Ale na začátku jsem byla hrozně osamělá, i když muž jezdil domů vždy večer po práci a 100× jsem se chtěla vracet. Ale já jsem hodně společenská, takže mě lidi chyběli. Nakonec jsem si zvykla, ale i nyní stále smutním po starém životě ve městě:-).

Jaká je to země? Jak daleko? Umíš jazyk?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 11:06

USA, takže přes oceán. 9 hodin letu + nějaká hodina z/na letiště. Takže návštěvy dost omezené.. Jazyk problém není, ale nejsem ten typ, který se snadno seznamuje a da se do řeči s kdekym. Finančně dobry, ale budou velké výdaje ze začátku na zařízení, takže chůva/hlídání těžko.

g.sandova
Kelišová 6254 příspěvků 23.07.19 11:17
@Anonymní píše:
USA, takže přes oceán. 9 hodin letu + nějaká hodina z/na letiště. Takže návštěvy dost omezené.. Jazyk problém není, ale nejsem ten typ, který se snadno seznamuje a da se do řeči s kdekym. Finančně dobry, ale budou velké výdaje ze začátku na zařízení, takže chůva/hlídání těžko.

No to teda nevím, jestli bych já osobně zvládla. Čekala jsem Německo, to bych se pokusila, ale USA…

ivašot.
Echt Kelišová 8649 příspěvků 23.07.19 11:20
@Anonymní píše:
USA, takže přes oceán. 9 hodin letu + nějaká hodina z/na letiště. Takže návštěvy dost omezené.. Jazyk problém není, ale nejsem ten typ, který se snadno seznamuje a da se do řeči s kdekym. Finančně dobry, ale budou velké výdaje ze začátku na zařízení, takže chůva/hlídání těžko.

Do toho bych nešla.

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 8457 příspěvků 23.07.19 11:20

Jee tady je tolik ženských, kterým chlap nepomůže :lol: a taky řidič, voják, doktor… Věčně mimo domov a bez babiček. Spíš jestli je to životní rozhodnutí. Chcete mít dítě „přistěhovalce“, chcete aby vyrůstal a žil tam? Mají tam třeba um? Co očkování, lékaři, pohotovosti… To jsou věci, které bych zvažovala. V noci sama s kojencem je ženských dobrá polovina ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama