Boule v podbřišku, blíže pravému tříslu - kýla?

16.2.20 07:19

Manžel má asi kýlu

Manžel se mi včera svěřil, že má bouli v podbřišku, blíže pravému tříslu. Když leží, tak boulicku cítit není, když si stoupne je tam. Když zakašle bulka se pohne směrem ven. Já jsem momentálně v 6 měsíci těhotenství a jsem asi trochu hystericka,, bojím se, aby to nebylo něco vaznejsiho. Tolik se od včera bojím, že nemůžu přestat myslet na nejhorší scénáře. V pondělí hned zavolá lékaři. Měl jste někdo kylu? Máte někdo zkušenost s operací? Když je malá, jde to laparoskopicky? Jak jste dlouho čekali na operaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18000
16.2.20 07:23

Nevysiluj, tak ať si zajde k obvodnímu, ten ho pošle dal. Kdo ví, jaj ji má dlouho, než si všiml.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10197
16.2.20 07:25

@Štěpánka Kl Tvuj manzel je nesvepravny? :roll: Proste si on zajde k lekari, necha se vysetrit a domluvi se s nimi co s tim. :nevim: Kdyby to nezvladl, muzes mu delat doprovod :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 07:28

@vokishka já vím, že nic nevím. Ale mě to, tak rozhodilo, bojím se o něj až moc úzkostlivě. Jsem na rizikaci, ležím doma a myslím hodně na něj. Asi jsem se k němu teď v těhotenství ještě víc upla a mám pocit, že nemůžu přestat brečet, vim, že to ničemu nepomůže, ale asi ty hormony 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 07:29

@cecetka tak samozřejmě není nesvepravny, prostě je to moje nejbližší osoba a bojím se o něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
16.2.20 07:33

Kýla je to 100% tříselná, měla sem to samo před 5lety.At zajde k doktorovi, co nejdřív, ono to má tendenci se zvětšovat, když se to nechá tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 07:43

@fea 75 on právě říkal, že to má asi dyl, ale že teď u některého pohybu to poboliva. Když leží, tak to není cítit, ani to nebolí. Když stojí a udělá rotaci, tak ho to táhne. On si myslel, že to zmizelo, ale asi to hledal když ležel:-) slíbil, že hned v pondělí se objedná a půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
16.2.20 07:45

Určitě to samo nezmizí. Je to normální, když ležíš, že ta bulka zapadne. Mě to taky bolelo a táhlo. Nejhorší, že přes léto mi to nechtěli udělat a čekala sem dva měsíce do září.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 08:33

@fea 75 děkuji za uklidnění:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12436
16.2.20 08:40

Kdyz se mu ta boulicka udela, at ji opatrne plochou dlane opet zatlaci, jinak se muze uskrinout. At si zajde k lekari, je to jen rozestup a je potreba to sesit, nic drastickeho. Nejspis laparoskopicky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3462
16.2.20 08:44

@Štěpánka Kl já měla pupeční a ze začátku mě to jenom pořád svedelo ale ani operace nebolela. U ty tříselný to asi bude bolet při chůzi pak, ale určitě bude v pořádku. Jen by to asi chtělo co nejdřív aby se mu neskrpla. mě už pak nechtěla zalézt dovnitř a začalo to bolet. A je jasný že si teď citlivější. Já to mám podobný jsem taky na rizikovce i když teprv v 17tt ale přítelovi začali zlobit karpali taky s ním jezdím i po doktorech aby si pak malou zvlad pochovat :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
16.2.20 13:50
@Taky jedna píše:
Kdyz se mu ta boulicka udela, at ji opatrne plochou dlane opet zatlaci, jinak se muze uskrinout. At si zajde k lekari, je to jen rozestup a je potreba to sesit, nic drastickeho. Nejspis laparoskopicky :palec:

no to zatláčení nemá cenu, hned to jde zpátky ven, myslela sem si, že to mám malinké, ale prý nebylo :(,dělali mi to klasika, včetně síťky-takže plastika tříselného kanálu. Každopádně neotálet. Moc příjemné to není, ale člověk má pak pokoj. :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12436
16.2.20 14:42
@fea 75 píše:
no to zatláčení nemá cenu, hned to jde zpátky ven, myslela sem si, že to mám malinké, ale prý nebylo :(,dělali mi to klasika, včetně síťky-takže plastika tříselného kanálu. Každopádně neotálet. Moc příjemné to není, ale člověk má pak pokoj. :potlesk:

Já s tím mám právě taky zkušenost, ale mně to zatlačit šlo, akorát mi z toho bylo nevolno od žaludku :lol: :lol: :lol: Termín operace mi dali ale až za poměrně dlouho, tak 4-5 měsíců? Asi jsem to neměla tak akutní.
Jasně, tohle se nemá odkládat, vlastně zas tak o nic nejde a než to nechat zajít do extrému, zánětu, nebo tak něco… proč, že? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 16:44

@Srabek já si připadám, jak cvok. Že se tak bojím. Kdyby řezali do me, tak jsem v klidu. Nejsem posera a nebojím se zákroků. Ale když jde o někoho blízkého, mám pocit, že mi praskne hlava, protože to nemůžu nijak ovlivňovat. Hormony tomu moc nenahravaji, protože mě nutí brečet. I když si dokážu logicky vysvětlit, co je kyla a že to operují snad častěji než slepak, ale stejně mi to nedá úplný klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
16.2.20 17:26

Bohužel je to o dost horší než slepák, pokud se to dělá klasikou. Třebas dědovi dělali tříselnou postupně na obou stranách a laparoskopicky, a byl v pohodě za pár dní a to měl 78 let a bolestín. Já naopak nejsem žádná sr…a, ale byl to docela děs, velká jizva, nemohla sem chodit/ale je fakt, že sem odmítla po operaci v nemocnici cokoli na bolest po celý týden, co sem tam byla/.Vedle mě leželi lidi, co měli laparo třebas i žlučník, a v poho. Jenže tou klasikou je to prý lepší a s tou plastikou už se to víckrát v tom místě neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama