Manžel mě trestá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 09:19
Manžel mě trestá

Manžel mě trestá tím, že se mnou nemluví. Někdy nevím za co. Někdy vím za co, ale přijde mi to jako úplná malichernost.

Třeba když se starám, o jednu dceru, druhá mě tahá za oblečení a taky něco chce. Nevím, na co se soustředit. Do toho přijde manžel, na něco se zeptá na něco, co nevím. Řeknu mu, že nevím. Zeptá se vícekrát. Opakovaně řeknu, že nevím. Nakoncec zvýším hlas a řeknu, že nevím, protože mám pocit, že neposlouchá.

Vím, že bych neměla zvyšovat hlas, ale ujede mi to. Manžel mě obviní, že po něm řvu a urazí se. Několik dní se mnou nemluví. Vyhýbá se mi. Komunikaci omezuje na to nejnutnější. Mě to trápí, protože ani nevím, jak dlouho to bude trvat. Jestli týden, nebo několik týdnů.

Když odjíždím na služební cestu, celou dobu se trápím. Nevím, jestli až se vrátím, všechno bude zapomenuto, nebo se pořád bude zlobit.

Během tohoto období, kdy se mnou nemluví existují dva těžké momenty.
Když se mu o něčem rozpovídám a on mi na to řekne, že ho to nezajímá. Že jen potřeboval vědět ano, ne. Po tomhle je mi strašně a vždycky se rozbrečím. Abych se vyhnula těmto negativním momentům, musím se kontrolovat, abych se před ním o ničem nerozpovídala. Je náročné pořád se kontrolovat.
Když to nevydržím a přijdu za ním, že je mi všechno líto a chci se udobřit, tak mě odmítne. To je asi nejhorší moment vůbec. Tak moc to bolí, že na to nemám sílu. Vždycky si přísahám, že už za ním nikdy nebudu chodit. Jednou ale za ním vždycky zajdu a pokaždé je to chyba.

Udobření nastane jedině tak, že se on sám rozmyslí, že potřebuje sex. Začne se chovat normálně. Párkrát prohodí normální řeč. Je to obrovská úleva. Vždycky krátce na to následuje, že chce sex. Souhlasím, protože nechci být ve sporu jako předtím.

Potom následuje několikadenní období, kdy jsme šťastní jako rodina. Mám pocit, že jsme měli někdy nějakou krizi a tu jsme překonali a teď na to můžeme být hrdí. Že jsme se nerozvedli. Trvá to, dokud zase neudělám chybu, za kterou by mě trestal.

Starší dcera (4 roky) mi občas říká, že je spíš tatínek zlobivej a já jsem hodná. Vždycky jí říkám, že tatínek je taky hodnej, ale sama slovům nevěřím.
Manžel je hodně chytrý. Nikdy neudělá věc, kterou bych mu mohla fakticky vytknout. Já jsem ta, která dělá všechny chyby. Nevím, co tím sleduje. Myslím si, že nechce rozvod. Buď mě chce vychovat, nebo mi chce jen ubližovat.

Je mi špatně. Mám pocit, že jestli to nevyřešíme, tak se dožiju 40, dostanu rakovinu a umřu.
Nechci se rozvádět. Nechci dětem ukazovat, že od problémů se utíká. Jak to mám ale řešit?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 11859 příspěvků 14.05.19 09:23
@Anonymní píše:
Manžel mě trestá tím, že se mnou nemluví. Někdy nevím za co. Někdy vím za co, ale přijde mi to jako úplná malichernost.

Třeba když se starám, o jednu dceru, druhá mě tahá za oblečení a taky něco chce. Nevím, na co se soustředit. Do toho přijde manžel, na něco se zeptá na něco, co nevím. Řeknu mu, že nevím. Zeptá se vícekrát. Opakovaně řeknu, že nevím. Nakoncec zvýším hlas a řeknu, že nevím, protože mám pocit, že neposlouchá.

Vím, že bych neměla zvyšovat hlas, ale ujede mi to. Manžel mě obviní, že po něm řvu a urazí se. Několik dní se mnou nemluví. Vyhýbá se mi. Komunikaci omezuje na to nejnutnější. Mě to trápí, protože ani nevím, jak dlouho to bude trvat. Jestli týden, nebo několik týdnů.

Když odjíždím na služební cestu, celou dobu se trápím. Nevím, jestli až se vrátím, všechno bude zapomenuto, nebo se pořád bude zlobit.

Když se mu o něčem rozpovídám a on mi na to řekne, že ho to nezajímá. Že jen potřeboval vědět ano, ne. Po tomhle je mi strašně a vždycky se rozbrečím. Abych se vyhnula těmto negativním momentům, musím se kontrolovat, abych se před ním o ničem nerozpovídala. Je náročné pořád se kontrolovat.
Když to nevydržím a přijdu za ním, že je mi všechno líto a chci se udobřit, tak mě odmítne. To je asi nejhorší moment vůbec. Tak moc to bolí, že na to nemám sílu. Vždycky si přísahám, že už za ním nikdy nebudu chodit. Jednou ale za ním vždycky zajdu a pokaždé je to chyba.

Udobření nastane jedině tak, že se on sám rozmyslí, že potřebuje sex. Začne se chovat normálně. Párkrát prohodí normální řeč. Je to obrovská úleva. Vždycky krátce na to následuje, že chce sex. Souhlasím, protože nechci být ve sporu jako předtím.

Potom následuje několikadenní období, kdy jsme šťastní jako rodina. Mám pocit, že jsme měli někdy nějakou krizi a tu jsme překonali a teď na to můžeme být hrdí. Že jsme se nerozvedli. Trvá to, dokud zase neudělám chybu, za kterou by mě trestal.

Starší dcera (4 roky) mi občas říká, že je spíš tatínek zlobivej a já jsem hodná. Vždycky jí říkám, že tatínek je taky hodnej, ale sama slovům nevěřím.
Manžel je hodně chytrý. Nikdy neudělá věc, kterou bych mu mohla fakticky vytknout. Já jsem ta, která dělá všechny chyby. Nevím, co tím sleduje. Myslím si, že nechce rozvod. Buď mě chce vychovat, nebo mi chce jen ubližovat.

Je mi špatně. Mám pocit, že jestli to nevyřešíme, tak se dožiju 40, dostanu rakovinu a umřu.
Nechci se rozvádět. Nechci dětem ukazovat, že od problémů se utíká. Jak to mám ale řešit?

Takže chceš raději dětem ukazovat takovýto model soužití? a až chlap na pár týdnů přestane mluvit s nějakým dítkem tak co? problém je, že toto normálně ty nevyřešíš, to by musela chtít druhá strana a ta evidentně nechce. Opravdu chceš v takovém stresu žít až do konce života?
A od násilníka a alkoholika by jsi taky neodešla, aby jsi dětem neukázala, že se od problémů utíká?

Uživatel je onlinearinecka
Kelišová 6132 příspěvků 14.05.19 09:25

No a proč mu dovolíš aby se k tobě takhle choval?? Udobření nastane jedině tak, že se on sám rozmyslí, že potřebuje sex. Začne se chovat normálně. Párkrát prohodí normální řeč. Je to obrovská úleva. Vždycky krátce na to následuje, že chce sex. Souhlasím, protože nechci být ve sporu jako předtím…On moc dobře ví, že tě může dusit, jak dlouho chce a pak stačí aby písknul a ty mu skočíš do postele.

neila
Extra třída :D 12252 příspěvků 14.05.19 09:26

Třeba by pomohlo pánvičkou po hlavě :think: aby se mu rozsvítilo, že se chová jako idiot. Rozmazlený, sebestřední idiot :roll: Stopni to, než tě úplně vydeptá…

vedma007
Kecalka 121 příspěvků 14.05.19 09:28

Nezlob se na mě, ale tvůj manžel tě týrá psychicky. Je to manipulátor a od takovéhu ruce pryč. Nechceš ukazovat dcerám, že od problémů se utíká, ale dávat jim do života takovýhle vzor ti přijde v pořádku? S manželem bych si navážno promluvila, že takhle teda ne, že pokud se nezmění, že od něj odejdu. A už bude na něm, jak se k celé situaci postaví. Nenech ze sebe dělat blbečka. Takhle se klepat před vlastním manželem, to přeci není normální :-( Posílám sílu, ať najdeš odvahu tu situaci řešit.

Verusse93
Nováček 2 příspěvky 14.05.19 09:29

Ahoj, toto je od něj jasné psychické deptání. Těžko říct co tím sleduje, sám musí vědět že tě to trápí. Kdyby si tě vážil tak to nedělá. Má tě evidentně omotanou kolem prstu, když už se snažíš nedělat chyby, nejednáš přirozeně a našlapuješ kolem něj po špičkách. Toto není bohužel rovnocený vztah. Zkusila bych si s ním o tom promluvit, že tě to trápí, co tím sleduje a že se vedle něj necítíš dobře. Pokud by tě odpálkoval mlčením, tak bych se podle toho zařídila a vyprdla se na něj. Věnovala bych se dítěti, sobě a ať si je páneček klidně našpulený, když mu to dělá dobře. Já bych vedle takového muže nemohla být. Držím palce ať se chytne za nos!

Tazvesnice
Kecalka 190 příspěvků 14.05.19 09:29

Mas tu cest s egoistickym manipulatorem :zed: a nevim, jestli by sis mela gratulovat, ze jste prekonali krizi a jste stale spolu, ptze ja bych s takovym clovekem uz davno nebyl :nevim:

Hoa Mai
Kelišová 6298 příspěvků 24 inzerátů 14.05.19 09:29

Je to manipulátor. Je si vědom toho, že ti to ubližuje a proto to dělá. Radu nemám. Já mám takovou matku. Nikdy neuzná svou chybu, neomluví se, obviňuje všechny okolo, neustále se uráží a pak nekomunikuje. V zájmu zachování svého duševního zdraví se s ní nestýkám. Jí k nápravě nepomohlo ani to, že zůstala sama, všichni z rodiny ji opustili, protože s ní nedokážou vyjít a nemá ani žádné přátele nebo kamarády.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1941 příspěvků 14.05.19 09:31
@Anonymní píše:

Nechci se rozvádět. Nechci dětem ukazovat, že od problémů se utíká. Jak to mám ale řešit?

Děsné..kontrolovat se neustále co říkám, aby pán nenahodil tichou domácnost? To snad ne,..to zavání psychyckým týráním.. Nejsi robot, aby ses neustále kontrolovala..Promluv si s ním, že takhle ne a když to nepochopí, tak jdi od něj..

Monikap3
Kecalka 381 příspěvků 14.05.19 09:33

Tvůj manžel je typický manipulátor a psychický tyran!!! Uteč od něj dřív, než tohle bude dělat i tvým dětem. Můj otec mě přesně takhle trestal za špatnou známku či odmlouvání, byl schopný se mnou demonstrativně nemluvit třeba měsíc, zatímco s bráchou si hrál a já trpěla jako zvíře! Do dneška si to nesu v sobě ve vztazích, které nejsou úspěšné. Uteč od něj, dokud je čas!!!

iTýnka
Kecalka 329 příspěvků 14.05.19 09:34

Připadá mi, že máš trochu komplex méněcennosti. Zapracuj na svém sebevědomí, které jsi ztratila neznámo kde, a pak se nad celou situací zamysli. Opravdu se ti v takovém prostředí žije dobře? Jsi spokojená? Pokud si odpovíš, že ne, je asi čas na změnu. A asi si promluv se svým mužem (protože tady je hlavním aktérem očividně on) - my víme prd, co se mu honí hlavou a proč to dělá - ty to evidentně taky nevíš a poto je dobré od něj získat odpovědi. Pokud se k tomu postaví opět stejně a bude tě „trestat“, tak se k situaci postav čelem. Třeba mu to zkus vrátit tak stějně a sex nesvol. Copak jsi jeho poddaná?

Nemyslím si, že bys to měla brát jako utíkání od problémů. Spíš ukázka dětem toho, že když se ti nelíbí soužití s partnerem a nejde to řešit jinak, je lepší odejít, než se trápit.

Na závěr ještě podotknu, že vztah by měl být postaven tak, že muž i žena jsou na stejně provni. Ne že jeden trestá druhého a druhý se cítí méněcenně a bojí se, co může a nemůže říct, jen aby nebyl potrestán…

Držím ti palce

35ja
Kecalka 472 příspěvků 14.05.19 09:35

Je mě vás líto jak se k vám chová, tak by život neměl vypadat. omlouvam se ale je to magor a vy jste moc hodná, nenechte se deptat.
Normální vyrovnanej dospelej člověk se takto nechová.. chová se jak dítě. si jde ve vztahu vyříkat a naotravovat si život hloupostma. zkuste být obrněna aby neviděl že vás to trápí..zkuste si s ním když se něco takového stane promluvit, když se bude chovat pořad tak jak vždy a nesrovna se tak si řeknete nechces mluvit tak nemluv..trestá vás za kraviny jak kdyby jste byla malé dítě..JSTE DOSPELA ŽENA A MAMINKA :kytka:

BelAir
Kecalka 124 příspěvků 14.05.19 09:36

Prvotřídní manipulator :potlesk:, kterej už ti brutálně pošlapal sebevědomí a tím si tě zavázal. Bude to chtít hodně sil odejít. Ne nadarmo se říká, že psychické tyranijl je daleko horší než fyzické. Je mi tě líto, seber všechny síly a jdi od něj :hug:

debra.morgan
Echt Kelišová 8052 příspěvků 14.05.19 09:40

Trochu sebeucty by to chtelo, treba s nim prestat s*kat na pozadani.

Meredithx
Kecalka 268 příspěvků 14.05.19 09:44

Zakladatelko, objednej se k psychologovi a vypovidej se. Dostanes rady jak zapracovat na svém sebevědomí. Příjdeš mi utapnuta jak mys. To přece neni normální, že on si řekne chci sex a ty jdeš za ním, aby byl klid. Chápu co tím sleduješ, chceš aby byl zas partner, ale sama vidíš, že když se podvoluješ, nic se nezměnilo a ty se cítíš pořád mizerně. Musíš se naučit s ním jednat tak, aby toto a tebe nezkoušel a sama vidíš, že to jen tak nepůjde. Opravdu si zajdi k odborníkovi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama