Manžel dost pije

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 17:53
Manzel dost pije

Holky, muj manzel dost pije. Trikrat za tyden zvladne vypit sest flasek s pivem, nekdy se i v 11 nebo ve 12 hodin vecer zvedne (v tydnu) a jde si koupit pivo. Mnohokrat jsem ho uz nasla opileho v pokoji, kdyz jsem prisla z prace domu a to klidne i pres den, takze pije sam. Ze zacatku jsem to prechazela, ale pak se tohle jeho opijeni o samote opakovalo a ja uz se nekolikrat sbalila a na par hodin odesla z baraku. Muj svatecni alkohol (slivovicka, meruňkovice..) pomalu mizi a nedavno jsem zjistila, ze jedna z nich je zredena vodou. Hodne take schovaval dopite flasky od piva do skrine, abych na to neprisla. Chyba. To same flasticky ci male krabicove vina schovane mezi vecmi.

Mluvila jsem s nim o tom v klidu, ale vzdy se mi jen omluvi a slibuje, ze uz to neudela. Ale vse se opakuje. Tak proto jsem uz (po tydnech jeho opijeni) vzdala nejakou diskuzi, ale rovnou odesla a po par hodinach se vratila.
Posledni dobou ho zase nachazim doma vecer „v nalade“ a vedle nej na stole treba dve/tri vypita piva. To mi zase nesedi, protoze ze dvou piv by prece nebyl „nacnuty“, s ohledem na mnozstvi piv, ktere sam vypije a je trosku nacnuty treba az po ctvrtem ci patem.

Takze ted, kdyz je v nalade, do ktere se doma dostal sam, tak ja uz jsem na nej tak akorat nastvana, protoze mu neverim, ze vypil jen dve piva, ktere mi postavil na oci. Tim, ze alkohol schovaval, tajne pil a pije, sliboval zmenu a ta se nedostavila, mu uz 100% neverim. Nahlodava to duveru. Deti nemame, nastesti. A agresivni neni, spis mumla a nepamatuje si skoro nic. Co s nim? Jak na nej? Uz jsem z toho jen unavena..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1324 příspěvků 13.05.19 17:58

Buď ať se jde léčit, nebo odejdi… ztrácíš čas s takovým člověkem

Tichošlápek
Extra třída :D 14334 příspěvků 13.05.19 18:05

Dala bych ultimátum - buď léčení, nebo rozvod

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 18:06

Jen jedna rada.. UTEC!!!

Rikam Ti to jako dite, ktere vyrustalo s alkoholikem.. Otec pil (a pije dodnes) doma tajne (dnes uz min tajne). Mel vsude poschovavane lahve, redil alkohol vodou, aby to mamka neloznala. Kdyz mel zly cas a nemel penize na alkohol (diky chlastani byl vecne bez prace), tak pil i okenu a alpu..

Pokud chces, muzu Ti napsat SZ/mail s dalsimi podrobnostmi..

Jinak prosim anonym, je to intimni..

divine woman
Extra třída :D 11606 příspěvků 13.05.19 18:06
@Tichošlápek píše:
Dala bych ultimátum - buď léčení, nebo rozvod

Nebo může začít chlastat taky. Pak jí to bude jedno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 18:11

Neporadím ti, protože sama nevím jak a máme doma podobný problém. Přítel, jinak úžasný chlap- citlivý, hodný, obětavý, chytrý, pozorný,…taky pije. Dlouho jsem si to neuvědomila, že se to přehouplo někam, odkud už je cesta těžká. Před 6-ti lety, co jsme se poznali, pil 2-3 piva cca 3× týdně po práci. Dnes už je to 4-6 piv skoro každý den a když se propije do blbé nálady, což je čím dál časteji, mění se v nesnesitelné arogantní hádavé stvoření, které urazí každého, kdo přijde do cesty, nejvíc samozřejmě mě. Mluvili jsme spolu o tom, i jsem mu řekla, že pokud by to pokračovalo, nemá náš vztah budoucnost. Několikrát slíbil, chvilku i vydržel, ale opět pije dál. Už jsem si všimla, že to i přede mnou tají, to dřív nedělal. Odmítá si přiznat, že to sám nezvládne…odmítá odbornou pomoc…já vím, že pokud se něco nezmění, skončí náš dosud hezký vztah…a je mi to moc líto…nikdy bych nevěřila, že já budu svědkem toho, jak se ničí můj partner a nebudu mu umět pomoci…

růžička12
Stálice 66 příspěvků 13.05.19 18:18
@Anonymní píše:
Neporadím ti, protože sama nevím jak a máme doma podobný problém. Přítel, jinak úžasný chlap- citlivý, hodný, obětavý, chytrý, pozorný,…taky pije. Dlouho jsem si to neuvědomila, že se to přehouplo někam, odkud už je cesta těžká. Před 6-ti lety, co jsme se poznali, pil 2-3 piva cca 3× týdně po práci. Dnes už je to 4-6 piv skoro každý den a když se propije do blbé nálady, což je čím dál časteji, mění se v nesnesitelné arogantní hádavé stvoření, které urazí každého, kdo přijde do cesty, nejvíc samozřejmě mě. Mluvili jsme spolu o tom, i jsem mu řekla, že pokud by to pokračovalo, nemá náš vztah budoucnost. Několikrát slíbil, chvilku i vydržel, ale opět pije dál. Už jsem si všimla, že to i přede mnou tají, to dřív nedělal. Odmítá si přiznat, že to sám nezvládne…odmítá odbornou pomoc…já vím, že pokud se něco nezmění, skončí náš dosud hezký vztah…a je mi to moc líto…nikdy bych nevěřila, že já budu svědkem toho, jak se ničí můj partner a nebudu mu umět pomoci…

něco mi to připomíná, nemáte toho mého :(…ne tedy každý den, to ne, ale když má svůj den, tak to pak stojí za to…debilní kecy na kohokoliv na cokoliv, já radši držím pusu, on se vykecá, je mi to pak líto, co si vylechnu, jasně i bulím atd…nejradši bych ho vypakovala…nic si druhý den nepamatuje, jako by nic atd atd :,(

divine woman
Extra třída :D 11606 příspěvků 13.05.19 18:29

@růžička12 A proč s ní jsi? Máte víc problémů než jen pití.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 18:31
@růžička12 píše:
něco mi to připomíná, nemáte toho mého :(…ne tedy každý den, to ne, ale když má svůj den, tak to pak stojí za to…debilní kecy na kohokoliv na cokoliv, já radši držím pusu, on se vykecá, je mi to pak líto, co si vylechnu, jasně i bulím atd…nejradši bych ho vypakovala…nic si druhý den nepamatuje, jako by nic atd atd :,(

Taky už jsem si vyslechal svý, někdy to bylo opravdu hrozné slyšet některé věci…probrečela jsem už několik večerů a říkala si, že to prostě nezvládnu…Ráno omluvy, občas si něco pamatuje, jindy nic…tyto příhody nejsou časté, ale jsou. Většinou jde po pár pivech spát…vím, že si tady většina holek říká, jak tohle můžu snášet…ale prostě ho miluju…rozum mě varuje, srdce omlouvá.

Zdenda004
Povídálka 16 příspěvků 13.05.19 18:32

Tohle lze řešit pouze rázně. Alkohol je zkrátka démon, se kterým je to občas hodně těžký :( Jak už tu padlo, léčba nebo odchod z domu jsou asi nejlepší řešení.

růžička12
Stálice 66 příspěvků 13.05.19 18:58

@divine woman protože má prostě jiná pozitiva…tohle sestává výjimečně, a jiné problémy to máme, ale kdo je nemá…můj ex o to byla láska ten nepil vůbec, za to mě zadlužil atd a dneska mu nemůžu přijít na jméno

mayecka
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 13.05.19 18:58

Můj si dá denně cca 5 piv a večer když jdu spát drink nebo půlku na tzv vyhnání červa. :D neřeším to. Přítel je skvělý partner i otec a piva na něm nijak nejdou poznat.

Térouš
Echt Kelišová 8625 příspěvků 13.05.19 19:00

Alkoholik naslibuje hory doly a ve finále zničí sebe, ale i všechny okolo. Pryc

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 13.05.19 19:04

No - tohle je docela blbý stav. Evidetně pije problematicky a do alkoholismu má dost slušně našlápnuté. Ale - zatím mu to vadí jen v jednom aspektu života a to ve vztahu. Práci a případné další aspekty mu to nenarušuje, že?

Tam bude docela složité hledat motivaci ke změně.

Pokud zapíjí úzkost, stres či deprese, tak tam by mohlo mít smysl motivovat ho do reálné léčby, která nevede k závislosti.

Vy se mezi tím věnujte pochopení toho, jak funguje spoluzávislost - kodependence. Protože pokud u něj se to přehoupne do průšvihu, tak se dá vcelku automaticky počítat, že kdo s ním zůstane, tak je spoluzávislý.

http://codependentanonymous.cz/beta/

Až z jeho pití bude problém, zajdi se co nejdřív poradit do nějaké adiktologické organizace, především se nesmí žehlit jeho problémy,

viky23
Neúnavná pisatelka 16876 příspěvků 13.05.19 19:15

Leceni nebo utikej. Nemate deti, tak te nic nedrzi. Je jasny, ze pije vic jak ty tri piva co netaji :mrgreen: Ale mne by se i tri piva denne zdaly moc :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama