Partner chtěl dítě, ale nezvládá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 09:03
Partner chtěl dítě, ale nezvládá

Ahoj, prosím anonym je to pro mě citlivé a nechci se k tomu hlásit jedná se o můj vztah s parnerem + těhotenství. Dítě chtěl už dlouho, ale 3 roky snažení se nic nedělo tak jsme to už vypustili, jenže jsme se přestěhovali v tu dobu do baráku - starý barák na kompletní rekonstrukci, finančně se hýbeme pomalu, šetříme ještě stranou pro mimčo. Ze začátku měl partner šílenou radost z miminka, ale poslední dobou mu dochází, že barák není dodělaný, že je spousty práce, že nemá ještě ani pořádný topení ani koupelnu, jen v místnostech kamna apod. že se musí prostě udělat komplet a já na něj samozřejmě tlačím, protože je hodně v práci až vybouchnul, že to nezvládá, že nad tím pořád přemýšlí ať si nemyslím, že ne a začal mi vyčítat ať si najdu teda lepšího chlapa, kterej to zvládne, když je nemožnej a že bude platit alimenty… no já to nevydržela rozbrečela se jak želva, když vychladnul přišel se omluvit, tulit ke mě a muchlovat bříško, ale já to nedávám, prostě mě to poznamenalo, ublížilo :,( a fakt nevím jak to řešit, jestli snažit se nechat to být, že jen ujel s nervama, je to dost nepříjemná situace :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 7322 příspěvků 13.05.19 09:11

Přestaň tlačit, začni podporovat. Mrkev jako motivační činidlo funguje lépe, než bič.

Ty jsi zaplavená úzkostí, on je zaplavený úzkostí. To je u tak velké změny, jako je první dítě zcela přirozené. Jste na to dva, ne že on musí být pro tebe. A ty mu ještě budeš o hlavu dlouho omlacovat, fakt, že úzkosti podlehl a pak se ti přišel omluvit.

Potřebujete podělit, jako partneři. Jinak ho to že se snaží ignorovat svoje potřeby a řeší jen tvoje zaplaví a nezvládne to.

Pro inspirac - tahle kniha a přístup nenásilné komunikace.

https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf

Uživatel je onlinewendy
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 13.05.19 09:11
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonym je to pro mě citlivé a nechci se k tomu hlásit jedná se o můj vztah s parnerem + těhotenství. Dítě chtěl už dlouho, ale 3 roky snažení se nic nedělo tak jsme to už vypustili, jenže jsme se přestěhovali v tu dobu do baráku - starý barák na kompletní rekonstrukci, finančně se hýbeme pomalu, šetříme ještě stranou pro mimčo. Ze začátku měl partner šílenou radost z miminka, ale poslední dobou mu dochází, že barák není dodělaný, že je spousty práce, že nemá ještě ani pořádný topení ani koupelnu, jen v místnostech kamna apod. že se musí prostě udělat komplet a já na něj samozřejmě tlačím, protože je hodně v práci až vybouchnul, že to nezvládá, že nad tím pořád přemýšlí ať si nemyslím, že ne a začal mi vyčítat ať si najdu teda lepšího chlapa, kterej to zvládne, když je nemožnej a že bude platit alimenty… no já to nevydržela rozbrečela se jak želva, když vychladnul přišel se omluvit, tulit ke mě a muchlovat bříško, ale já to nedávám, prostě mě to poznamenalo, ublížilo :,( a fakt nevím jak to řešit, jestli snažit se nechat to být, že jen ujel s nervama, je to dost nepříjemná situace :zed:

Myslim, ze bys to nemela nechavat byt - mela by ses mu omluvit a snazit se na nej tolik netlacit. Protoze kazda struna, kdyz se dlouho prepina, tak muze nakonec prasknout.

pikola
Generální žvanilka 20821 příspěvků 13.05.19 09:12

Ruply mu nervy, je toho na něj hodně plus cítí za vás zodpovědnost, tobe se plaší hormony. Dejte si pusu, obejmi ho že to bude dobrý, že to spolu zvládnete a bude to ok.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 13.05.19 09:13

A co teda udelal tak strasneho? Jenom kricel? Pokud na nej tlacis, tak si sahni do svedomi taky - mne to, co pises, prijde jako logicka reakce na tvuj natlak, kdy se on citi neschopne, protoze mu nejspis davas najevo, ze tu rekonstrukci nezvlada dle tvych predstav :nevim: Byt vama, tak si sednu a rozeberu, co vadi tobe a co vadi jemu a a domluvim se na kompromisu a dalsich krocich. Tj. co chces, aby bylo pred narozenim mimina hotove, a co je on schopny zvladnout. Holt se vam to seslo na levacku, ale zase na druhou stranu nemuzes cekat, ze s omezenymi financemi i casem do porodu stihnete kompletni rekonstrukci.

Aduš8
Závislačka 4438 příspěvků 13.05.19 09:16

Já si myslím, že si tíhu zodpovědnosti uvědomuje celou dobu, ale ty ho prostě tlačíš ke zdi. Na jednu stranu potřebujete peníze, na druhou ti vadí, že je pořád v práci. Nedělej si hlavu, miminko toho zas tolik nepotřebuje, hlavně lásku, teplo a pohodu. Jestli bude dodělaná koupelna a teplo z kamen či podlahového topení ho zajímat nebude. V těhotenství si jeho reakci víc bereš, ale uvědom si, že budoucí roky je zodpovědnost hlavně na jeho bedrech.

Rive
Ukecaná baba ;) 1781 příspěvků 13.05.19 09:17

Hele, ty jsi přecitlivělá, on toho má naloženého dost a sám si to všechno uvědomuje, takže tlačit na něj prostě není nejlepší nápad, i když chápu, že i tebe to stresuje.
Já bych ho nechala nějakou dobu být, ať vychladne, smíří se se situací…
Já na svojeho manžela taky nemůžu tlačit, pak se sekne a je to ještě horší.
Ale já ho zase dost obdivuju, že všechny moje těhotenské nálady zvládá, protože když se na své těhotenské a kojící chování podívám zpětně, tak by si ti chlapi fakt občas zasloužili svatozář.

kvetanak
Stálice 53 příspěvků 13.05.19 09:18

Všechno se dá zvládnout. Ten největší poklad - děťátko na cestě - už máte. A jestli nebudete mít komfortní topení a koupání je přece podružné.

Snaž se manžela podržet, je to zodpovědný chlap a má vás rád. :kytka:

Uživatel je onlineAjaF
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 13.05.19 09:21
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonym je to pro mě citlivé a nechci se k tomu hlásit jedná se o můj vztah s parnerem + těhotenství. Dítě chtěl už dlouho, ale 3 roky snažení se nic nedělo tak jsme to už vypustili, jenže jsme se přestěhovali v tu dobu do baráku - starý barák na kompletní rekonstrukci, finančně se hýbeme pomalu, šetříme ještě stranou pro mimčo. Ze začátku měl partner šílenou radost z miminka, ale poslední dobou mu dochází, že barák není dodělaný, že je spousty práce, že nemá ještě ani pořádný topení ani koupelnu, jen v místnostech kamna apod. že se musí prostě udělat komplet a já na něj samozřejmě tlačím, protože je hodně v práci až vybouchnul, že to nezvládá, že nad tím pořád přemýšlí ať si nemyslím, že ne a začal mi vyčítat ať si najdu teda lepšího chlapa, kterej to zvládne, když je nemožnej a že bude platit alimenty… no já to nevydržela rozbrečela se jak želva, když vychladnul přišel se omluvit, tulit ke mě a muchlovat bříško, ale já to nedávám, prostě mě to poznamenalo, ublížilo :,( a fakt nevím jak to řešit, jestli snažit se nechat to být, že jen ujel s nervama, je to dost nepříjemná situace :zed:

Se nedivím, že bouchnul. Myslim, že dělá, co může, má toho na starosti celkem hodně. Přestaň na něj tlačit.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 13.05.19 09:22

No je vidět, že nikdo z vás nejspíš nebydlel v těhotenství na stavenisti a nemusel dávat barák do kupy vlastníma rukama. Zakladatelko, chápu tě. Když jsem otěhotněla, tak jsme měli vytrhany podlahy a doslova dole chodili v hromadach suti a představa, že se to do porodu nestihne… No nešlo by tu prostě být s miminem… Ale! Manžel to stihnul, je pravda, že dělal každou volnou chvíli. Teď jsem těhotná zas a pro změnu děláme vrsek 8o… Všude bordel, bílý prach ze sádrokartonu… No zase se to musi do konce října stihnout, abych byla schopna uklidit.

a12
Hvězda diskuse 36225 příspěvků 13.05.19 09:23

Tak podle nadpisu jsem myslela, ze partner chtel dite a ted na nej kasle..
Ale co jsem tak pochopila, tak dela co muze :nevim: a ty ho jeste sjedes, ze je to malo :mrgreen:
Hele my taky stavěli barak a vim jaký to je.. A opravdu ho nech taky odpočinout, to dlouhodobe nejde aby prisel z práce a sel hned makat na barak :nevim:
A vy jste nepocitali s penezma na rekonstrukci pri koupi staryho domu?
Nevim prostě minimálně na to topení pozvat člověka a za chvili to mate hotovy, nevim jak tam ted zijete, co znamená, ze neni hotova koupelna atd.
Jako miminko toho zas tolik nepotřebuje, hlavne abyste meli to teplo, teplou vodu a vanička staci plastova na zemi :lol:
Postylku postavis taky kamkoli :mrgreen:

Tazvesnice
Kecalka 190 příspěvků 13.05.19 09:24

No rekla bych, ze prvotni chyba je na Tve strane, on se snazi, je ve stresu a Ty na nej jeste tlacis, tak proste bouchnul :nevim: jeho to mrzi, ale kdybys netlacila, tak se to nestane, takze omluvit by ses mela Ty :kytka: jo a jen tak mimochodem, pokud nemas vylozene rizikove tehotenstvi, tak muzes prilozit ruku k dilu a pujde to rychleji ;)

Tazvesnice
Kecalka 190 příspěvků 13.05.19 09:26

@Mimis2017 ja ano a stejne povazuji reakci zakladatelky za prehnanou :nevim:

hadraplanka
Kecalka 310 příspěvků 13.05.19 09:31

Heleď, ono to s námi během toho těhotenství (i jindy) vážně není lehké. Tohle je zcela pochopitelné vypuštění páry. Obejměte se, dejte si hudlana a jede se dál.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2153 příspěvků 13.05.19 09:35

No, jako ona na něj ale musí tlčit. Jestliže je těhotná a má se narodit dítě, prostě musí být část té rekonstrukce hotová. Takže na hroucení fakt není čas. Je potřeba zatnout zuby a makat a makat. Potřebují koupelnu, rozhodně topení, a minimálně kuchyň a ložnici. Na mimino prostě potřebují alespoň minimální standard. Takže rady netlač na něj jsou mimo. Musí makat, přeci nepřivedou dítě na staveniště. Zakladatelko, jeho výbuch přejdi. A pomož mu s čím můžeš, popřípadě mu to zorganizuj, pokud skáče z jednoho na druhé. My rekonstruovali pokojík, dělala jsem to s manželem fyzicky lehčí práce, co šly, včetně obkládání stropu :mrgreen: ve čtvrtek se osadily futra a dveře a položil se koberec, v pátek jsem porodila :mrgreen: hele jde to. Hnát ho klidně žeň, prostě musíte máknout, ale pomož mu a hoď za hlavu jeho výbuch. Omluvil se, život jde dál, zase tak nic moc hroznýho neudělal.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama