Manžel mi rozmlouvá dítě

Anonymní
27.4.20 11:21

Manžel mi rozmlouvá dítě

Dobrý den. Manžel mi vždycky tvrdil, že by se dalšímu dítěti nebránil, ikdyž má už jednu dceru z předchozího manželství. Čím jsme spolu, ale delší dobu, tak mění názor. Když jsme se o tom včera bavili, tak mi řekl, že už se na dítě cítí starý, co nám prý teď chybí, máme čas hlavně pro sebe (dcera už je skoro dospělá), můžeme cestovat, užívat si. Kdyby jsme si teď prý pořídili dítě, tak už se to až do jeho důchodu točí kolem něj. Já chápu, že když se narodí miminko, tak jde pak všechno ostatní trochu stranou. Aspoň ty první roky. Ale zase by to z nás udělalo opravdovou rodinu a přineslo to zase úplně jiný krásný věci. Na jednu stranu chápu i jeho, ale já bych si to dítě prostě přála. Ikdyž je nám teď spolu krásně, to dítě mi jednou asi musí chybět. Myslíte, že ho nějak přesvědčím? Nebo je tu někdo, kdo svoje dítě nemá (třeba jenom partnerovo) a je šťastný?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4516
27.4.20 11:25

8o podle nadpisu jsem myslela, že rozmlouvá třetí nebo čtvrté dítě…ale tvé první? :zed: Co čekal od bezdětné holky? Kolik je ti? A ne. Nenechala bych se o mateřství připravit. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.20 11:27

Ahoj,

Z tvého psaní je zřejmé, že o dítě stojíš.
Když člověk jde do vztahu, důležité jsou podobné cíle. Ty jste měli.
Tvůj přítel ale přístup změnil. Není to vůči tobě férové.

Pro mě by to bylo něco, přes co by nejel vlak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
689
27.4.20 11:28

Pokud jste manželé tak nechápu, co čekal, dítě v manželství je pro bezdětnou ženu pochopitelna věc! Kolik a je tobě a jemu??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.20 11:29
@truelly píše:
8o podle nadpisu jsem myslela, že rozmlouvá třetí nebo čtvrté dítě…ale tvé první? :zed: Co čekal od bezdětné holky? Kolik je ti? A ne. Nenechala bych se o mateřství připravit. :pankac:

Je mi 30. Zezačátku nebyl proti, ale během let změnil názor.

• Nahlásit
  • Citovat
27.4.20 11:29

Dite neni stred vesmiru a smirila bych se s tim byt bezdetna, pokud bych deti mit nemohla ze zdravotniho duvodu. Ty ho ale chces a on se tvaril, ze to nebude problem. Jste manzele a najednoj je to problém. Je to od nej podraz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.20 11:30

Kolik vám oběma je a jak dlouho jste manželé?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
@truelly píše:
8o podle nadpisu jsem myslela, že rozmlouvá třetí nebo čtvrté dítě…ale tvé první? :zed: Co čekal od bezdětné holky? Kolik je ti? A ne. Nenechala bych se o mateřství připravit. :pankac:

Souhlas. Rozhodně bych nezůstala bezdětná kvůli partnerovu pohodlí. A ne, dospělé cizí dítě určitě vlastní dítě, o které se člověk od narození stará a tráví s ním každý den, prožívá úspěchy apod., nenahradí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@alialiali píše:
Pokud jste manželé tak nechápu, co čekal, dítě v manželství je pro bezdětnou ženu pochopitelna věc! Kolik a je tobě a jemu??

Mně je 30 a manželovi je 45.

• Nahlásit
  • Citovat
6074
27.4.20 11:31
@Anonymní píše:
Dobrý den. Manžel mi vždycky tvrdil, že by se dalšímu dítěti nebránil, ikdyž má už jednu dceru z předchozího manželství. Čím jsme spolu, ale delší dobu, tak mění názor. Když jsme se o tom včera bavili, tak mi řekl, že už se na dítě cítí starý, co nám prý teď chybí, máme čas hlavně pro sebe (dcera už je skoro dospělá), můžeme cestovat, užívat si. Kdyby jsme si teď prý pořídili dítě, tak už se to až do jeho důchodu točí kolem něj. Já chápu, že když se narodí miminko, tak jde pak všechno ostatní trochu stranou. Aspoň ty první roky. Ale zase by to z nás udělalo opravdovou rodinu a přineslo to zase úplně jiný krásný věci. Na jednu stranu chápu i jeho, ale já bych si to dítě prostě přála. Ikdyž je nám teď spolu krásně, to dítě mi jednou asi musí chybět. Myslíte, že ho nějak přesvědčím? Nebo je tu někdo, kdo svoje dítě nemá (třeba jenom partnerovo) a je šťastný?

Je jasné že když si vzal bezdětnou ženu tak že dítě chtít jednou budeš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8925
27.4.20 11:31

Ty dítě chceš, on ti ze začátku říkal, že by se tomu nebránil a tedˇotočí? S tím ale přece musel počítat, že časem to dítě budeš chtít :nevim: Přece nezůstaneš bezdětná, jen proto že on si to najednou rozmyslel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4516
27.4.20 11:32
@Anonymní píše:
Je mi 30. Zezačátku nebyl proti, ale během let změnil názor.

A jak dlouho jste manželé? Jako já bych ho neřešila a vysadila antikoncepci, zvlášť když ti to sliboval. :pocitac: Nebo celou dobu lhal, protože jinak bys nebyla ani jeho přítelkyně natož manželka??? :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6074
@Anonymní píše:
Mně je 30 a manželovi je 45.

No jo no…v tomhle věku už zpohodlnel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2702

Určitě bych se nenechala o mateřství připravit.

Znala jsem jednu paní. Milionová ženská… Její manžel měl děti z předchozího vztahu a řekl ji, ze další děti ne. Hodně cestovali, projela cely svět, za komárů žila život relativně v luxusu na tu dobu. Manžel umřel, nemá už sourozence, jeho děti od te doby za ni neprijeli ani jednou. Je úplně sama. Sice pořad cestuje, ale sama říkala, ze kdyby mohla žít svůj život znovu, tak raději skromněji, ale s dítětem.

Takovou oběť si musíš hodně rozmyslet. Protože je třeba si uvědomit, že jednou zustanes fakt sama.

Řekla bych mu to takhle, ze ho sice milujes, ale mít dítě je něco, co je opravdu životní potřeba, ne jen nějaký vzdech. Ze chceš být maminkou. Pokud nebude chtít, takový vztah bych opustila. Jednou bych si to vycitala. Já žádný extra mateřský typ nejsem, cizi děti moc nemusím, ale to svoje miluju tak, ze bych za nej dala život a nikdy by mě nenapadlo, jak moc dokážu milovat dítě. Je to úplně jina láska než partnerska… naprosto fascinující. Když už vím jaké to je, nechtěla bych zažít, nemít dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Koblizkova1980 píše:
Kolik vám oběma je a jak dlouho jste manželé?

Mně je 30 a manželovi 45. Jsme spolu deset let, z toho šest let manželé.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama