Manžel nechce k doktorovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 14:44
Manžel nechce k doktorovi

Ahoj, je mi to trapné, tak prosím anonym nebo smazat. Manžel má potíže a protože je mu trapně a doktorům nevěří, odmítá s tím někam jít a léčí se sám. Měl týden opravdu zlou střevní chřipku, a po vyléčení má ve stolici krev, podle jeho slov hodně. Nejdřív tvrdil, že je to jen stroupek a že se to zahojí, ale včera přišel s tím, že si koupil čípky proti hemoroidům. Jde jen o krev, jinak ho to nebolí. Trvá to cca 14 dní. Dává to smysl? Jsem z toho opravdu nervózní, ale nedaří se mi ho přesvědčit, ať někam jde. Pokud jsou to opravdu hemoroidy, za jak dlouho by měl být v pohodě, abych věděla? :?

Reakce:
Kamkam
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 21.09.18 14:49

Nevím, ale je to normoš červená krev? Není hnědá? Hnědá by byla nějaká horší varianta.
Je to drsný, ale asi bych ho po dávkách strašila něčím závažnějším. Občas něco prohodit. Jinak ho asi nedonutíš.

Le_lenaz
Kecalka 111 příspěvků 21.09.18 14:49

Hemeroidy by ho asi bolely ne? To si myslím že by poznal. A kolik mu je let?

tininas
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 21.09.18 15:00

Příspěvek upraven 21.09.18 v 15:33

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 15:10

Já se právě těch horších možností hrozně bojím. :( Viditelné podle něj není vůbec nic, a krev normal červená. Říkal, že si to vyhledal a že je jich víc druhů, a že to snad brzo zmizí. Je mi divné, že se to objevilo hned po té chřipce, kdy měl pořád průjem.

růžový achát
Echt Kelišová 8277 příspěvků 21.09.18 15:13

Měl k té chřipce jeste nejaké příznaky?

terien
Extra třída :D 11296 příspěvků 21.09.18 15:20
@Anonymní píše:
Já se právě těch horších možností hrozně bojím. :( Viditelné podle něj není vůbec nic, a krev normal červená. Říkal, že si to vyhledal a že je jich víc druhů, a že to snad brzo zmizí. Je mi divné, že se to objevilo hned po té chřipce, kdy měl pořád průjem.

To si právě mohl při tom průjmu podráždit, mohla se udělat prasklina. Pokud je to jasně červená krev, bude problém někde u toho konečníku, to by se mohlo do 14 dnů zklidnit.

alisekR
Kelišová 5730 příspěvků 21.09.18 15:21

Manžel měl to samé, střevní chřipka… poté několik dní krev ve WC, to přede mnou utajil. Po pár měsících opět, střevní chřipka a opět krev a to hodně. Našla jsem ji sama na okraji mísy a udeřila na něj. Souhlasil s vyšetřením. Do měsíce šel na řadu, přímo k primáři, kapacitě na kolonoskopie. Výsledek v pořádku, střevo čisté bez polypů a změn. Jen v horní části, křečové žíly a praskající cévky. Pan primář řekl, že mu má obvodní předepsat léky na cévy a jinak je vše ok. Ještě dělal vtipy, že dědit nebudu :mrgreen: Ale za mě není čtení na netu o barvě krve, naprosto k ničemu. Utěšovat se světlou barvou krve je blbost. Pro rakovině rekta a nebo dolní části střeva je krev červená, nikoliv natrávená tmavá. Vždy je důležité to řešit s lékařem. A nedělat si žádnou samodiagnozu. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 15:43

@terien aha, kéž by to bylo jen odřené, já bych právě čekala, že to bude do pár dní v pořádku :think: Celkem jste mě uklidnily, moc děkuju. Dávám tomu tedy ještě jeden týden a pokud to úplně nepřejde, budu trvat na tom, aby šel k lékaři.

@alisekR prosímtě to praskání cévek a žilek je velký problém? nebo to už je drobnost? Takhle to zní vážně.

Kykyka
Povídálka 50 příspěvků 21.09.18 15:47
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi to trapné, tak prosím anonym nebo smazat. Manžel má potíže a protože je mu trapně a doktorům nevěří, odmítá s tím někam jít a léčí se sám. Měl týden opravdu zlou střevní chřipku, a po vyléčení má ve stolici krev, podle jeho slov hodně. Nejdřív tvrdil, že je to jen stroupek a že se to zahojí, ale včera přišel s tím, že si koupil čípky proti hemoroidům. Jde jen o krev, jinak ho to nebolí. Trvá to cca 14 dní. Dává to smysl? Jsem z toho opravdu nervózní, ale nedaří se mi ho přesvědčit, ať někam jde. Pokud jsou to opravdu hemoroidy, za jak dlouho by měl být v pohodě, abych věděla? :?

Mno, ano, můžou to být jen popraskané cévy, ale pokud je vyššího věku - třeba kolem 50, tak bych být ním na to vyšetření šla. Mohlo by to být i važnější. V podstatě kdykoliv, i v nižším věku, pokud se objeví krev v moči nebo ve stolici, není to v pořádku. A i kdyby se náhodou jednalo o nějaký karcinom, podchytí-li se to na začátku, bude po problému.
Prostě pokud se to nelepší, je dobré vědět, na čem je. A dát léky, které budou učinné. Ty tam s ním můžeš být jako podpora.
Věřím, že to dobře dopadne. :mavam:

alisekR
Kelišová 5730 příspěvků 21.09.18 19:31
@Anonymní píše:
@terien aha, kéž by to bylo jen odřené, já bych právě čekala, že to bude do pár dní v pořádku :think: Celkem jste mě uklidnily, moc děkuju. Dávám tomu tedy ještě jeden týden a pokud to úplně nepřejde, budu trvat na tom, aby šel k lékaři.@alisekR prosímtě to praskání cévek a žilek je velký problém? nebo to už je drobnost? Takhle to zní vážně.

Ne prý ně, ale je třeba ty cévy posílit, manželovi celkové hodně praskají. Ale krvácel hodně, to přiznal. Takže bych ho tam pro klid dotlačila. U všech blbých diagnóz je důležité včasné odhalení. Ale v jeho věku to fakt bude spíš banální problém.

Váš příspěvek
Reklama