Manžel se rychle vytočí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 10:24
Manzel se rychle vytoci

Potrebovala bych se trochu vypsat ze sveho trapeni a mozna nekdo napise nejaky zajimavy nazor na nasi situaci. Stydim se probirat nase problemy se svymi kamaradkami nebo blizkymi. Jsem vdana, 7 tydnu pred porodem, mam manzela. Jsme spolu uz hodne dlouho, zazili jsme si uz svoje, mnohym prosli… Manzel byl vzdycky cholerik a mne se to vzdy nejak darilo ustat. Kdyz mel svuj den, nechala jsem ho v klidu a sla si po svem.. Ted v tehotenstvi je to jinak. Asi diky hormonum si vsimam, ze vylitne pomalu kvuli kazdemu prdu a ja uz jsem si na to asi zvykla. Dokonce jsem se pristihla, ze se ho bojim, ze delam ruzne uhybne manevry, aby zase nebyla scena, aby na me nekricel. Do toho mi zacal predhazovat, ze utracim a ze on je zivitel a ze on nosi domu penize a ja bych se podle toho mela chovat.

Dnes mi vynadal, ze jsem si koupila latkovou tasku v DM, protoze jsem nemela kam dat nakup, pry to jsou vyhozene penize. Kricel. Ja jsem se rozbrecela, protoze mi bylo lito, ze krici kvuli takove malickosti. Pro nej to malickost neni, hodne rad setri, vim to. Ale nemela jsem zrovna jinou moznost.

Urcite taky nejsem dokonala, on se snazi a dela co muze, stara se. Ja se nekdy chovam nemozne, nekdy jsem protivna, chci po nem aby mi vic pomahal… Ale snazim se, aby doma byla pohoda, aby bylo uklizeno, uvareno. Delam co muzu navzdory vsem tehotenskym naladam a zdravotnim omezenim.

Pri te hadce kvuli tasce mi rekl, ze by se nejradsi rozvedl a byl sam a mel svuj zivot, ze se porad jen musi omezovat a ja jsem fnukna. Pak jel celou cestu po dalnici hrozne rychle a kdyz jsem mu rekla, ze mam strach at zpomali, tak on na to, ze mi na to kasle a bude si delat co on uzna za vhodne.

Ted tady sedim, brecim a premyslim jestli jsem fakt tak nemozna, jestli ho nejak omezuju a frustruju, jestli jsou to hormony, jestli jsem neco udelala spatne a co vlastne bude dal… Lehko na dusi mi z toho neni.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 6952 příspěvků 21.08.19 10:28

Vysvětli mu, že on není tvůj šéf a ty jeho podřízená a opravdu ho nemusíš poslouchat. Tahle věta - on je zivitel a ze on nosi domu penize a ja bych se podle toho mela chovat. To je jako co??

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 21.08.19 10:30

Pokud si tehotna a takhle s k tobe chova manzel, ze rve kvuli tasce a ohrozuje te jizdou, kdy se ty bojis, vybrala sis spatneho partnera - nerikej, ze se takhle nechoval i predtim? Rict tehotne zene, ze se radeji rozvede a ze je fnukna netreba komentovat. Ja bych nikomu nedovolila, aby takhle se mnou zachazel. Kazdopadne se obavam, ze s takovymhle partnerem po boku si po narozeni ditete uzijes peklo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 10:34

@arinecka On to nerekl. Ale zacina mi to davat najevo. To on koupi na co si vzpomenu, ale nekdy ma takovehle chvile, kdy se mu zda, ze se utraci za zbytecnosti a to mi pak dava hodne sezrat. Musi to byt podle nej, on musi schvalit co se koupi a co ne.. Nedavno mi dosly penize a rekl mi, ze mi zadne dalsi neposle, ze rozhazuju za kravoviny. Prisla jsem si neskutecne ponizena. Pritom pro sebe jsem si nic nekoupila ani nepamatuju. Kupuju ted jen veci pro mimco a nebo do bytu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 10:35
@Anonymní píše:
Potrebovala bych se trochu vypsat ze sveho trapeni a mozna nekdo napise nejaky zajimavy nazor na nasi situaci. Stydim se probirat nase problemy se svymi kamaradkami nebo blizkymi. Jsem vdana, 7 tydnu pred porodem, mam manzela. Jsme spolu uz hodne dlouho, zazili jsme si uz svoje, mnohym prosli… Manzel byl vzdycky cholerik a mne se to vzdy nejak darilo ustat. Kdyz mel svuj den, nechala jsem ho v klidu a sla si po svem.. Ted v tehotenstvi je to jinak. Asi diky hormonum si vsimam, ze vylitne pomalu kvuli kazdemu prdu a ja uz jsem si na to asi zvykla. Dokonce jsem se pristihla, ze se ho bojim, ze delam ruzne uhybne manevry, aby zase nebyla scena, aby na me nekricel. Do toho mi zacal predhazovat, ze utracim a ze on je zivitel a ze on nosi domu penize a ja bych se podle toho mela chovat.

Dnes mi vynadal, ze jsem si koupila latkovou tasku v DM, protoze jsem nemela kam dat nakup, pry to jsou vyhozene penize. Kricel. Ja jsem se rozbrecela, protoze mi bylo lito, ze krici kvuli takove malickosti. Pro nej to malickost neni, hodne rad setri, vim to. Ale nemela jsem zrovna jinou moznost.

Urcite taky nejsem dokonala, on se snazi a dela co muze, stara se. Ja se nekdy chovam nemozne, nekdy jsem protivna, chci po nem aby mi vic pomahal… Ale snazim se, aby doma byla pohoda, aby bylo uklizeno, uvareno. Delam co muzu navzdory vsem tehotenskym naladam a zdravotnim omezenim.

Pri te hadce kvuli tasce mi rekl, ze by se nejradsi rozvedl a byl sam a mel svuj zivot, ze se porad jen musi omezovat a ja jsem fnukna. Pak jel celou cestu po dalnici hrozne rychle a kdyz jsem mu rekla, ze mam strach at zpomali, tak on na to, ze mi na to kasle a bude si delat co on uzna za vhodne.

Ted tady sedim, brecim a premyslim jestli jsem fakt tak nemozna, jestli ho nejak omezuju a frustruju, jestli jsou to hormony, jestli jsem neco udelala spatne a co vlastne bude dal… Lehko na dusi mi z toho neni.

Zažila jsem a vdržela 25 let, ale následky řeším dalších 10 let a není to dobré a nebylo to dobré.

jsem pohodářka, nad lecčíms mávnu rukou.

Na RD taky - musí být uklizeno, zabezpečeno, ty usměvavá, vstřícná, protože ten kdo nosí peníze, má právo a ten kdo sedí doma, má povinnosti

rychlá jízda - totéž, někdy i prudce a nebezpečně zabrzdil a vaetěl z auta - hysterák, ať si jedu dál sama

Dokud jsem byla bez dětí, nálady jsem zvládala, ale počítej, že od cca školního věku to děti budou vnímat a on když nepochodí u tebe, bude si to vylívat na dětech. U nás se dcera několikrát kvůli němu pokusila o sebevraždu.

peníze - samostatné téma - klid je, když mu člověk odevzdává všechny svoje peníze a pak mlostivě čeká, co mu přidělí. Od počátku to měl moje tvoje, akorát to nikdy neřekl nahlas a hrál se mnou křivou hru celých těch 25 let. Rozdělení SJM? Někdy si říkám, že by bylo lepší, kdyby mě zastřelil, měla bych klid. jeho právník podal už šest žalob a jdou fakt tvrdě ve snaze mě zlikvidovat - někdy mám i pocit, že to dobrovolně skončit by byla úleva…

Uslava
Ukecaná baba ;) 1699 příspěvků 21.08.19 10:38
@Anonymní píše:
@arinecka On to nerekl. Ale zacina mi to davat najevo. To on koupi na co si vzpomenu, ale nekdy ma takovehle chvile, kdy se mu zda, ze se utraci za zbytecnosti a to mi pak dava hodne sezrat. Musi to byt podle nej, on musi schvalit co se koupi a co ne.. Nedavno mi dosly penize a rekl mi, ze mi zadne dalsi neposle, ze rozhazuju za kravoviny. Prisla jsem si neskutecne ponizena. Pritom pro sebe jsem si nic nekoupila ani nepamatuju. Kupuju ted jen veci pro mimco a nebo do bytu.

Takže ačkoliv jste manželé, tak žijete jako spolubydlící? Nekupuj nic do bytu. jen pro sebe a miminko. Ať nakupuje sám. Situace se bude jen zhoršovat. Jak ty budeš bezmocnější, jemu naroste síla. Budete se ho bát i s dětmi. Potřebuješ to? Ať si ty peníze sežere. :zed:

arinecka
Kelišová 6952 příspěvků 21.08.19 10:40
@Anonymní píše:
@arinecka On to nerekl. Ale zacina mi to davat najevo. To on koupi na co si vzpomenu, ale nekdy ma takovehle chvile, kdy se mu zda, ze se utraci za zbytecnosti a to mi pak dava hodne sezrat. Musi to byt podle nej, on musi schvalit co se koupi a co ne.. Nedavno mi dosly penize a rekl mi, ze mi zadne dalsi neposle, ze rozhazuju za kravoviny. Prisla jsem si neskutecne ponizena. Pritom pro sebe jsem si nic nekoupila ani nepamatuju. Kupuju ted jen veci pro mimco a nebo do bytu.

Jenže ty jsi mu dovolila aby se k tobě takhle choval :nevim: Ty budeš doma s dítětem, budeš se starat o něj, o domácnost i o chlapa ale budeš neustále poslouchat jaký je on king, co vydělává a ty se válíš doma. Proč musí být vše podle něj? Co když nebude? Kde je nějaká domluva? Nikde, a bude hůř :nevim:

Lorry1
Kecalka 118 příspěvků 21.08.19 10:43

Jestli se takhle chova uz v tehotenstvi, tak ver, ze s narozenim prcka bude 10× vic stresu (kdyz to bude hodne miminko). Kdyz to bude nespavec s kolikami, tak si ten stres vynasob znovu 10×…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 10:45

Poznávám v tom trochu svého manžela, také se někdy rychle vytočí, uráží mě, chová se jako blb. Chová se tak, když je dlouhodobě z něčeho frustrovaný. Vždy je to jen jednorázové. Dlouhodobě se tak choval, když jsme měli ve vztahu krizi. Kupodivu jsme spolu skoro 20 let, máme dvě děti a plánujeme třetí. Musím ale říct, že on je rodinný typ, s dětmi i jinak mi hodně pomáhá a vím, že nás má rád. Že by pro nás udělal cokoliv. Sám od sebe se snaží pracovat na našem vztahu (šel dobrovolně kdysi do poradny, nyní spolu půjdeme na terapii pro páry). Je možné si s ním o tom promluvit. Nikdo není dokonalý. Jsem ochotná tolerovat něco. U vás mi to přijde ale hodně přes čáru. Pokud by se takhle zachoval jednorázově, ranilo by mě to, ale přešla bych to. Pokud by se takhle ale choval pořád, to není k žití :,( Jediná rada asi zní - zkusit si s ním promluvit, když je v klidu. Zkus přemýšlet, co mu může dlouhodobě vadit, chlapi to neřeknou a pak to můžou ventilovat takhle. Vztah je někdy boj, ale musí se snažit vždy oba! Držím palce! :kytka:

Příspěvek upraven 21.08.19 v 10:51

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 10:46

@arinecka Jenze on driv takovy nebyl, nebo aspon ne v takove mire. Kdyz jsem mela svoje penize, tak sice nadaval, ze utracim, ale mavl
rukou, ze to jsou moje penize a at si nestezuji, az nebudu nic mit. Nikdy jsem nebyla takova, ze bych musela mit tisicero kabelek, satu a bot. Myslim, ze normalne a primerene, pro nej to je i tak moc, nechape proc mi nestaci jeden par bot jako jemu. Kdyz jsem chodila na nehty, tak jsem si pokaze vyslechla jak moc utracim. Ke kadernikovi chodim jen jednou rocne, za kosmetiku neutracim vubec. Materialni veci mam vetsinou dokud se nerozpadnou (mobil, nozebook) Ted jsem bez penez a nez zacnu pobirat rodicovsky prispevek, tak jsem zavisla zcela na nem. Koupi mi na co si vzpomenu, ale musi to byt podle jeho pravidel. A ja se zacinam dusit… Penize opravdu nejsou vsechno..

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 21.08.19 10:50

V manzelstvi jsou penize snad spolecne ne? kazdy ma sice svuj ucet ale nejde penize rozdelovat na „moje“ a „tvoje“ zvlast kdyz jde o nakupy do domacnosti a na dite. A pokud si myslis, ze s ditetem pak vyzijes z rodicaku, tak omyl, kamaradka to tak take mela a musela pak prodavat sve veci, aby mela na fungovani domacnosti, protoze manzel hlidal take kazdou korunu, uz spolu nejsou, ale par let na „probrani“ potrebovala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 10:50
@Anonymní píše:
Poznávám v tom trochu svého manžela, také se někdy rychle vytočí, uráží mě, chová se jako blb. Chová se tak, když je dlouhodobě z něčeho frustrovaný. Vždy je to jen jednorázové. Dlouhodobě se tak choval, když jsme měli ve vztahu krizi. Kupodivu jsme spolu skoro 20 let, máme dvě děti a plánujeme třetí. Musím ale říct, že on je rodinný typ, s dětmi i jinak mi hodně pomáhá a vím, že nás má rád. Že by pro nás udělal cokoliv. Sám od sebe se snaží pracovat na našem vztahu (šel dobrovolně kdysi do poradny, nyní spolu půjdeme na kurz pro páry). Je možné si s ním o tom promluvit. Nikdo není dokonalý. Jsem ochotná tolerovat něco. U vás mi to přijde ale hodně přes čáru. Pokud by se takhle zachoval jednorázově, ranilo by mě to, ale přešla bych to. Pokud by se takhle ale choval pořád, to není k žití :,( Jediná rada asi zní - zkusit si s ním promluvit, když je v klidu. Zkus přemýšlet, co mu může dlouhodobě vadit, chlapi to neřeknou a pak to můžou ventilovat takhle. Vztah je někdy boj, ale musí se snažit vždy oba! Držím palce! :kytka:

Ja vim, ze me ma rad. Do poradny jsme uz taky chodili, byvalo to driv o dost horsi ty jeho vybuchy. Dela taky prvni posledni, dokud ho neco nenastve. A to ja prave nikdy nevim dopredu co zrovna ten den ho vytoci. Je to vyceroavajici muset si davat pozor na to co zrovna rikam nebo delam. Bojim se do budoucna kvuli diteti.

brisco
Závislačka 3720 příspěvků 21.08.19 10:51
@Anonymní píše:
@arinecka Jenze on driv takovy nebyl, nebo aspon ne v takove mire. Kdyz jsem mela svoje penize, tak sice nadaval, ze utracim, ale mavl
rukou, ze to jsou moje penize a at si nestezuji, az nebudu nic mit. Nikdy jsem nebyla takova, ze bych musela mit tisicero kabelek, satu a bot. Myslim, ze normalne a primerene, pro nej to je i tak moc, nechape proc mi nestaci jeden par bot jako jemu. Kdyz jsem chodila na nehty, tak jsem si pokaze vyslechla jak moc utracim. Ke kadernikovi chodim jen jednou rocne, za kosmetiku neutracim vubec. Materialni veci mam vetsinou dokud se nerozpadnou (mobil, nozebook) Ted jsem bez penez a nez zacnu pobirat rodicovsky prispevek, tak jsem zavisla zcela na nem. Koupi mi na co si vzpomenu, ale musi to byt podle jeho pravidel. A ja se zacinam dusit… Penize opravdu nejsou vsechno..

Tohle nějak nechápu. Můžeš uvést příklad?
Jinak spousta věcí na mimino se dá koupit levně nebo dostat zadarmo, stačí sjet inzeráty nebo se poptat po známých. Kupovat všechno nové je IMHO zbytečné.

toma0105
Kecalka 402 příspěvků 21.08.19 10:52
@Anonymní píše:

Jste manželé a dostáváš peníze na příděl? Nestačím zírat, jak některá manželství fungují..a počkej až se natodí dítě, to poletí peníze…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 10:54

@brisco Zminim se, ze potrebuju nejaky novy spotrebic a on jde a koupi, nesetri na tom. Nebo i veci pro mimco, vsechno vzdycky koupi. Ale jsou veci, ktere jsou proste podle nej vyhazovani penez (treba ty nehty, taska, dekorace do bytu..) a to pak s nim neni zadna rec.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama