Výčitky mé ženy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 05:45
Výčitky mé ženy

Zdravím,
a na úvod - je mi 40.let, mé ženě je 38.let a děti nemáme. Spolu s ženou jsme v manželství již 6.let. Čím dál je to horší.

Mám ženu, která má poměrně velmi často různé výkyvy nálad a pořád dokola několikrát za den, pořád neco řeší, až je to pro mě unavující.
Navštěvuje sice psychiatra,( zhoršila se jí nemoc) bere léky na nervy a díky mě chodí do práce ( dříve dlouho nepracovala) na hlavní pracovní poměr, dokonce máme práci v jedné společnosti, ale v jiném patře budovy. V práci je v pohodě, pracovně ji chválí, jsem moc rád. Práce ji baví to je moc dobře, než být doma a zabývat se zbytečnostmi.

Oba máme nemáme nějaký extrémní plat, ona má čistého cca. 21 tis a já cca. 26 tis. Jak je výdělečně činná, tak pořád řeší peníze a mě to vyčítá, třeba několikrát za den.

Uvedu, jak to je. Každý máme svůj účet. Já vlastním ještě před svatbou vlastní byt, kde platím veškerý provoz bytu, včetně veškerých poplatků vody, elektř. apod, ale také veškerou údržbu. Nic mi na to nepřispívá.
Dále přispívám na jídlo, platím si svoje potřeby oblečení, holení, dopravu do práce, obuv, oblečení a, když se třeba porouchá pračka, PC, tak z mých našetřených peněz koupím novou věc či třeba něco opravím v bytě či nechám vymalovat.

Ona naopak financuje svoje vlastní auto ( povin. ručení, údržbu) a občas benzín a do domácnosti zajišťuje drogerii-prací prášky a také koupí nějaké jídlo. Hodně jde však na její oblečení a utratí tak poměrně dost peněz, má ráda korálky, voňavky apod. Samozřejmě si platí dopravu MHD do práce, jídlo v práci apdo. Podobně jako já si spoří na penz. spoření.

Nedávno řekla: Já za drogerii a věci okolo, dám více, než ty za ten tvůj byt.

Ohledně penez mi pořád něco vyčítá. Uvedu další příklad.
Teď jedeme na 4 denní výlet autem do zahraničí. Já jsem objednal ubytování a říkám, že by mě mohla dát půlku na ubytování, že jinak dálniční známku, veškerý benzín, pojištění) zaplatím já. Každý si vyměnil nějaké peníze pro útratu.
Ona hned, ty mi kradeš peníze, já myslela, že mi tam pozveš a vše mi zaplatíš.
(prý potřebuje vyměněné peníze, aby mohla své rodině koupit z výletu dražší dárky-zase oblečení)
Pak mi řekla, vrať mi podíl na ubytování a jeť si sám.

Další příklad.
Nedávno měla narozeniny a já ji dal velmi pěknou knížku, dále dražší bonboniéru a další věci za cca. 700 Kč.
Ona později mi vyčítá, ty jsi mi dal tak málo, to moje rodina ( její sestra-má vysoký přijem, je rozhazovačná, nic neušetří a i její máma) mi dává pěknější věci a třeba klidně i za 3-4 tisíce. (koupí ji luxusní oblečení, šperky, drahou kabelku)

Naopak v mé rodině si dáváme ke svátku či narozeninám dárky, zhruba v řádu stovek korun, spíš se sejdeme u dobrého jídla, popovídáme si.
Mě osobně je úplně jedno, za kolik dostanu dárek, radost mi udělá drobnost a vůbec se tím nezabývám.

Pořád mi to vyčítá, že dostává odemne málo, že její rodina ji dává více. Před dlouhou dobou jsem jí koupil k vánocům mobil, byla spokojená a teď mi vyčetla, že myslela, že ji kopím ten větší a dražší a že na ní šetřím. Mobil stál tehdy asi 4 tis. Kč a ještzě dostala pár drobností.

Ke konci výčitek to ještě svedu na moji rodinu, že jsme burani, že se nemáme rádi a dáváme si malé dárky.

Vše navíc řeší se svojí rodinou a naši rodinu i mě pomlouvá a já se pak cítím před její rodinou, jako ten největší vyvrhel.

Také si žena vzpomene na nějakou věc, která je třeba stará třeba 5.let a ve výčitkách mi ji připomene.

Já se chovám ke své ženě velmi slušně, nejsem sice domácí kutil ( bohužel), ale velice rád udělám domácí práce.( nádobí, luxování, úklid apod) a vše zařídím ohledně bytu i třeba jejího auta, kamkoliv ji odvezu. Teď už ani pořádně neuvaří jídlo, že je na mě naštvaná, ať si vařím sám a tak někdy i něco udělám.

Pořád je s něčím nespokojená někdy mi to vyčítá i několikrát za den, až je to unavující.

Asi ji pracují nervy.

Jednou mi řekla, že ve stavu výčitek, že se jí hnusím a já ji řekl, tak proč se mnou je, že může odejít. On reagovala, to bych třeba šla, ale nemám kam. ( máma se sestrou mají plný barák a sestra si vzala velkou půjčku na rekonstrukci)

Co na to říkáte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Janee19
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 21.08.19 05:49

Proč jste spolu? Prakticky žijete odděleně a manželka je ještě navíc vyžírka… Děti nechcete?

salamio
Závislačka 2826 příspěvků 21.08.19 05:58
@Janee19 píše:
Proč jste spolu? Prakticky žijete odděleně a manželka je ještě navíc vyžírka… Děti nechcete?

Chraň bůh děti, zakladateli neblbni! Co nejrychleji to ukonči. Jestli má navíc neustálý pocit, že ji finančně vysáváš, o to pro ni líp - však ať si nějaké bydlení pronajme a všechny její peníze zůstanou jen jí. Nenech si zničit život.

Halamka
Závislačka 4145 příspěvků 21.08.19 06:06

Vidím v tom nenaplněný vztah. A to nejsou jen děti. Jste spolubydlící - jen ty finance zvlášť…
Co vás spolu drží? Ji tedy že nemá kam jít, ale tebe? Proč ztrácíš čas v nefungujícím vztahu? Ono to lepší asi nebude. Tedy podle toho, co píšeš…
Někdy si člověk tak zvykne v něčem, co nefunguje, že se i bojí to nepohodlí opustit, byť je jasné, že může být lépe.
A ano, ta žena je trochu parazit…

Kfětoslava
Závislačka 3198 příspěvků 21.08.19 06:09
@salamio píše:
Chraň bůh děti, zakladateli neblbni! Co nejrychleji to ukonči. Jestli má navíc neustálý pocit, že ji finančně vysáváš, o to pro ni líp - však ať si nějaké bydlení pronajme a všechny její peníze zůstanou jen jí. Nenech si zničit život.

Myslím, že dotaz na děti je na místě, protože je možné, že je chtěli a nepovedlo se a jí z toho přeskočilo.
Zakladateli, působí to, že jste spíše spolubydlící. O vztahu, natož z lásky nemůže být řeč. Byla v tom láska aspoň na počátku nebo jste si „zbyli“ a šli do toho spíše z rozumu?

Janee19
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 21.08.19 06:27

@salamio tak spíš hledám logiku toho vztahu, taky je možné, že děti nepřišly a žena z toho zblbla… Něco je u sebe asi držet musí

salamio
Závislačka 2826 příspěvků 21.08.19 06:29

@Kfětoslava @Janee19 chápu, ale v této situaci už je nejspíš lhostejné hledat logiku nebo počátky. To je minulost. Hlavní je jednat, s ohledem na budoucnost.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 21.08.19 06:30

Hlavne bych rekl, ze jen diky zakladateli je na tom ona jeste financne dobre, ze on je ten ktery drzi tu rozumnou kasu. Kazsopadne na vselijaky debaty „davam vic jak ty apod.“ je nejlepsi reseni si sednou, vzit papir a pekne to sepsat. Pak by asi koulela ocima.

Jinak po rozvodu a kdyby mela zit sama, tak s tim jak rozhazuje za hovadiny, tak je brzo v narucich exekutora a hura do insolvence.

Yves6511
Kecalka 426 příspěvků 21.08.19 06:43

Pokud musíte řešit takové věci ohledně peněz a fungování rodiny, pak zřejmě nejste pro sebe vhodní. Jako abyste si po šesti letech manželství nebyli schopni vyjít vstříc, natož když nemáte děti (snad o nich radši ani neuvažujte), v podstatě financujete jen sami sebe a chod domácnosti a nedokážete se domluvit, kdo co bude platit, abyste si buď byli rovni, nebo prostě spokojeni oba dva, tak asi není moc co řešit. Pokud k dohodě nepomůže sepsání výdajů na papíře + dohoda, v jakém finančním rozmezí mají být dárky, aby to nikomu nepřipadalo, že druhý dává míň nebo víc, pak je asi na čase z takového vztahu odejít. Já bych teda v tomhle nesetrvávala.

karkarka
Závislačka 4299 příspěvků 21.08.19 07:08

Hlavně si neporizujte děti. Jděte od sebe. Jste ještě mladí a nemá cenu se trápit v takovém vztahu.

mau-mau
Závislačka 4343 příspěvků 21.08.19 07:10

Nechápu dávat někomu půlku na něco, když jste manželé. :mrgreen: Máte přece SJM, takže půlka všeho je každého z vás, tedy toho v manželství. ;) Kdyby mi máma a sestra dávaly dárky za tisíce a manžel za 700, taky by mě to asi mrzelo, ale nevím, nemám to tak. Nemáte děti a máte mizerný platy, tak řešíte výdaje za korálky a podle mě, neuraž se, kraviny. :nevim: Na rozvod mi nepřipadáte. Jestli jsou problém výdaje, sepište si to. :palec:

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 21.08.19 07:13

Teda to je důra hrabivá 8o mně manžel dva roky na narozky komplet zapomněl a před třemi mi dal zavlažovací systém na svůj záhon :mrgreen: ale mám z toho akorát tak srandu, protože vztah přece nefunguje na základě dárků :roll: přijde mi, že z dlouhodobého hlediska by vyšlo levněji pořídit jí byt a vystěhovat… jako prášky na nervy možná můžou něco málo omluvit, ale tohle je prostě hnusná lakotná povaha navíc podporovaná její rodinou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 07:16

Ja vim ze tohle je jen jeden pohled, ze s vami neziju a nevim jak to u vas probiha, ale je mi te uprime lito. Ja jsem byla vychovana ve skromnych podminkach a tak vubec nedokazu pochopit proc nekdo takhle utraci. My si nejizejeme momentalne vubec spatne i kdyz jsem na materske, pritel vydelava opravdu nadprumerne, ale nedokazu si predstavit ze i tak bych si penize co mi prijdou nechavala pro sebe. Psychicke problemy znam taky, mam chronicke deprese a OCD, takze duverne znam i vykyvy nalad, ale hanba by me fackovala rict takovy veci chlapovi. Nerikam ze u nas krize neprobihaji, to bych lhala, ale jednou jsem se rozhodla byt s nim, je to muj muz a i kdyby se laska vytratila coz se stava, radsi bych si jazyk ukousala nez byt jedovata. I kdyz i my name obdobi kdy je zle, nekricime na sebe a nerikame si veci takovyho typu. Mel by si se na to vykaslat. Budes do smrti nestastnej jestli s manzelkou zustanes.

cecetka
Echt Kelišová 8755 příspěvků 21.08.19 07:21

Tohle ale neni manzelstvi 8o 8o 8o Kdyz pominu vsechno, co jsi napsal, vyjadrim se k tem financim, kdyz uz je mate oddelene. Davejte kazdy stejnou castku na spolecnou hromadu a z toho platte provoz domacnosti, dovolene apod.

Uprimne… v takovem vztahu bych byla hooooodne nestastna. Takze bych v nem nezustala :?

Ms.Ragdoll
Závislačka 3374 příspěvků 21.08.19 07:27

Muzes ji zkusit dostat do manzelske poradny, ale spis bych uvazovala o rozvodu. Tohle je strasny. Kyda na Tebe pred rodinou, vecne neco vycita a sama se zrovna nepretrhne. Nevazi si te.

To, ze nemate spolecny ucet s jejim pristupem vidim jako plus, protoze jak by mela k penezum neomezenej pristup, nezbylo by Vam ani na suchej chleba.

A deti nema smysl resit, dlouho nepracovala, ma zjevne psychicke problemy a uz z principu je nespokojena. Bylo by to peklo i pro to dite.

Příspěvek upraven 21.08.19 v 07:34

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama