Manželovi se nechce chodit do práce

Anonymní
23.10.19 13:57

Manželovi se nechce chodit do práce

Manžel před dvěma a půl lety skončil v práci. Byl tam už delší dobu nespokojený, říkala jsem mu dlouho do předu, aby si tedy hledal něco jiného což teda neudělal. Pak přišla taková poslední kapka, kdy jim nezaplatili nějaké slíbené peníze a on podal výpověď. Dost mě v té chvíli naštvalo, že podal výpověď, aniž by měl sehnanou jinou práci. Zvlášť, kdy to tam nebylo dobré dlouhodobě. Od té doby je doma. Myslela jsem, že to bude dočasné, že si brzy najde novou práci. Jenže on ze začátku řekl, že si musí odpočitnout, že toho na něho bylo moc. Byla pravda, že v práci byl hodně po přesčasech i někdy víkendy. Měl toho opravdu hodně. Ale tak nějak jsem počítala, že si tedy pár měsíců odpočine a pak si najde novou práci. Jenže on si na to prostě zvykl. Prostě z něj mám dojem, že se mu pracovat vlastně nechce. Oficiálně sice práci hledá, ale ve skutečnosti nic intenzivního. Odepíše na nějaký inzerát tak jednou do měsíce, na pohovoru byl za ty víc jak dva roky tak pětkrát. Když mu sama najdu nějaký inzerát, kam by mohl odepsat, tak má milion výmluv, proč tato práce není pro něj vhodná. Občas odepíše, ale rozhodně žádná velká snaha.
Musím uvést, že finančně nás to nenutí. Manžel byl kdysi v minulosti u policie, tak má nějakou výsluhu a já mám celkem slušný plat. Na normální živobytí nám to stačí. A on třeba řekl, že mu nestojí za to chodit do práce, aby si třeba koupil nové auto. Mně to ale nepřijde normální, aby zdravý chlap, kterému ještě není ani padesát nechodil do práce. Už jen kvůli příkladu pro děti. Vždy jsem je vedla tak, že je normální pracovat. I děti se ho ptají, kdy bude zas chodit do práce a on to vždy nějak zamluví. Dost mě to štve. Ale nevím co s ním. Jak ho donutit, aby něco dělal. Ani doma nic nebuduje, jen běžná údržba tak jako každý jiný, kdo chodí do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6052
23.10.19 14:01

Netrpí od doby odchodu z práce depresí nebo vyhořením? Co celé dny dělá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 14:06

Vypadá to na vyhoření, měl jsem to podobně a dá se říct že ani po 7 letech jsem se z toho ještě nedostal..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
23.10.19 14:10

A z ÚP ho nikam neposílají? Ty jo, 2 roky na pracáku, co to tam máte za úředníky, že mu nepomohli najít práci? To u nás neexistuje, on to má jistojistě podchycené I na pracáku a s jejich požehnáním se válí doma, že jo? Tak jen makej dál a mužíčka nechej odpočívat, máte to hezky rozdělené. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 14:10

No ale co s tím? Už jsem mu nabízela ať si najde třeba úplně jinou práci, jestli ho už ta původní nebavila. Ale vůbec to nepomohlo. Navíc už mám i pocit, že teď bude mít čím dál větší problém najít práci, když bude mít v životopise, že víc jak dva roky nepracuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 14:12

Říkám příčinu, radu nemám sám bych ji potřeboval jako sůl :)

Příspěvek upraven 23.10.19 v 14:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1252
23.10.19 14:12

A jako možná blbej dotaz, jak vycházíte s penezma? 8o my bysme teda vyzili z jednoho platu, ale rozhodně bysme si nemohli dovolit dovolenou u moře atd. Jinak já už bych teda hrozila rozvodem, po dvou a půl letech. Pár měsíců chápu, tohle fakt ne. Co na to jeho rodiče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21914
23.10.19 14:13

A co kdyby chodil třeba jen na částečný úvazek, něco nenáročného, když má ty výsluhy a nepotřebuje nějak vysoký plat?

Jinak taky myslím, že to bude vyhoření, u policistů časté…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 14:14

Na pracáku není vůbec vedený, právě proto, že by ho samozřejmě někam posílali a to se mu tak nechce. Jak jsem psala, tak má výsluhu, tak by mu stejně žádnou podporu nedali, tak se tam nenahlásil. A pojištění si taky platit nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10626
23.10.19 14:15

@MariHoli ale zdravotní si platit musí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
23.10.19 14:16
@Netopýr1 píše:
A jako možná blbej dotaz, jak vycházíte s penezma? 8o my bysme teda vyzili z jednoho platu, ale rozhodně bysme si nemohli dovolit dovolenou u moře atd. Jinak já už bych teda hrozila rozvodem, po dvou a půl letech. Pár měsíců chápu, tohle fakt ne. Co na to jeho rodiče?

Pokud je chlapovi mezi 40 a 50 lety, tak rodičům do toho prd. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1252
23.10.19 14:20

@Zabatko ale to je mi jasný ale bejt můj, i dospělej syn, dva a půl roku bez práce, tak se minimálně zeptám na důvod. I kdyby mě měl poslat do…
A normální to fakt není, to sem zas někdo hází nějaký diagnózy, dospělej zdravej chlap víc jak pár měsíců bez práce je prostě líná veš nic víc. A pokud má nějaký zdravotní problém, ať ho řeší s lékařem, ne válením se na gauči. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 14:22

O penězích to tolik není. Na běžný provoz máme. I na dovolenou. Ale je to i tím, že já mám slušný plat. Jeho výsluha je tak půlka mého platu. Spíš mi jde o to, že prostě jsem byla vždy zvyklá, že normální je pracovat. Mí rodiče taky pracovali, já od škola taky. Nikdy jsem nebyla na pracáku. A připadám si hrozně trapně, když potkám třeba nějakého známého a zeptá se mě na manžela co jako dělá. Tak buď musím zalhat, nebo se nějak vymluvit. Prostě tvrdit, že v dnešní době, kdy nejsou lidi, že nemůže sehnat práci je trapné. Navíc mám vystudovanou techniku, a lidí s technikou je na trhu málo. Prostě si připadám trapně a děti taky. Mně někdo ze známých říct, že dva roky nemůže sehnat práci, tak si řeknu, že buď nechce pracovat nebo je totálně neschopný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
23.10.19 14:24

Myslím, že by to mohlo být vyhoření, v tom věku co píšeš do 50 let. Pracoval předtím stále? A ta práce co dal výpověď, to bylo co? To byla ta policie? Kolik zaměstnání změnil za tu dobu co pracoval? Jinak těžko říct, já třeba taky nechodím do práce, mojí prací je péče o rodinu. Tak mě napadá, co vlastně doma, dělá něco, ulehčuje Ti od domácnosti? Ono taky může jít o krizi středního věku, kdy si říká, že se vlastně celý dosavadní život za něčím honil a může pro něj být už nedůležité to materiálno, i když vím, že ze vzduchu se složenky nezaplatí. Mně jednokariérová domácnost připadne fajn, ale otázka je, jestli Tobě vadí principiálně že je doma (nevím, co doma dělá), zatímco Ty chodíš do práce, nebo že Ti ani doma s ničím nepomůže a jen se válí. Ono z principu když je jeden z partnerů doma, může být i prospěšné, já zvládám vše kolem dětí (4 ks), baráku, úřadů, doktorů, prostě všechno to zázemí a chlap zatím má klid na kariéru. Jak máte vlastně velké děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10626
23.10.19 14:25

@MariHoli No tak buď by šel k doktorovi nebo psychologovi, jestli má nějaký problém a nebo by šel do práce. Na chlapa válejícího se na gauči bych fakt nervy neměla. To už chce dělat jako pořád?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama