Manžel/přítel černoch

69
28.3.17 14:10

Manžel/přítel černoch

Ahoj všem! :) Mám přítele černocha a nyní žijeme v zahraničí. Do ČR však pojedeme na dovču a trochu se obávám reakcí. Každý den si před spaním říkám proč jsou Češi tak netolerantní a vždycky na takové páry blbě čumí (s prominutím). Kamarádka má také přítele černocha a mají spolu miminko a dočkala se komentářů jako:„Ta je blbá nechat se zbouchnout černým“ a podobně. Máte někdo podobný problém? Ani mi to tak nevadí kvůli mně, ale kvůli němu, že se tam nebude asi cítit dobře. Díky za názory. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
28.3.17 14:17

Já myslím, že přeceňuješ vaši důležitost. Jako národ extra netolerantní nejsme, to jsou obecné, poměrně hloupé, řeči, na černocha se koukává, protože zase tolikrát se s ním nesetkáváš, není to úplně obvyklá barva kůže u nás běžně k vidění. Nevidím důvod, proč by se měl u nás cítit nedobře. Když přijedeš do Afriky, taky na tebe lidi civí, máš máš netypickou barvu kůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4243
28.3.17 14:18

@guapi Kamarádka má manžela černocha a malé mimčo. Asi se sem tam s nějakou negativní reakcí setká, ale tak to asi k tomu patří. Jsou šťastná rodinka a každému rejpalovi je do toho šumák ;) Ovšem pravda je, že při manželství se na takový vztah pohlíží přeci jen asi trochu jinak než když se jedná „jen“ o přítele (co holku „zbouchne“). U manželů je miminko docela logickým krokem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
28.3.17 14:18

Tak já takový pár ve své blízkosti mám a s negativní reakcí se setkali pokud dobře vím, pouze před svatbou. Její manžel je muslim a doma ho moc nepředstavila, brali se rychle.
Jinak mám pociit, že češi tedy nejsou zrovna moc rasističtí, ale to je dost o pohledu na věc. A pokud vás za zády někdo pomluví, tak by nejspíš pomluvil i kdyby manžel byl čech. Pomlouvači si vždycky něco najdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17689
28.3.17 14:19
@terinka4444 píše:
Já myslím, že přeceňuješ vaši důležitost. Jako národ extra netolerantní nejsme, to jsou obecné, poměrně hloupé, řeči, na černocha se koukává, protože zase tolikrát se s ním nesetkáváš, není to úplně obvyklá barva kůže u nás běžně k vidění. Nevidím důvod, proč by se měl u nás cítit nedobře. Když přijedeš do Afriky, taky na tebe lidi civí, máš máš netypickou barvu kůže.
:palec: asi tak každej z černocha na pr.del nepadne to jen ty máš pocit že každý kouká
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
28.3.17 14:21

@terinka4444 ne v Africe se na mě nikdo právě špatně nedíval a všichni ke mně byli hrozně milí. Třeba taky záleží kde že jo, ale já jsem z menšího města a co kamarádka vyprávěla, že jí lidi kolikrát na ulici řekli, tak se bojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
28.3.17 14:22

Taky si nemyslím, že by Češi byli nějak netolerantní. Vždyť tady žije a pracuje mnoho cizinců, a pokud se chovají normálně, tak nemají problémy. Hloupí lidé se najdou všude, tomu nezabráníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
28.3.17 14:24

@Icestar tak to ráda slyším :) jinak kamarádka je s přítelem už hodně let a svatbu mají letos

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48203
28.3.17 14:24

@guapi Češi jsou tolerantní víc než dost, myslíš že když běloška vystoupí z letadla v Africe že nikdo koukat nebude. Spíš koukají že to neni moc časté ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4169
28.3.17 14:25

Asi i záleží, kam do ČR pojedete, ve velkých městech se to tak nebere a nikdo na Vás blbě koukat nebude si myslim, jestli ale jedete někam do Horní Dolní, tak tam holt budete atrakce no, tam to lidi neznaj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
28.3.17 14:25

@Sexynohy to je pravda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
28.3.17 14:26

@Markéta80 na mě v Africe nekoukali divně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48203
28.3.17 14:30

@guapi byla jsi tam zcela sama nebo s doprovodem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
28.3.17 14:32

No, ja i v Praze opakovane zazila buransky pokrikovani a polohlasny poznamky, kdyz jsem obchodni partnery brala vecer na jidlo - pokazde slo o priopile jedince, od pohledu nizsi socialni trida, bylo mi z toho smutno.

Na mensim meste budou minimalne zvedave zirat, priprav ho psychicky na horsi, snad aspon moc nerozumi cesky, drzim palce, at ma jen pekny vzpominky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5735
28.3.17 14:33

Myslím, že to moc hrotíš. Na černocha tu lidi koukají spíš zkoumavě než nějak rasisticky. Schválně si zpytuj sebe, nevím kolik ti je, ale pokud si vyrůstala za totáče, kolik si viděla černochů?? Z generace mojí babičky jen ti, kdo bydleli někde, kam přijel na konci války americká armáda a měli sebou třeba nějakého černocha. Naši část republiky osvobodila, takže je viděli…z generace mých rodičů jen ti, kdo studovali v Praze, když tam byli různí studenti z rozvojových zemí, pak ti kdož pracovali u nás v kolbence, kam přijeli na družbu např. Kubánci a nebo nějaké západní delegace. No a konečně naše generace, až po revoluci v televizi a pak někde na dovolené a nebo zas v té Praze. :mrgreen:
Já viděla prvního černocha v 15 letech, 5 let po revoluci při návštěvě USA a byl to pro mě zážitek :mrgreen: I moje malá dcera, když poprvé viděla v cizině černocha, tak na něj koukala jak puk :lol: Takže to nehroť, pokud s tím nemá problém tvoje rodina, tak do cizích je ti prd.
Nemyslím, že by náš národ byl zas tak nesnášenlivý :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama