Manželská krize po 4 dětech

Anonymni
25.7.07 08:48

MANŽELSKA KRIZE

manželská krize?

" Zdravím všechny a obracím se o radu, zda jde ještě něco dělat s naším manželstvím. Po 20 letech společného života a 4 dětech jsem se dozvěděla , že v manželovi něco prasklo, po bilancování došel k závěru, že se mnou málo zažil, žádné emoce, víc jsem se starala a zajímala o 4 děti. Umím uvařit, vyprat, normálně uklidit, sex je v pořádku, ale on toto všechno v současné době nepovažuje za důležité. Tvrdí,že mě vůbec nezná, málo jsem mluvila, starala se o finance prostě všechno špatně. Náhodou jsem zjistila, že si založil profil na seznamce a začal si dopisovat s ženami s kterými teď po internetu tráví večery. Do poradny,povídat si, změnit něco nechce, prý mi nevěří, že to dokáži. Jde vůbec muž s takovým postojem přesvědčit, že všechno není tak jak vidí jen on, že jeho flirtování mě bolí. Pořád ho miluji, ale vůbec nevím co dělat. Jsem bezradná.Manžel tvrdí, že také neví co chce, ale řešit se mnou nic nechce. Prý jsme jako kamarádi. Dá se něco dělat, jak se chovat k jeho mailovým přítelkyním, přecházet to mě bohužel moc nejde. "

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3073
25.7.07 09:14

ahoj!

no jo,chlapi…ale neboj!!!zkus ho překvapit - vem si něco hezkého na sebe,zajdi si ke kadeřnici - totální proměna,víš - aby si řekl hernajs já mám doma krásnou babu!!! a někam si zajděte - zatančit,do kina,na večeři…děti ti někdo pohlídá…
když nebude chtít tak buď radikální,v klidu mu řekni že po těch 20 letech si snad zasloužíš respekt a aŤ se oblíkne…
ale začala bych tou proměnou…
držím palce!!! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.7.07 09:15

Ahojky, tak my jsme na tom podobně,akorátže jsme spolu 4roky a máme 2děti. Mě pro změnu manžel řekl,že jsem jako kamarádka,ale poslední dobou se ke mě choval fakt ošklivě a až,když mi řekl,že mě nemá rád, začal se chovat zase líp :( mám důvodné podezření na nevěru a to dokonce s někým v rodině,jenže tohle nikdo nepřizná a já to nezjistím,pokud bych je nepřistihla. Celou dobu mu nic nevadilo a najednou mu vadí úplně všechno. Také se rozhoduje,co bude dělat,jestli zůstane nebo odejde, ale upřímně řečeno,mě už pomalu dochází síly a trpělivost, čekám tady už měsíc na to,až se rozhodne. Nechce nic řešit,ale čeká,až ho cosi ozáří a on v sobě zase objeví nějaké city ke mě :? Ani nevím,co všechno mám manželovi věřit.
K tomu flirtování na netu-někteří chlapi si tak utužují sebevědomí a povětšinou se jedná jen o ten flirt přes net. Mám dojem,že už se to tady řešilo. Každopádně by se mi to také sice nelíbilo,ale pořád lepší než reálná nevěra :? . Jinak po 20letech je to asi těžší než po 4, vzhledem k tou,že si doma prožívám sama krizi, asi nebudu dobrý rádce-vzpomínám, jak to bylo u našich-právě po těch 20letech začli něco dělat-jezdili na kole s kamarády a začali hrát kuželky-my už jsme byly se sestrou velké,takže se naši oprostili od péče o děti a pracovali na tom,aby se nezačli „prudit“ Já nevím,ale pokud se manžel staví k problému tak,že neví ,co chce a nechce nic řešit, asi budeš muset jen vyčkávat-já už teď jen čekám,co mi osud nadělí-už jsem mu navrhovala všemožná řešení,ale je zatvrzelý…L.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.7.07 09:21

Ahoj, nevím jestli jsem to nepsala já sama (my máme manželství 21 let). A taky vztah vypadá jako bratr sestra :-) a ty 4 děti taky sedí. Úchylka manžela zase kdysi byla koukat na nettu na nahotinky, což je u mě jako vrchol perverze. Mluvíme spolu málo, když tak to skončí hádkou nebo řvaním kvůli kravině, jeho slova „já neřvu,jen jsem zvýšil hlas“. Tak mě to celkem, i potěšilo, že v tom nejsem sama, jsem z rodiny, kde se pořád mluvilo, řešilo a nikdy si nikdo nepřipadal, že je sám, v jeho rodině se hovořilo jen v holých větách a otec si vystačil z křížovkou. Ještě že máme děti, které kontakt potřebují a dodnes přijdou a nebo jsou rádi když si k nim sednu a plkáme. Myslí, že s tím se nedá dělat nic, předělat chlapa nelze a co bych chtěla a jakou jsem měla od začátku manželství představu o vztahu, se bohužel nenaplnila a taky to už nezměním. Jsme hold každý jiný, ženská upovídaná, která chce věci probírat a chlap,který si vystačí s telkou, křížovkou a samotou. Asi nás některé odsoudí a zeptají se, proč jsme tak dlouho vydržely, asi kvůli dětem a doufám, že už i vydržím. Tak se mě krásně :-).

• Nahlásit
  • Citovat
2786
25.7.07 09:46

Co si myslim ja vam samozrejme vubec nepomuze , ale myslim si ze nekdy zenske opravdu zklouznou k tomu, ze jsou z nich jen matky a hospodyne. Vidam to okolo sebe dost casto a pak to konciva tim, ze si chlap najde takovou jaka ta jeho byla nez se vzali a meli deti.

Po 20 letech manzelstvi to muze byt klasicka krize , ze jsou deti odrostle a ze mu najednou narostly kridla…staci kdyz jim nejaka pipka v praci pak polichoti a najednou je ta jejich na vedlejsi koleji.

Jak to vyresit nevim, na to stejne vzdycky prijde ta samotna zena,ktera se v te situaci ocitne.

Myslim, ze nejdulezitejsi na vztahu je zustat sama sebou a nenechat se pohltit starosti o druhe, nechat si neco pro sebe…A protoze mam dite a pracuju ,dovedu si predstavit - aspon trochu - jak tezke to musi byt se 4 detma.

Ja osobne bych zkusila delat neco ,co jsem vzdy chtela a nemohla…kvuli casu,detem,penez......Ale ne kvuli nejakeho chlapa,kvuli sobe…Proste roztahnout kridla a letet a uzivat si tu euforii z toho, ze objevim ze porad ziju a ze to je prima. At to jsou veci, ktere mu vadily a proto jsem je nedelala, nebo cas ktery jsem venovala cely rodine…

Proste co ja vim, dovolena sama, uces jaky chci, krouzky,zabava…ale ne delat to aby to vypadalo, ze jsem stastna…delat to,protoze me to osvobodi nemocneho ducha,

NO tak ted nevim,jestli to ma hlavu a patu…:)

Nat

p.s. Chlap je porad jenom chlap:-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5264
25.7.07 15:13

A ty znáš jeho nick a profil na seznamce?
Jestli jo, začni si s ním dopisovat - anonymně. Mohlo by to být vzrůšo pro váš vztah. Když si spolu nepovídáte večer, tak to třeba půjde snáz přes net. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
25.7.07 15:22
tygr píše:
A ty znáš jeho nick a profil na seznamce?
Jestli jo, začni si s ním dopisovat - anonymně. Mohlo by to být vzrůšo pro váš vztah. Když si spolu nepovídáte večer, tak to třeba půjde snáz přes net. :wink:

Tak na tohle bacha :! Známá tohle podnikla jako pokus „zachránit“ vztah a jednak jí tam psal, jaká je jeho přítelkyně hrozná a že nikdy v ničem včetně sexu jim to neklapalo a jednak se mu pak ve slabý chvilce přiznala kdo je a že za nim na tu seznamku šla. On dělal ukrutnej vyrvál a pak jí stejně vyhodil, že mu byla nevěrná :roll: a že když mu nevěří a že on už jí taky nevěří. Bez ohledu na tamty kecy byl on ten hodnej a ona ta podezíravá fůrie, co chodí na seznamku a honí chlapy… Prostě když chlap zahne, je to úlet, ale když ženská, tak je to dě*ka, že.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
25.7.07 15:36

Doporucuju sehnat a precist knihu „Jak se vdat za toho praveho“ a treba neco z tech triku pouzit - je to trochu v tom duchu co psala Nat. Neni to jen pro neprovdane, ale i pro zadane kterym to skripe. Mozna to nekomu prijde trochu uhozene, ale z vlastni zkusenosti muzu potvrdit, ze to funguje. Kdyz nic jineho, tak si clovek trochu zvedne sebevedomi.
Hodne stesti!
Hanucha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
25.7.07 20:42

ahoj.. z vlastní zkušenosti vím jedno - nepomůže změna tvé vizáže… ani ho nutit, aby jste navštívili odborníka.
Jediná šance je - v klidu mu říct - co chceš a dát mu nějaký prostor, aby se k tomu postavil.
V těchto věcech totiž víc, než kde jinde platí - nikdy nikoho nedonutíš, aby tě miloval - můžeš mu to jen dovolit. Čím víc budeš tlačit na pilu - tím dřív bude konec. Na stranu druhou - dej mu jen omezený čas a prostor se vyjádřit. A nikdy nenech šlapat po své hrdosti. Po svým já.

Držím palce. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.9.07 22:21

manzelska krize

Tak musim rict, ze se mi zda, jako bych ten prvni prispevek psala ja!!! Naprosto stejne s tim rozdilem, ze my jsme spolu 9let a mame 3lete dite. Taky bilancoval, zjistil, ze nedokazal to, co v zivote chtel dokazat, ja jsem spatna, malo spolu spime, vsechno co rekne prekrucuju…apod. Pred mesicem si koupil motorku („čopra“), tak cekam, kdy si k ni poridi jeste nejakou milenku. Zda se, ze na tom uspesne pracuje, protoze uz tyden nepretrzite kazdou noc do 3h do rana visi na netu a chatuje…
Musim dodat, ze tahle nase Krize trva uz 5m a celou dobu mi ani pusu nedal…
Mam hrozny nervy, hubnu, spatne spim, svira se mi zaludek…super stav!
Dneska prisel s tim, ze bychom si mohli najit nejaky par na sex…

Nevim, co mam delat…asi nic :( Jsou chvile, kdy mam pocit, ze se nervove sesypu :(((

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.9.07 16:10

Ahoj! Jak to tak tady ctu, vidim, ze nejsem sama. Asi pred 14 dny jsem manzelovi nasla v telefonu zpravu s uvodem: Ahoj mobilni milacku.....Posilam pusu a velikou…
Jsem dost impulzivni tak jsem na nej vyjela a on ze sebe zacal sypat, ze je to ze seznamky, ze udelal hroznou blbost, ze to bylo ze srandy a ze se do toho nejak zamotal. Pry to pro nej vubec nic neznamena…Pry je jich vic co psaly. Udelal si profil, vymyslel imaginarni postavu a flirtoval. Cely moje tehotenstvi! Taky mu ta dotycna psala, ze uz to snad vyjde a mohli by se sejit! On tvrdi, ze by se s ni nikdy nesesel, ale kdo vi???? Jeste chci napsat, ze mame 2mes miminko. Zajimalo by me jak to vidite vy. Ja z toho udelala dost velkou scenu. Proste tohle nechapu. Kdyz si to vsechno zpetne vratim, zacal v tu dobu i dost pit, ja byla na rizikovym a furt resila ty svoje tehu problemy…ach jo, ted je mi trochu lip, ale uz mu nejak nedokazu verit. Taky jsem v tehu zjistila, ze si psal ze svoji byvalkou, prijde mi, ze se uplne pomatl! Tvrdi jak me miluje, ale vubec si neuvedomuje jak mi ublizil. Nebo mozna ano, ale on neni ten kdo tu bolest proziva.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.2.13 10:43

ahoj.tak mam taky problem. manzel semnou nechce moc spat.tak mesicne 1 krat.Pry je unavenNeustale vymkvvy. neverny mi urcite neni.vim o kazdem jeho kroku skoro.Jsme spolu 11let.Ja nechtela sex po porodu, atke jiz jsem v poradku. Porad se vnucuju a nebavi me to.Ma to cenu dal tahnout s nim! vzdyt me neni ani 30 a ja uz jsem jak jeptiska v celibatu.

• Nahlásit
  • Citovat
dittusska
27.2.13 22:46

nevím jak dál..

Nerada vstupuji do vasi diskuze, ale uz nevim jak dal.. udelala jsem hroznou chybu, ktere strasne lituji, jsem s pritelem - ted uz manzelem 14 let, mame spolu dve deti, ted cekame treti..(ktere jsme pocali v dobe nasi nejvetsi krize), ale trosku se rozepisu o tom co se stalo..
Po osmi letech co jsem byla s detmi doma jsem nastoupila do prace, obcas mel manzel nejake spatne stavy kdy zarlil - musim podotknout ze opravdu bez duvodu, bylo to vloni v lete, potom se vse urovnalo a byl klid. Bohuzel ted v zari nebo rijnu nevim presne kdy to bylo jsem se seznamila s jednim clovekem, ktery chodi k nam do prace, nejdrive tam chodil obcas, po case zacal chodit kazdy den na nekolik hodin kdy si tam se mnou povidal a travil se mnou cas..Jednou se stalo to, ze na mne cekal kdyz jsem jela domu a jeli jsme cestou spolecne, kdy ja jsem zastavila a dala mu pusu na dobrou noc, podotykam ze pusu zadne libani.. Pote jsme se zacali schazet, jezdil za mnou kazdy den, po praci jsem se za nim stavila jen pred domem na cigaretu, kdy jsme spolu vubec nic nemeli, nekolikrat jsem byla u nej doma, kdy doslo k oralnimu styku z me strany, nebo spise jen k castecnemu, z jeho strany se nikdy nic takoveho nestalo, nespala jsem s nim a toto se stalo pouze 1×, pritom musim rict, ze muj vztah doma je takrka idealni, nebo do te doby byl.. nikdy jsem nepremyslela nad tim ze by to pro mne neco znamenalo..jen ulet nic vic..po trech mesicich kdy jsme se spolu schazeli tak na to manzel prisel..od te doby mam peklo na zemi. Strasne toho lituji, chapu ze manzel se trapi, ze je z toho zniceny, uznala jsem chybu, kterou nevratim, ale k nicemu vice intimnimu nikdy nedoslo. Rekla jsem mu ze jsem ochotna jit i na detektor lzi abych mu dokazala ze mu nelzu..nejdrive to nekolikrat chtel, potom zase od toho upustil. Je pravda ze to neni levna zalezitost, ale ja jsem ochotna do toho penize dat abych mela klid, jen si myslim ze to asi nepomuze, cely flirt se mnou manzel jiz mesic rozebira do detailu kazdy den.. ja jsem v hroznem psychickem stresu coz pro miminko neni asi dobre.. pisu sem protoze nevim jak dal.. byli jsme i v manzelske poradne, coz nam pomohlo, ale asi jen na chvilku. Manzel si mysli svoje, presvedcuje mne i lidi kolem o tom ze mu musim neco tajit, ze to neni mozne.. ale ja nic netajim a nevim jak se branit. Jsem totalne zoufala, nekolikrat rikal ze se rozvedeme, potom me vyhazoval z bytu, potom zase ze beze mne nemuze byt, ze to dal resit nebude a takhle porad dokola. kazdy den se budim s tim ze se bojim co zase bude chtit resit. Bohuzel tim trpi i nase deti protoze on to vse rozebira i v jejich pritomnosti.. Mozna mne za to odsoudite, ja to chapu, byla jsem z tech, ktere vzdy toto nejvice odsuzovali, ale bohuzel jsem touto zkusenosti zjistila, ze se to opravdu muze stat kazdemu i tomu kdo si mysli ze ho to nikdy nepotka.. prosim vas o nazor..vazne nevim jak dal..dekuji moc Dita

• Nahlásit
  • Citovat
887
28.2.13 06:30
@dittusska píše:
Nerada vstupuji do vasi diskuze, ale uz nevim jak dal.. udelala jsem hroznou chybu, ktere strasne lituji, jsem s pritelem - ted uz manzelem 14 let, mame spolu dve deti, ted cekame treti..(ktere jsme pocali v dobe nasi nejvetsi krize), ale trosku se rozepisu o tom co se stalo..
Po osmi letech co jsem byla s detmi doma jsem nastoupila do prace, obcas mel manzel nejake spatne stavy kdy zarlil - musim podotknout ze opravdu bez duvodu, bylo to vloni v lete, potom se vse urovnalo a byl klid. Bohuzel ted v zari nebo rijnu nevim presne kdy to bylo jsem se seznamila s jednim clovekem, ktery chodi k nam do prace, nejdrive tam chodil obcas, po case zacal chodit kazdy den na nekolik hodin kdy si tam se mnou povidal a travil se mnou cas..Jednou se stalo to, ze na mne cekal kdyz jsem jela domu a jeli jsme cestou spolecne, kdy ja jsem zastavila a dala mu pusu na dobrou noc, podotykam ze pusu zadne libani.. Pote jsme se zacali schazet, jezdil za mnou kazdy den, po praci jsem se za nim stavila jen pred domem na cigaretu, kdy jsme spolu vubec nic nemeli, nekolikrat jsem byla u nej doma, kdy doslo k oralnimu styku z me strany, nebo spise jen k castecnemu, z jeho strany se nikdy nic takoveho nestalo, nespala jsem s nim a toto se stalo pouze 1×, pritom musim rict, ze muj vztah doma je takrka idealni, nebo do te doby byl.. nikdy jsem nepremyslela nad tim ze by to pro mne neco znamenalo..jen ulet nic vic..po trech mesicich kdy jsme se spolu schazeli tak na to manzel prisel..od te doby mam peklo na zemi. Strasne toho lituji, chapu ze manzel se trapi, ze je z toho zniceny, uznala jsem chybu, kterou nevratim, ale k nicemu vice intimnimu nikdy nedoslo. Rekla jsem mu ze jsem ochotna jit i na detektor lzi abych mu dokazala ze mu nelzu..nejdrive to nekolikrat chtel, potom zase od toho upustil. Je pravda ze to neni levna zalezitost, ale ja jsem ochotna do toho penize dat abych mela klid, jen si myslim ze to asi nepomuze, cely flirt se mnou manzel jiz mesic rozebira do detailu kazdy den.. ja jsem v hroznem psychickem stresu coz pro miminko neni asi dobre.. pisu sem protoze nevim jak dal.. byli jsme i v manzelske poradne, coz nam pomohlo, ale asi jen na chvilku. Manzel si mysli svoje, presvedcuje mne i lidi kolem o tom ze mu musim neco tajit, ze to neni mozne.. ale ja nic netajim a nevim jak se branit. Jsem totalne zoufala, nekolikrat rikal ze se rozvedeme, potom me vyhazoval z bytu, potom zase ze beze mne nemuze byt, ze to dal resit nebude a takhle porad dokola. kazdy den se budim s tim ze se bojim co zase bude chtit resit. Bohuzel tim trpi i nase deti protoze on to vse rozebira i v jejich pritomnosti.. Mozna mne za to odsoudite, ja to chapu, byla jsem z tech, ktere vzdy toto nejvice odsuzovali, ale bohuzel jsem touto zkusenosti zjistila, ze se to opravdu muze stat kazdemu i tomu kdo si mysli ze ho to nikdy nepotka.. prosim vas o nazor..vazne nevim jak dal..dekuji moc Dita

no myslis, ze pokudby vam nic doma neschazelo tak to asi nehledate?!a proc zrovna ten oralni styk, jen vy jemu, to b xl takovy sobec, ze uam ho nedopral? jak vim, tak moc zen prave tuto variantu moc nemusi ze jen udela dobre chlapovi. a on nic :cert: Nechybel vam doma? ja prozila neco podobneho, a dite treti bylo tajy v te krizi a dodnes toho lituju.Asi to u vas uz jentak fungovat nebude, a mamzel vas nepusti ani nakoupit@A jak na to vlastne priselg. i

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
28.2.13 10:03

Já bych asi zkusila prostě zařvat a dost, buď budeme spolu a dáš pokoj a nepadne ani slovo, a nebo odchod. K nějakému denímu rozebírání : všechno už jsem řekla a nemám co dodat. Lituji toho, ale stalo se. Stát si za svym, neodpovídat, odejít s místnosti, pokud zavede znova řec. Říct to jasně, a nenechat se ponižovat a to vůbec před dětma, povídáním o tom, jak jsem selhala. Nebát se ho. Já myslím, že pokud je žárlivec, tak tě bude otravovat i kdyby měl z detektoru lži deset potvrzení. Prostě ukázet mu, že jseš silná ženská a nenecháš si sr. t na hlavu že dovedeš být i bez něho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama