Manželská poradna. Pomohli Vám jako partnerům něco vyřešit?

Anonymni
21.4.09 18:49

manželská poradna

Ahoj,
holky máte někdo za sebou návštěvu manželské poradny ? A s jakým výsledkem ? Pomohli Vám jako partnerům něco vyřešit ?
Díky předem za reakce.
Zakldatelka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
21.4.09 21:34

Byla jsem v poradně sama, manžel tam odmítal jít. Mě to pomohlo, začala jsem se na některé věci dívat jinak a pomohli mi i vyřešit nějaké problémy. Určitě tím nic nezkazíte. Jen narazit na někoho, kdo vám sedne, pokud vám napoprvé poradce nesedne, nevzdávejte to a zkuste jinýho. Já měla hned dobrou, ale pak mi odešla na mateřskou. Další už to nebylo ono, ale neštěstí jsem už to nějak zvládla dořešit sama.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.4.09 23:08

byla jsem v poradně nejprve sama - pomohlo mi to ujasnit si spoustu věcí a pak jsem tam byla i s manželem a pomohlo nám to … manžel k tomu byl nejdřív skeptický, ale pak uznal, že je třeba na našem vztahu něco změnit a stanovili jsme si tam určitý pravidla, který víceméně dodržujeme pořád

Anonymní třeba ASDF

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.4.09 10:29

Ahoj holky, no já právě tam přítele asi nedostanu, zajímalo mne jestli se problémy ve vztahu dají řešit i s jedním z páru. podle vás ano, tak to čtu ráda…
Byly by jste holky tak laskavé a popsaly mi problém se kterým jste tam šly. Já žiju s přítelem a máme dvě malinké děti, přestali jsme si rozumět, nemá na nás čas a já pozornost vyžaduji i s dětma si moc nehraje, jsem na vše v podstatě sama… neodpočinu si…
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.4.09 21:20

Problémy jsme měli co popisuješ a navíc do toho vlezla nevěra. Bylo to hrozný období a už jsem si nevěděla rady. Tak jsem tam zašla a jsem moc ráda. Sice to ještě není úplně OK, ale už to docela jde :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.4.09 22:47

Prosím tě a kolikrát jsi v poradně byla než se to tak nějak celé vyřešilo ? Objednala jsem se také, ale jak říkám půjdu sama. Stejně mám pocit, že už to nebude co to bývalo. Zatracený muži, takový peklo nám dělaj.
zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.4.09 14:55

Kolikrát nevím, chodila jsem tam asi půl roku, tak jednou za 2-4 týdny. Vyřešilo bych neřekla, ale zlepšilo ano. Pravda, ono už to není a asi už nebude, ale vcelku to jde. Sem tam vidím náznaky, že se to snad pomalinku zlepšuje, tak třeba zas někdy bude úplně fajn.
Předtím jsem se zapoměla podepsat.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.4.09 16:45

Omlouvám se, že jsem nereagovala hned - tady anonym ASDF :)

1. s čím jsme tam šli?
    Postěžovat si (a hlavně s touhou něco změnit), s tím, že doma odřu všechnu práci já a manžel pomůže 1× týdně vyndat myčku, nebo vysát 1 ( slovy jeden ) pokoj, zbytek je na mě, mám na to přece čas, on je unavený z práce (delá 10h denně) a navíc je to přece ženská práce že? S dítětem si hrál, ale musel být v tu chvíli odpočatý, jinak vyjížděl na dítě i na mě, ať ho necháme
    Tolikrát jsem se s ním o tom snažila bavit, vždycky to tak nějak vyšumnělo, poslouchal, odkýval to (v lepším případě), nebo pronesl že to není pravda (častější případ), na důkaz toho pár dní se snažil - jako že se nechal PŘEMLUVIT, aby nakoupil těžký nákup cestou domů, nebo že pomohl, když jsem uklízela - sám od sebe ale neudělal nic

to byla jedna stránka vztahu, další byla ta, že jsem trpěla pocitem, že mě neustále sleduje, že jsem pod dozorem … což se mi posléze potvrdilo, měl obavy, že mám někoho jiného

V poradně jsme pak došli k tomu, že je z rozvedené rodiny a byl zvyklý, že doma všechno dělala tím pádem máma, když otec chyběl a když něco potřebovala řekla, mu - nebylo zvykem, že by měl automatické povinnosti v domácnosti a z toho pramenilo i jeho chování, který postupem času vyplynulo na povrch, dřív to tak markantní nebylo
Manžel si taky uvědomil, že má strach, že mě stratí, nenápadně mě tak vmanipulovával do pozice, abych „neměla čas myslet na blbosti“

Moje chyba byla, že jsem se nechala strašně snadno manipulovat, neumím si stát za svým (doteď s tím mám problém třeba v práci), neuměla jsem mu dát jasně najevo, co se mi líbí a abych se vyhla konfliktům, radši jsem přistupovala na tuhle „hru“ Čím víc se mi věci tak jak byly nelíbily, tím víc jsem byla nervózní, taková jako napružená (aniž bych se ozvala) a z toho manžel usoudil, že někoho nejspíš mám, když jsem nervózní a přitlačil ještě víc … prostě kolotoč

Neuměli jsme se pořádně dorozumnět, doteď na tom musíme ještě pracovat, ale je to miliónkrát lepší než tenkrát

1. kolikrát jsme tam byli?
    já sama třikrát
    manžel sám taky třikrát
    pak společně čtyřikrát

a ještě jednou jsem něco konzultovala po telefonu, po roce jsme byli na „kontrole“ jak to jde a za rok máme jít znovu - je to taková psychická pojistka, že se vypovídáme pod dohledem někoho třetího na neutrální půdě, tam je člověk najednou víc otevřený, než když se má svěřovat doma v prostředí, kde tě ty problémy přímo obklopují a hrozí, že se to zvrhne v nekonstruktivní hádku

Pokud si myslíš, že by partner do poradny nešel, tak jdi aspoň ty sama - třeba najdeš cestu, jak změnit aspoň něco aniž by musel do poradny i on, ale myslím, že je hodně důležitý přimět partnera k tomu, aby připustil, že je někde chyba a že nebude nejspíš jen na jedné straně, ale na obou a pokud obě strany nebudou chtít změnu, nebudou na té změně pracovat, tak to nemá valnou naději na šťastný partnerství (ačkoliv i v takovým se dá žít a do smrti, jen to asi není to, co by sis přála)

Omlouvám se za román, snad jsem Zakladatelko aspoň nějak pomohla

ASDF

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.4.09 17:06

tak oprava, znovu jsem zavzpomínala a manžel tam byl sám vlastně jen dvakrát … poradce to vyžadoval, aby si vyslechl každého zvlášť, pak jsme byli společně 4×
(bylo to 1hod 1× týdně a poslední dvě návštěvy byly 2hodinový)

ASDF

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.5.09 22:38

Díky za vyčerpávající zprávu.. Moc Vám to přeju, je dobré, že jsi ho do poradny dostala. Že se doma situace vylepšuje, máte oba zájem a to je požehnáníhodné.
Ten můj nemá zájem. Já už jsem to vyřešila tak, že jsem se od něj odstěhovala. Co bude dál nevím, každopádně mu to snad vůbec nedochází,protože dělá jakoby nic, vyhovuje mu to, je sám v bytě, kde neotravují děti a žena, a na druhou stranu může si kdykoliv přijet za náma se podívat, ale to ještě neudělal. Jsem unavená už mě to nebaví a asi zůstaneme sami. Ono mu to nedošlo nebo co, že tím odchodem něco řeším. To je neuvěřitelné. Tak se ptám, co jsem komu udělala, že musím tak trpět. Kdybych byla alespoň potvora, zasloužím si to, ale já jsem tak přizpůsobivá žena, hodná… ach jo… postavím se holt na vlastní nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.1.16 10:37

Psycholog, poradna Beroun

Omlouvam se za anonym, jedna se o citlivé téma. Můžete prosím doporučit manželskou poradnu nebo psychologa v Beroune a okolí? dekuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama