Manželství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.04 00:01
Manželství

Máte někdo doma problémy? Máte někdo chuť se někdy rozvést? Do všeho kopnout a začít znova od nuly? Mám půlroční holčičku, miminko bylo plánované po několikaleté známosti, ale teď je vše jinak, manželství mi vyloženě „leze na mozek“…

ahoj Bára

Jenže co po rozvodu, hledat novýho chlapa? Když každej má nějaký mouchy? Vždyť to je z bláta do louže.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lenda28
Povídálka 20 příspěvků 08.02.04 12:21
Manželství

ahoj Báro

zkus to překonat, vždycky je horší období a pak zase lepší, s mimčem to bývá ještě náročnější neboj ono to zase přejde a ty se otrkáš. To víš život není o zamilovanosti. Jsem vdaná 7let a ze začátku asi po 2 letech jsem z toho byla špatná, že už to není takové, ale teď jsem v pohodě a to bych řekla, že jsme častěji jak staří známí než mladí manželé (teda já si připadám mladá 28 a manželovi je 35).

Snad nejhorší období za poslední roky bylo na začátku těhotenství…cca první 3 měsíce. Přesto, že mimčo moc a moc chceme a už dlouho se snažíme (3roky) tak vzhledem k tomu, že jsem musela jenom ležet a měla jsem lítostivé stavy bylo to na mrtvici.....všechno jsme překonali a je to v pohodě. Hold většina mužských tě neumí potěšit buť neví jak nebo nechce. Přesto si myslím, že mám pěkné manželství a to spolu i pracujem!! Neměnila bych jinej by měl zase jiné mouchy.

Držím palce ať to překonáš, raduj se ze zdravého děcka a ono bude líp uvidíš :-P

ahoj Lenka 26tt

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.04 21:14
Manželství

Po porodu s nama vsema mlati tolik hormonu, ze by bylo divne, kdyby jsi se citila porad vesela a vyrovnana. Materstvi samo o sobe je velika zmena, nic neni jako predtim, nastavaji stresove situaca a kdo je nejvic na rane ? No prece partner !

Znam to z vlastni situace, mam osmimesicni miminko a nekdy mi take pekne hrabe. Resim to tim, ze proste zmizim na vecer pryc, jdu nekam s kamarady a partner se stara o maleho. Nemusim to delat casto, staci tak jednou za ctrnact dni, ale vsem nam to moc prospiva.

Dulezite je proste najit si trochu casu pro sebe a necitit se provinile, ze zrovna nejses s ditetem. Proste byt chvili jenom sama se sebou.

Hodne stesti

Alena

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.04 13:43
Manželství

Ahoj Báro, to je naprosto výstižný. My jsme se málem rozvedli už v těhotenství. Teď máme 3 měsíčního chlapečka. Né, že by to bylo úplně O.K., ale zase si říkám, že je lepší když mě štve vlastní otec dítěte než nějakej cizí. I když ten cizí je určitě krásnej, milej a pozornej a určitě čeká na to, až si bude moct nabalit holku s dítětem a ze kterého se stejně po čase vyklube kopie původního manžela. Tak radši ještě počkám. Rozejít se přece můžeme i za pár let. :-)) Když ho tejden nevidím, tak mi dokonce ty jeho keci i chyběj.

Pevný nervy. Hanka

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.04 18:42
Manželství

Ahoj Báro , já jsem vdaná 2 roky a musím uznat že teď už si život bez manžela nedokážu ani představit . Manželství je o vzájemné toleranci a o tom zda si manželé dokáží rozumě promluvit.Jestli si opravdu myslíš že vám to s manželem neklape , tak si s ním o tom promluv, řekni mu co tě trápí a zeptej se ho co naopak trápí jeho. Většina manželství se rozpadne právě kvůli špatné komunikaci. Moje manželství také nebylo ze začátku růžové a nejednou to vypadalo na rozvod , ale právě proto že jsme si to dokázali vyříkat jsme stále spolu . Zlom vaz Niky. :-)

Barou
Povídálka 26 příspěvků 07.03.04 23:29

Ahoj Baro,
musim souhlasit s Niky,nebot pravdou skutecne je,ze jeden musi vyslechnout i toho druheho.Jestli komunikace mezi partnery je jen na vycitani a nevyslechnuti toho druheho.Nebo jen na pritakavani a ne na povezeni svych pocitu,je to spatne.
Se mnou to bylo stejne.Potrebovala jsem vypadnout alespon na par hodin.Bala jsem se to rict svemu partnerovi.Myslela jsem,ze si bude myslet,ze jsem neschopna a ze na to nestacim.Jenze opak je pravdou.Kdybych se mu sverila a rekla mu sve potreby,vse by bylo OK.Musela jsem projit sesti odinovimi rozhovory a to ne jednou.Tak kazdy z nas rek co a jak citi a co je problem.Dulezite je vyslechnout toho druheho,popremislet nad jeho city a snazit se pochopit vnimani toho druheho.Jen takto muze fungovat vztach,po prejdeni zamilovanosti.Musi to byt obou stranne.Ne,ze jen ty budes chapat jeho pocity,ale musis to chtit i po nem.Nescetnekrat jsem mu musela zavrit usta,aby me poslouchal.Tet musim rict,ze prochazime druhou zamilovanosti.
Preji Ti hodne odvahy a vule! S pozdravem taky Bara

Radina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 09:48

Barunko,
jsme přece silné ženské a hned tak něco nás nerozhází, ne? Ono je to fakt občas tak trochu o nervy být doma s dítětem, zvlášť když si říkáme, jak musíme sedět doma a nikam nemůžem, protože jsme uvázané k děcku. Věř tomu, že nejsme. S dítětem se dá jít fakt všude, jen se člověk nesmí nechat odradit složitostí některých situací. Co takhle zajít si zacvičit? Že nemá kdo hlídat miminko? No a? Tak ho vezmu taky, přece ho nezabije hodina v korbičce kočárku někde v tělocvičně. A kdyby se mělo nudit v leže, tak ho po:,–(ím do sedačky z auta… . Ženská na mateřské se nejlíp uvolní mezi lidma, já doporučuju chodit ospoň občas někam, kde nejsou maminky s kočárkama a jejich plenkové povídání. Věř tomu, že ani tvým kamarádkám nebude nijak vadit když si s nima půjdeš pokecat a dítě vezmeš taky. Jenom se z toho nesmí dělat problém (a když ho nebudeš mít ty, kamarádky ho nebudou mít také). A když si takhle odpočineš, budeš mít i na manžela úplně jiný náhled a obyčejné problémy a depky ti budou připadat úplně povrchní. Jenom bys měla myslet trochu víc na sebe. I u holičky dítě vydrží a když bude mít tuhle školu pozorování a sledování situací už od malička, nebudeš mít problémy později, až začne běhat. Věř mi. Byla jsem ve stejné situaci jako ty, ale muž byl alkoholik a já se fakt musela rozvést… . Bydlela jsem po rozvodu na vesnici u rodičů, kteří oba doteď pracují a hlídání z jejich strany nehrozilo, občas jsem ho musela brát i do kurzu angličtiny. Naučila jsem si tímto syna úžasné samostatnosti. Klidně ho vezmu k holičce nebo na cvičení, on se vždycky někde u:,–(í a počká. Pak mu to čekání samozřejmě pokaždé vynahradím nějakou společnou hrou, do které mám o to víc energie, protože jsem udělala něco pro svoje odreagování a načerpala sílu někde jinde. Nelámej hůl nad manželstvím, začni ale trochu víc myslet na sebe. On to muž pozná, že jsi spokojenější a ty pak jistě najdeš sílu si s ním v klidu promluvit. Nebo už možná ani nebude o čem mluvit, protože ti všechny drobnosti, které jsou teď velkými problémy, budou připadat úplně pidiproblémky a nebudou stát za povšimnutí. Na druhou stranu, velké problémy se fakt mají řešit hezky za tepla…

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 20:39

Ahoj Baro, tve pocity uplne chapu. Ja sama uz mam za sebou rozvod :-( po 12 letech manzelstvi a dve deti (manzel odesel od nas, meli jsme se dobre, celkem bez vetsich konfliktu dokud se nam do toho nezamotala „ona“). Treti dite mam s druhym manzelem. Nejsem nestatstna i kdyz byla doba, kdy jsem se tak citila - na konci manzelstvi a po rozchodu. Dnes po 7 letech noveho manzelstvi opet zmizela zamilovanost a „nadseni“ z prvnich let, ale vydrzel nam hezky vztah s mnohem dulezitejsi toleranci atd… Proc ti to ale pisu - v prvnim i druhem manzelstvi samozrejme mame neshody a mene vydarene dny, zijeme opet v kazdodennim unavnem kolobehu a ten duvod a me poznani proc ti pisu: „vymenila jsem krabici, obsah zustal stejny“ = je to opet zase „chlap se vsim vsudy“… :-) Tak pokud muzes, zkus to vydrzet, ono se to zase vylepsi. Tim, ze se rozejdete, velmi si zkomplikujes zivot, a s pripadnym novym partnerem to pravdepodobne nebude az zas tak uplne jen kladne. Mej se hezky a drzim ti palce, at to dobre dopadne. Zuza

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.15 13:30

Ahojte, žiju s přítelem 12 let na psí knížku, máme spolu tři děti a nevím, co to přítele napadlo, ale chce si mne vzít. :D Příjde mi to až zvláštní po tak dlouhé době, že se vůbec rozhoupal, abych pravdu řekla, už jsem v to ani nevěřila. Jenže jsou lidi, co mne od toho odrazují. No, tak nevím, spíš by mne zajímalo, co všechno se pro mne svatbou změní???

Urtica-dioica
Kecalka 394 příspěvků 08.07.15 13:35
@Anonymní píše:
Ahojte, žiju s přítelem 12 let na psí knížku, máme spolu tři děti a nevím, co to přítele napadlo, ale chce si mne vzít. :D Příjde mi to až zvláštní po tak dlouhé době, že se vůbec rozhoupal, abych pravdu řekla, už jsem v to ani nevěřila. Jenže jsou lidi, co mne od toho odrazují. No, tak nevím, spíš by mne zajímalo, co všechno se pro mne svatbou změní???

Tohle cítí každý úplně jinak - pro mě se svatbou nezměnilo defacto nic, to až s příchodem miminka…ale to už jste absolvovali :-).

allluck
Ukecaná baba ;) 1453 příspěvků 08.07.15 13:38
@Anonymní píše:

být tebou tak do toho taky jdu. vy vlastně zpečetíte to, co už vlastně dávno funguje, jen to teď budete mít na papíře :kytka:

MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 08.07.15 13:38
@Anonymní píše:

pro mě to třeba znamenalo hodně…my se brali ještě před dítětem…pro mě je to něco hlubšího, že si mě chlap chce vzít a myslí to vážně, že ten odchod už není tak jednoduchý, že si bere semnou „závazek“ vím, že dneska je celkem lehké se rozvést, ale pro mě to znamená hodně, jsem prostě „kompletní“ rodina…né, že vy by jste nebyli, ale snad víš, jak to myslím a svatba byla úžasná, máme společné příjmení a patříme k sobě…vdávala bych se hned, ty dojaté lidi, hlavně rodiče a mého taťku…ach :andel: :lol: :lol: :lol:

MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 08.07.15 13:39
@allluck píše:
být tebou tak do toho taky jdu. vy vlastně zpečetíte to, co už vlastně dávno funguje, jen to teď budete mít na papíře :kytka:
:palec:
baracudas
Ukecaná baba ;) 1970 příspěvků 08.07.15 13:46

Osobně bych se vdávala jenom kvůli dětem (abych nejmenovala jinak než všichni doma 8) ) Jinak pro mě svatba nějaký hlubší smysl nemá…spíše je to šaškárna pro rodinu :nevim:

Pajka89
Závislačka 2504 příspěvků 08.07.15 13:56
@Anonymní píše:

Podle mého názoru je to teď taková hloupá móda, žít na psí knížku. Nikdy bych si nepořídila děti s chlapem, kterej si mě nechce vzít.. Mít s dětmi jiné příjmení? Díky, nemám zájem. Měla bych za pár let pocit, že mě asi dost nemiluje, když si mě nechce vzít. Možná mám staromódní názory a někdo by řekl, že papír není všechno. Pro mě znamená hodně. Přece jenom se v tom vztahu něco změní, posune ho dál a ne že ne.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama