Marodení a kontrola

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 12:01
Marodeni a kontrola

Ahoj holky mám problém, bydlíme v bytě od 15. Ledna. Do teď nám nejde zvonek že spisu u vchodu do baráku. U dveří u bytu jde ale dole přes dveře se sem stejně nikdo nedostane. No majitel nám oznámil že to řeší s panem který sem do kraje nepojede skrz jeden zvonek a až toho bude víc dojede. Je březen a pořád nic. Zvonek myslím komplet i ze sluchátkem.

No min týden ve čtvrtek jsem volala majiteli že půjdu asi marodit a potřebuji funkcni zvonek ohledně kontrol. Řekl že mu zavolá tomu na ty zvonky. Odezva samozřejmě žádná dneska jsem dostala neschopenku zase jsem mu volala nejdřív to nebral pak tedy jo oznámil mi že neměl čas a že mi kdyztak na něj pošle telefon a mimochodem DO VOLALA JSEM SE MU NA SRÍ Lanku. Že by mi to řek v ten čtvrtek že tu nebude nebo se nijak zařídil mám ho plně zuby. No a nevím co teď mam dole olepit zvonek nefunkční a moje číslo? To zas nechci může ho pak mit kdokoliv ????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 04.03.19 12:05

Tak si to číslo nech napsat do té neschopenky.

Mišule86
Kecalka 179 příspěvků 04.03.19 12:06

Pokud tam bydlíš od ledna, nejspíš nikoho moc neznáš, ale zkusila bych se domluvit s některým ze sousedů, který je doma (nějaký důchodce třeba), aby případná kontrola zvonila na něj. To bych pak napsala na ten zvonek. Kdybys tam napsala číslo, těžko říct, jestli by se nějaká kontrola obtěžovala ti volat..

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 04.03.19 12:07

Normálně nalep na dveře (lépe třeba za sklo z vnitřní strany) ceduli nefunkční zvonek a své tel. číslo. Žádné drama 8)

Modesta
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 04.03.19 12:08

Já nevím, můžeš zkusit zavolat na sociálku a vysvětlit jim situaci. Když to hlásíš dopředu a ne když na tebe přijde kontrola, tak budou třeba vstřícnější. Ale to samozřejmě nemám potvrzené.

Já být tebou bych si opravu zajistila sama. Je to bohužel tvoje povinnost. Když tam napíšeš svoje tel. číslo s tím, že zvonek nefunguje, tak sociálka nemá povinnost ti na to číslo volat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65611 příspěvků 04.03.19 12:14

@Modesta No, nebyla bych si uplne jista tim, ze cssz nema povinnost volat… v zakone je, ze pacient musi umoznit kontrolu, nikoliv, ze musi mit funkcni zvonek.

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2023 příspěvků 04.03.19 12:15

A co si koupit bezdrátový zvonek?? :wink:

cecetka
Echt Kelišová 8070 příspěvků 04.03.19 12:16
@Smarcie píše:
A co si koupit bezdrátový zvonek?? :wink:
:palec:
Jen aby zrovna nedosly baterky. To by byla smula ;)
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65611 příspěvků 04.03.19 12:20
@cecetka píše: :palec:
Jen aby zrovna nedosly baterky. To by byla smula ;)

Tak dlouho snad narodit nebude…

Bubla_Bučková
Kelišová 5945 příspěvků 04.03.19 12:20

Jo a každej chytrej puberťák mi bude volat :kontrola!!! :mrgreen: rozhodně bych na to pořídila druhou SIM a zkusila zavolat na sociálku :nevim:

Modesta
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 04.03.19 12:22

@j.a.n.i1

Já teda zákon neznám (nikdy jsem to nepotřebovala), ale všude se vždycky píše, že se má zajistit funkční zvonek :nevim: pokud ale stačí, když tam zakladatelka vylepí svoje tel. číslo, tím líp pro ni.

Monchichik
Echt Kelišová 7854 příspěvků 04.03.19 12:41

U nás v domě taky nejdou zvonky, od loňského července a nic se neděje. Já jsem byla taky na neschopence, dole jsem nalepila ceduli, že jsou zvonky nefunkční a doktorovi jsem řekla, ať na napíše do papírů, že mi musí kontrola volat na telefon, že se nedozvoní. Svoje telefonní číslo bych na barák teda nedávala.

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 04.03.19 12:53

Cituji přímo ze stránek ČSSZ:
Pokud dočasně práce neschopný pojištěnec poruší ošetřujícím lékařem stanovený režim dočasně práce neschopného pojištěnce nebo nesplní povinnost nezbytné součinnosti při kontrole dodržování režimu (označení místa pobytu v době dočasné pracovní neschopnosti potřebnými údaji, tzn. označení zvonku, schránky či bytu), může mu příslušná OSSZ/PSSZ/MSSZ Brno nemocenské dočasně snížit, zcela odejmout nebo může být pojištěnci uložena pokuta (např. za nesdělení místa pobytu v době dočasné pracovní neschopnosti ošetřujícímu lékaři nebo uvedení neexistující adresy) až do výše 20 000 Kč.

O tom, že by měl zvonek zvonit ani slovo. ;)
Vím o jednom pánovi co byl delší dobu na neschopence a na zvonek si napsal, že nezvoní ať mu volají na mobil a neměli s tím problém. Ale byl to RD na dědině, na bytovce a navíc ve městě bych svůj telefon taky zveřejňovat nechtěla…
Zkusila bych zavolat na sociálku a zeptat se jak v tomto případě postupovat…

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 04.03.19 12:55
@Modesta píše:Já teda zákon neznám (nikdy jsem to nepotřebovala), ale všude se vždycky píše, že se má zajistit funkční zvonek :nevim: pokud ale stačí, když tam zakladatelka vylepí svoje tel. číslo, tím líp pro ni.

Kde všude se prosím Vás píše, že se má zajistit funkční zvonek? Na stránkách ČSSZ to rohodně není…

Lilypad24
Povídálka 39 příspěvků 04.03.19 13:00

Já jsem taky na neschopence a taky nefunguje zvonek.Mam nalepeno na zvonku prosím volejte,zvonek nefunguje a tel.cislo.Hodila jsem to jeste socialce do e-mailu,abCh mela dukaz,ze jsem je informovala a pry s tim nemaji problem 8)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama