Máslo vs. margarín - Hoax??

3425
30.4.10 09:44

Máslo vs. margarín - Hoax??

Holky, když už jsme u těch hoaxů, tak mě napadlo - včera mi jeden známý říkal o tom, jak je skvělé obyč. máslo, že ty margaríny typu Rama, Flora, Perla apod. jsou hnusy, že kdyby měly jen o jednu molekulu navíc, tak je to plast.. Vzpomínám si, že mi kdysi toto přišlo i na mail a je fakt, že od té doby Ramu apod nejím, ale ono mi to nikdy ani moc nechutnalo. :-)
Co myslíte, je to pravda s těmi molekulami, nebo další hoax? Je tady nějaký chemik-chemička? :-)

Příspěvek upraven 30.04.10 v 10:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9454
30.4.10 09:55

no hlavne je maslo dobry a margariny peknej humus  :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fellix
30.4.10 09:56

Nám kdysi ve škole říkali, že se dělal nějakej výzkum a že ty margaríny jsou fakt největší svinstvo, hlavně mluvili o Flóře - ta reklama byla zaměřená na to, že je zdravá na srdce a prý to je spíš naopak. Ale nejsem chemik, bylo to na gymplu při chemii. Já je nejím, páč mi taky nechutnají.

• Nahlásit
  • Citovat
neczuz
30.4.10 10:01

Chemik nejsem, ale i s mojí chabou znalostí chemie vím, že je to blbost. Už jen formulace, kdyby to mělo jednu molekulu navíc je kravina. Plast je molekula sama o sobě.
K samotnému problému máslo vs. margarin. Máslo je živočišný tuk, sám o sobě tuhý. Margariny jsou rostliné tuky, které aby byly tuhé musí upravit tak, aby měli konzistenci jako máslo (emulgovat). Sám o sobě je rostlinný tuk považován za zdravější, protože neobsahuje tolik cholesterolu. Ale nyní se ukazuje, že právě ta emulgace tuků škodí ještě víc.

• Nahlásit
  • Citovat
5528
30.4.10 10:22
mikitaa píše:
no hlavne je maslo dobry a margariny peknej humus :mrgreen:
:palec: :palec: :palec: Už jsem neměla margarín v puse snad 10 let, ale tu příšernou chuť teda nikdy nezapomenu. Rama, Perla, Flora… bléééé. Nevím, jestli je zdravější, ale chuťově se rozhodně máslo srovnat nedá! Jen kdyby se líp mazalo :nevim:

Ad hoax - nevím - nedávno jsem naletěla na hoax ohledně výpočtu důchodu, což mi tady někdo pěkně natřel :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
30.4.10 10:37

Ahoj, chemik nejsem, ale tady si počtěte:
http://www.hoax.cz/…rama-s-nama/
Jsem se zasmála po ránu. Ale ne tobě, Anduli, jen tomu, co jsem se dočetla v tom odkazu… :lol: :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
30.4.10 10:38

Já jsem z margarinů kupovala jenom Olivii, ta se ještě docela dala. Ramu jsem nesnášela od začátku.
Teď už kupujeme jenom máslo (podle nějakých testů je prý nejlepší Dr. Halíř). Dokonce jsem asi 2× dělala domácí, ale jsem lenoch, tak ho zase kupuju :oops: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
30.4.10 10:43

Kupuji máslo, margarín mi do bytu nesmí. Studovala jsem chemii. Máslo je máslo a olej je olej a nic na tom nezmění fakt, že ten olej někdo upraví, aby se dal mazat na chleba..jíst to nebudu… :mrgreen:

Mimochodem, máslo jíme celá rodina, já celý život (po margarínech mám astmatické záchvaty-na to se přišlo, už když sem byla v šesté třídě). Problémy s cholesterolem nemáme, naopak, mam vždy ukázkové výsledky :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
30.4.10 10:55

(Radú, žes to byla ty, která mi to tak natřela s těmi důchody? ;) :palec: )

… v tomto případě (i když je to hoax) moc margarínům nevěřím. Ne že by se na ně umíralo, ale smrdí mi to chemií :nevim: Takže ať už je to hoax nebo ne, já se jim vyhýbám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
30.4.10 11:02

Lulje, člověče nebyla. Fakt. Na ten seznam hoaxů jsem vlezla dneska poprvé. Přísahám! :lol: :lol: :lol: Nedalo mi to, právě korzuju po databázi a čumím, kolik vtípků tam je. Teď jsem právě dočetla jeden, jak Bill Gates rozdává své jmění, hahahaha, to je síla… :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
30.4.10 11:03

Ještě musím najít ty důchody… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Jůůůůů, já se fakt dneska bavím..........

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1740
30.4.10 11:05

Ahoj,já tedy chemik jsem,ale farmachemik,takže o tomhle nevím naprosto nic,ale margarín jsem vzala do huby naposled po revoluci,když na trh vlítla Rama..no hnus velebnosti.Pak jsem se někde dočetla jak je to zdravé a tak jsem to cpala svému dítku..jenže když se mu po každém, chlebu s tímto výmyslem udělal kolem pusy ekzém už mi to nesmělo do baráku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
30.4.10 11:06

Lulje, kecám. Oprava, jsem tam podruhé teda… :oops: :oops: . Poprvé jsem nakoukla, když se tu řešil ten pangasius a šoupla jsem do diskuze tehdy odkaz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
30.4.10 11:09

Holky, já se moc omlouvám, ale nemůžu si prostě pomoct. Tenhle odkaz tu abosoutně nepatří (zakladatelka mi snad odpustí), s máslem to nemá nic společného, ale toto je taky gól:
http://www.hoax.cz/…-na-floride/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5159
30.4.10 11:27

Výzkumy i hoaxy jsou mi ukradené. Mně prostě máslo chutná a voní a margarín nechutná a smrdí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama