Piercing pupíku

847
28.4.10 17:32

Piercing pupíku

Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho trvá hojení pupíku. Blíží se léto, tak o tom celkem uvažuju, ale dočetla jsem se, že úplné vyhojení trvá až 12 měsíců ?? Je to možné ? Tak se chci zeptat jaká je realita, jak to probíhá a jestli se u toho propíchnutí používá anestezie. případně jak moc to bolí a kolik to stojí (přibližně a bez ceny šperku). Dík moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28414
28.4.10 18:03

Ahoj :wink:
Já mám piercing pupíku už 8 let. Teď mám teda naušnici vyndanou, a po porodu uvidím, jak bude břicho vypadat :wink:
Před 8mi lety mě to stálo 900 Kč, ale i s tou naušnicí, takže opravdu nevím. Jinak naušnice se pohybují cca kolem 350 Kč ve zlatnictví.
Anestezii ti nepíchnou, to okolí by nateklo. Namalujou ti tenkou fixou dvě tečky, kde to asi bude, aby byl vpich rovný. Pak odesinfikujou, vemou kleštičky s otvorem, do toho kůži chytí a jehlou propíchnou (je to růžová silnější kanyla do žíly, ta co dovolí ohýbat ruku http://www.biovela.cz/…bio-can.html), jehlu pak vytáhnou, zůstane gumová hadička a do jejího konce dají konec naušnice a protáhnou, a zašroubujou :wink: Píchá se to od shora dolů a vytahuje naopak :wink:
Mě nic nekrvácelo - nemělo by, bolelo to fakt jen jako píchnutí, nic hroznýho. Tuším, že měsíc bez cviků na břicho a koupání ve veřejných vodách. A za ten měsíc je to úplně zahojené. Když do toho budeš pořád šťourat a dloubat, tak to bude víc bolavé a i se to třeba zanítí :wink:
To je snad vše :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24160
28.4.10 18:05

Bubino já teda nemám píchlý pupík, ale jazyk. Většinou ti to neumrtví, je to píchnutý během chvilenky, mě teda jazyk téměř nebolel. Cenu přijde na to, kde si to necháš píchnout. V Táboře se cena pohybuje kolem 800 kč a v ceně je výměna naušnice, doživotní záruka na naušnici i na dírku, tzn. když se ti s dírkou něco stane, tak ti vrátí peníze.
Hojení no to je hodně individuální, ale asi bych radši počkala na podzim, aby to nedráždilo sluníčko, ale zase v létě ti to bude líp větrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
28.4.10 18:09

Jo lleennttiillkkaa mi to připomněla. Já si to nechávala na začátku srpna. A upřímně jsem měsíc nedodržela :oops: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7213
28.4.10 18:13

ahojky,v puberte jsem si pupik nechala pichnout,zadna anestezie neni,dojdes do salonu kde doneses svou nausnici a nebo vyberes si tam(nejlepe pro zacatek chir.ocel),oni ji na dalsi den pripravi sterilizaci,pak tam dojdes,ve stoji si udela tecku fixou,at ti ji pichne rovne,vydesinfikuje,pak si lehnes na lehatko,chytne ti okraj pupiku do takovych klesti a chvili to drzi,at se odkrvi ta kuze,pak to propichne jehlou a provlekne nausnici,zalepi a pouci o osetrovani…me to treba bolelo,ale da se to vydrzet,dokud neodpadne stroupek,tak nenamacet a casto cistit,dezinfikovat,maji v salonech specialni sprey na piercingy,ten je dobrej a nebo peroxidem…Hlavne nez se to zahoji a hoji se to dlouho,tak davat pozor,at nezahaknes o nausnici,boli to jak cert…Ja osobne uz ji nemam,vyndala jsem ji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
28.4.10 18:23

Ahoj,

jsem cca 4hodiny po piercingu :-) Postup už tu máš dvakrát, bolest - mě nejvíc bolelo (asi 2vteřiny) to zmáčknutí kůže kleštěma.. Mně bylo řečeno, že nejhorší hojení trvá měsíc (bez bazénu a solárka), ale celkově mám počítat s půl rokem…Každopádně na dovče už bych měla být tak nějak v pohodě. Šperk mám přímo ze salonu a platila jsem 950,– i s lahvičkou desinfekce na doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9879
28.4.10 20:08

Já si ho dala pichnout a měsic na to jsem letěla k moři .Kupodivu se to perfektně zahojilo .Moře je holt moře. Ted jsem ho mšla vyndanej asi od 7 měsice těhotenství a chystám si ho dát zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
28.4.10 20:52

Já měla taky piercing v pupíku, jakmile jsem otěhotněla, náušnici jsem vyndala, ale bohužel mi po ní zůstala díra, vypadá to ted po 5 letech jak jizvička nad pupkem. Takže já už bych do toho nikdy nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6243
29.4.10 07:47

Ahoj, já si nechala piercing pupíku dělat asi před 9 lety. Popis už tu popsaný je, tak se opakovat nebudu :-)
Hojení bylo naprosto bez problémů, nekrvácelo mi to, ani nehnisalo. Jediné, čím jsem to čistila bylo antibakteriální mýdlo, koupené v lékárně za pár korun. Naopak mi bylo řečeno nemazat ničím, ani žádnými mastičkami. Při těhotenství jsem si ho vyndala a cca 3 týdny po porodu dala zase zpět :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
29.4.10 11:00

Holky díky moc za odpovědi, tak vidím, že to není žádná tragédie. Letíme v létě k moři, tak si to nechám píchnout už teď. Chci se ještě zeptat - je to jako normální náušnice ? dá se to vyndavat a vymněnit za jinou ?? Třeba k moři s mořským koníkem ?? :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
29.4.10 11:58

Můžeš si tam pak dát jinou, nahoře je šroubovací kulička, ale až se ti to zahojí, jinak si to rozdloubeš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rozmary
12.8.14 17:40

Ahoj, od včerejška mám píchnutý pupek. Včera dobrý, skoro žádná bolest, dnes je to trochu citlivý a kolem vpichu začervenalý. V salonu mi řekli, hodně protahovat, tak možná je to tím, přemýšlela jsem, že to máznu framikoinem, ale asi je to normální :think:

• Nahlásit
  • Citovat
2021
12.8.14 17:51

@rozmary Nechci ti dělat naděje..Ale mě se pierc hojil 8 měsíců :D Už je to teda nějaký ten pátek, ale byla na to dobrá nějaká voda, myslím, že tee-tree? Začervenalé jsem to měla dlouho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rozmary
12.8.14 18:00
@Emisis píše:
@rozmary Nechci ti dělat naděje..Ale mě se pierc hojil 8 měsíců :D Už je to teda nějaký ten pátek, ale byla na to dobrá nějaká voda, myslím, že tee-tree? Začervenalé jsem to měla dlouho..
:? ty jo, framikoin si nezkoušela? Ono se to asi nemá mazat, co jsem tu vyčetla :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
8022
12.8.14 18:06

Piercing se mi hojil hodne dlouho rozhodně bych do toho jeste nesla framikoinem a stejne je na předpis asi bych vzala antibakt mýdlo a nebo peroxid vodiku a cistit.
Opravdu se mi hodně dlouho hojil určitě přes pul roku a pak jsem dala za jiný delsi ten se mi pri spani zatrhal a hojila jsem jeste dalsiho pul roku jiz ho mám ted cca 8 let a už si bricho bez nej nedokážu představit urcite bych do toho sla znova,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama