Reklama

Mastné pyžamo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 31.01.17 21:21
mastné pyžamo

Prosím o radu.
Dcera má suchou kůži, po sprše jí nakrémuju a obleču pyžamo. No a pyžamo je nacucané mastnotou. I po vyprání je na dotyk takové mastné.
Peru v mýdlovém slizu. Ten to asi nedostane vše pryč.
Neměla jste některá stejný problém?
Mám to třeba namydlit a nechat? Nebo to „proprat“ jarem?
Mažeme mastí leniens.
Nechat trochu „zaschnout“ mast teď v zimě nemám odvahu, přijde mi, že je hned studená a teče jí z nosu nebo kašle.
Za jakákoli nápad či radu děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adrasteia
Závislačka 2664 příspěvků 31.01.17 21:26

Já bych si na to vyhradila jednu deku, do té bych ji po namazání zabalila a pyžamo oblékla až za chvilku.

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 31.01.17 21:28
@Adrasteia píše:
Já bych si na to vyhradila jednu deku, do té bych ji po namazání zabalila a pyžamo oblékla až za chvilku.

díky, ale už je pozdě, nenapadlo mě to a pyžama už jsou mastné.

nozu
Extra třída :D 11471 příspěvků 31.01.17 21:30

Tohle podle mě mýdlový sliz nezvládne. prala bych pyžamo na 60, v klasickém prášku/gelu (třeba ariel sensitive) a přidala ještě Ariel profesional a k tomu jedno máchání navíc. Mě to takto vypralo i omastek z trička. Ale tuto radu asi nehledáš, co?

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 31.01.17 21:32
@nozu píše:
Tohle podle mě mýdlový sliz nezvládne. prala bych pyžamo na 60, v klasickém prášku/gelu (třeba ariel sensitive) a přidala ještě Ariel profesional a k tomu jedno máchání navíc. Mě to takto vypralo i omastek z trička. Ale tuto radu asi nehledáš, co?

ani ne, klasické prášky jí moc nesedí

micta
Generální žvanilka 23385 příspěvků 31.01.17 21:33

Vyprat v něčem jiném, než je sliz. Já se taky nechala nalákat a chvili v něm prala, ale třeba právě mastné fleky-ikdyž jsem je pomatlala jarem, mi to vůbec nevypralo.

micta
Generální žvanilka 23385 příspěvků 31.01.17 21:36

@nozu ariel profesional ještě existuje? Já na něj strašně dlouho už nemůžu narazit, tak jsem myslela, že už se nevyrábí

Brontik
Kelišová 7133 příspěvků 31.01.17 21:38

@bublinek vzala bych jádrové mýdlo a celé ho v ruce před praním v pračče namydlila. Potom bych ho vyprala na 60st C.

nozu
Extra třída :D 11471 příspěvků 31.01.17 21:39

@micta fakt? to mi ani neříkej. Já ho používám už jen nárazově na fakt odolné fleky, tak ho mám už docela dlouho. V poslední době jsem ho nesháněla. Schválně jsem se šla podívat na balení co mám v kopelně a expiraci má květen 2016 :oops: No, prádlo se po něm nerozpadá, tak ho budu používat dál :mrgreen:

Adrasteia
Závislačka 2664 příspěvků 31.01.17 21:40

@bublinek Vyper to v pořádným prášku nejméně na šedesát a pak to ještě např. dvakrát vyper navíc bez prášku - to by už jí vadit nemělo.
Nebo to udělej jako já s oblečením z druhé ruky - prožeň to vyvářkou - pyžamo by to mělo vydržet, i když cedulka hlásá něco jiného. No a pak použij tu deku…

jijisan
Kelišová 5772 příspěvků 31.01.17 21:42

@bublinek kup si v dm zlucove mydlo, pyzama naloz do horke vody a mydla a pak normalne vyper… Jestli ma dcerka suchou kuzi, zkus pouzit excipial u lipolotio, nemasti, pekne se vstrebava… Maji ho v lekarnach…

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 31.01.17 21:45
@jijisan píše:
@bublinek kup si v dm zlucove mydlo, pyzama naloz do horke vody a mydla a pak normalne vyper… Jestli ma dcerka suchou kuzi, zkus pouzit excipial u lipolotio, nemasti, pekne se vstrebava… Maji ho v lekarnach…

nevýkonné, leniens je už osvědčený. Ale zkusím to s horkou vodou. Díky

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 31.01.17 21:46

Taky bych nekolikrat vyprala v prasku na vic stupnu, misto avivaze dej ocet a pak bych jeste vymachala bez vseho. A mozna bych ji tak casto nekoupala. Dcera mela parkrat potize a nejvic pomohlo nekoupat, nesprchovat, mazat, nejist sladke. Osobne me ekzem taky nejvic svedi po namoceni.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 31.01.17 21:46

A co to treba zkusit vyprat v octu :think:

jijisan
Kelišová 5772 příspěvků 31.01.17 21:47

@bublinek ok… Neboj se toho zlucovyho, maj i tekuty, pouzivam ho na uterky, ty nalozim a peru v normalnim prasku co pouzivam + nekdy do prani pridam i to zlucovy… Funguje skvele… Ale nemam zkusenost s tim tvym kremem :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama