Mastné pyžamo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bublinek
Kelišová 5109 příspěvků 31.01.17 21:21
mastné pyžamo

Prosím o radu.
Dcera má suchou kůži, po sprše jí nakrémuju a obleču pyžamo. No a pyžamo je nacucané mastnotou. I po vyprání je na dotyk takové mastné.
Peru v mýdlovém slizu. Ten to asi nedostane vše pryč.
Neměla jste některá stejný problém?
Mám to třeba namydlit a nechat? Nebo to „proprat“ jarem?
Mažeme mastí leniens.
Nechat trochu „zaschnout“ mast teď v zimě nemám odvahu, přijde mi, že je hned studená a teče jí z nosu nebo kašle.
Za jakákoli nápad či radu děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Adrasteia
Závislačka 2754 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 21:26

Já bych si na to vyhradila jednu deku, do té bych ji po namazání zabalila a pyžamo oblékla až za chvilku.

bublinek
Kelišová 5109 příspěvků 31.01.17 21:28
@Adrasteia píše:
Já bych si na to vyhradila jednu deku, do té bych ji po namazání zabalila a pyžamo oblékla až za chvilku.

díky, ale už je pozdě, nenapadlo mě to a pyžama už jsou mastné.

nozu
Extra třída :D 11665 příspěvků 31.01.17 21:30

Tohle podle mě mýdlový sliz nezvládne. prala bych pyžamo na 60, v klasickém prášku/gelu (třeba ariel sensitive) a přidala ještě Ariel profesional a k tomu jedno máchání navíc. Mě to takto vypralo i omastek z trička. Ale tuto radu asi nehledáš, co?

bublinek
Kelišová 5109 příspěvků 31.01.17 21:32
@nozu píše:
Tohle podle mě mýdlový sliz nezvládne. prala bych pyžamo na 60, v klasickém prášku/gelu (třeba ariel sensitive) a přidala ještě Ariel profesional a k tomu jedno máchání navíc. Mě to takto vypralo i omastek z trička. Ale tuto radu asi nehledáš, co?

ani ne, klasické prášky jí moc nesedí

micta
Generální žvanilka 23862 příspěvků 31.01.17 21:33

Vyprat v něčem jiném, než je sliz. Já se taky nechala nalákat a chvili v něm prala, ale třeba právě mastné fleky-ikdyž jsem je pomatlala jarem, mi to vůbec nevypralo.

micta
Generální žvanilka 23862 příspěvků 31.01.17 21:36

@nozu ariel profesional ještě existuje? Já na něj strašně dlouho už nemůžu narazit, tak jsem myslela, že už se nevyrábí

Brontik
Kelišová 7155 příspěvků 31.01.17 21:38

@bublinek vzala bych jádrové mýdlo a celé ho v ruce před praním v pračče namydlila. Potom bych ho vyprala na 60st C.

nozu
Extra třída :D 11665 příspěvků 31.01.17 21:39

@micta fakt? to mi ani neříkej. Já ho používám už jen nárazově na fakt odolné fleky, tak ho mám už docela dlouho. V poslední době jsem ho nesháněla. Schválně jsem se šla podívat na balení co mám v kopelně a expiraci má květen 2016 :oops: No, prádlo se po něm nerozpadá, tak ho budu používat dál :mrgreen:

Adrasteia
Závislačka 2754 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 21:40

@bublinek Vyper to v pořádným prášku nejméně na šedesát a pak to ještě např. dvakrát vyper navíc bez prášku - to by už jí vadit nemělo.
Nebo to udělej jako já s oblečením z druhé ruky - prožeň to vyvářkou - pyžamo by to mělo vydržet, i když cedulka hlásá něco jiného. No a pak použij tu deku…

jijisan
Kelišová 5772 příspěvků 31.01.17 21:42

@bublinek kup si v dm zlucove mydlo, pyzama naloz do horke vody a mydla a pak normalne vyper… Jestli ma dcerka suchou kuzi, zkus pouzit excipial u lipolotio, nemasti, pekne se vstrebava… Maji ho v lekarnach…

bublinek
Kelišová 5109 příspěvků 31.01.17 21:45
@jijisan píše:
@bublinek kup si v dm zlucove mydlo, pyzama naloz do horke vody a mydla a pak normalne vyper… Jestli ma dcerka suchou kuzi, zkus pouzit excipial u lipolotio, nemasti, pekne se vstrebava… Maji ho v lekarnach…

nevýkonné, leniens je už osvědčený. Ale zkusím to s horkou vodou. Díky

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 31.01.17 21:46

Taky bych nekolikrat vyprala v prasku na vic stupnu, misto avivaze dej ocet a pak bych jeste vymachala bez vseho. A mozna bych ji tak casto nekoupala. Dcera mela parkrat potize a nejvic pomohlo nekoupat, nesprchovat, mazat, nejist sladke. Osobne me ekzem taky nejvic svedi po namoceni.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 31.01.17 21:46

A co to treba zkusit vyprat v octu :think:

jijisan
Kelišová 5772 příspěvků 31.01.17 21:47

@bublinek ok… Neboj se toho zlucovyho, maj i tekuty, pouzivam ho na uterky, ty nalozim a peru v normalnim prasku co pouzivam + nekdy do prani pridam i to zlucovy… Funguje skvele… Ale nemam zkusenost s tim tvym kremem :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >