Máte děti a nejste manželé - proč?

Anonymní
6.6.20 12:42

Chtěla bych se zeptat těch, které mají dvě či více dětí se stejným partnerem, nejsou manželé a žijí normálně společně v jedné domácnosti:
Proč nejste manželé?
Mají děti příjmení po matce nebo otci?
A pokud mají příjmení po otci - jak by váš protějšek reagoval, kdybyste bývaly chtěly, aby měly příjmení po vás?

Teď o tom tak přemýšlím, tak mě napadlo založit tuhle diskuzi.
Díky všem za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

359
6.6.20 12:50

To by me taky zajimalo. :think: Pro me je to neprijatelne.
Tipuju to na vysavani davek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
6.6.20 12:51

Tipuju to na vysavani davek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
6.6.20 12:53

My mame 2 letou holcicku a druhou princeznu na ceste :srdce: manzele nejsme, ale zijeme ve spolecne domacnosti a fungujeme vsichni spolecne…svatbu nechceme ani jeden z nas. Oba mame rozvedene rodice a jsme nazoru, ze papir z matriky nezachranil ani jedny z rodicu od toho, aby se odloucili…a neverime tomu, ze by to nejak pomohlo nam k lepsimu vztahu. Dcery maji prijmeni po partnerovi a ja ani nikdy nepremyslela nad tim, ze by to bylo jinak, takze me ani nenapadlo premyslet jak by partner prijmul, kdybych trvala na svem prijmeni. Samozrejmosti pro nas ale bylo domluvit se a pravne osetrit spolecne nabyty majetek (byt), aby ani jeden z nas neprisel na buben v pripade, ze by vztah nevysel…coz se stat muze nesezdanym i sezdanym

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
6.6.20 12:54

Mám to tak. Dřiv jsem se i chtěla vdávat, ale muž se k tomu neměl, teď už nechci já. Už jsem si zvykla a přijde mi to zbytečné a připadám si na takovou změnu stará. Děti mají příjmení po otci. Já jsem spíš měla problém, když muž přišel s tím, že by se mohly, jmenovat po mně. Přišlo mi to divné. S postupem času bych asi volila mé příjmení, ale jen proto, že není tak obvyklé jako mužovo. Jinak je mi to fuk, že se děti jmenují jinak než já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 12:55

My jsme manzele, ale nechala jsem si sve prijmeni, a to z ciste praktickych duvodu. Rok pred svatbou jsem menila bydliste a to si me partner brat nechhtel. Pak si vzpomnel, kdyz jsem otehotnela, a brali jsme se kdyz jsem byla v 6 mesici. K tomu jsem mela pomerne narocnou praci, a rekla jsem ze proste podruhe behem roku doklady menit nebudu (v OP nemam udaj o stavu, takze jsem nic menit nemusela); udajne pozdeji pry staci dojit na urad a pozadat o zmenu jmena pokud bych chtela. Deti maji prijmeni po manzelovi, u mne s mym rodnym prijmenjm problem nemel ale u deti by to myslim nedal.

Kamarad si partnerku nevzal, protoze jim neslo mimco a mel pochybnosti, jestli jim vztah vydrzi. Pak otehotnela, ale zase si chteli svatbu uzit oba, mimi uz je na svete a cekaji az prestane kojit. Dite se take jmenuje po nem a take by asi nedal aby se jmenovalo po partnerce.

• Nahlásit
  • Citovat
16380
6.6.20 12:55

@lenkahav Dávky se takto vysávaly v 90 letech. Ale teď už to funguje jinak. A za mě ne. Nejdřív svatba a až pak děti. Jsem staromódní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
6.6.20 12:56
@lenkahav píše:
Tipuju to na vysavani davek.

Můžu Tě ubezpečit, že fakt dávky nepobíráme a nikdy jsme nepobírali. Krom RP tedy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16979
6.6.20 12:57

My teda mame společné jedno dítě, nějak přišlo dřív nez sem čekala, tak sme odlozili svatbu az nebudu těhotná, abych si tu svatbu užila se vším všudy, ani bych na ni nemohla, když sem mela rizikové. No a měla být letos a kuli corone je v haji, tak bude za rok. Syn ma prijmeni po otci, protoze uz sem tak nejak se svatbou driv nebo pozdeji stejne počítala a navic se mi jeho příjmení víc líbí, moje mam negativně spojené se svym otcem a nechtěla sem, aby ho nesly i moje deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
6.6.20 13:00

Jo a pojmenování dětí po otci fakt miluju. Velmi praktická věc zejména na úřadech, u lékaře nebo ve školce či škole. Maminka Nováková a děti Horáček, Nováček, Poláček a Vovsová. Perfektní :palec: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1838
6.6.20 13:00
@lenkahav píše:
Tipuju to na vysavani davek.

Ja mam kolem sebe tenhle model casto a nejde o davky, vetsinou spis o nejaky problem ve vztahu, typu ze si ti dva “zbyli”, nebyli si vztahem az tak jisti a najednou maji deti anebo ze se nedari prave deti a jeden z paru si drzi moznost snazsiho odchodu, eventualne jsem to videla u vztahu kde chlap podnika a asi nechteli predmanzelskou smlouvu, tak to resi timto zpusobem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
6.6.20 13:02

@lenkahav my tedy nikdy zadne davky nepobirali ani jeden krome tech beznych jako je nemocenska, materska a RP…a nikdy me ani nenapadlo premyslet nad tim, jake davky bych mohla mit…dite jsem si poridila s partnerem az po par letech vztahu po zrale uvaze a kdyz jsme byli financne zajisteni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1838
6.6.20 13:02

@divine woman To jeste jde, horsi jsou dvoji prijmeni u zahranicnich rodin, to se ve skolkach a skolach dnes uz vidi taky :mrgreen:

edit: mne je to teda jedno, jen je to dlouhe a v seznamech se to nikam nevejde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22609
6.6.20 13:04

A proč ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
6.6.20 13:06
@divine woman píše:
Jo a pojmenování dětí po otci fakt miluju. Velmi praktická věc zejména na úřadech, u lékaře nebo ve školce či škole. Maminka Nováková a děti Horáček, Nováček, Poláček a Vovsová. Perfektní :palec: :mrgreen:

Tak asi zaleží jak jsi citlivá na své příjmení. Mně automaticky v těchto institucích oslovují jménem dětí a nemám s tim problém. Komplikovat to vysvětlováním, že se jmenuju jinak mě nikdy nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama