Máte doma někdo Amstaffa?:))

Anonymní
22.7.13 23:57

Máte doma někdo amstaffa?:))

Ahoj :mavam:
Zatím nechci, aby nikdo věděl, co máme v plánu, proto anonym.. 8) :pankac:
Chtěla bych se zeptat, máte doma některá tohohle náááádherného pejsana?
My už jednoho máme a chceme pro něj kamaráda ( RD se zahrádkou) a my máme spoooustu času.. Až na zaměstnání, ve kterém strávíme 8 hodin denně, tak jako každý průměrný občan :lol: náš špunt si zvykl..
Je těžká výchova? Je „agresivní“ jak se o něj říká, nebo jsou to opravdu jen fámy, na které já nevěřím?
Mě přijde opravdu úžasný.. Pár jich ze svého blízkého okolí znám a nemůžu odolat :srdce:
Miminko je v brzkém plánu, tak bych se v těhotenství aspoň nenudila a jako prvorodička nesledovala, co vše může být „špatně“ a zabavila se miminkem psím :)
Nejsem jedna z těch " čekáme miminko, zbavíme se psa" spíš naopak :))
Děkuju za rady a povzbuzení do mého rozhodnutí :kytka: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29386
23.7.13 00:01

Tak když už jednoho máte, tak se nemusíš ptát, jaký to je pes a jak těžká je výchova, ne? Nebo jako máte jiného pejska a chcete k němu AST?
Jinak pořídit si psí i lidské miminko současně není zrovna ideální, zejména když bys psa chtěla vychovávat a cvičit ty sama… promiň, povzbuzení do takového rozhodnutí ti nedám, zvlášť, když s něčím takovým nemáte žádné zkušenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1823
23.7.13 00:05

Nešla bych do toho. Jednoho pejska už máš. A starat se o mimino není žádnej med. Budeš ráda, že máš jenom jednoho psa, který už je vychovaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 00:06

zakladatelka

@Regina Hero Nebo jako máte jiného pejska a chcete k němu AST? - ano! :)
nemyslíš, že si na sebe aspoň líp zvyknou, když by byl starší, těžko se spolu snesou - my máme psa - 6 let bernský salašnický a nikdy si na malou ségru nezvykl.. A to mu byli 2, když k nám malá přišla… To psí by bylo možná hned, lidské minimálně za 9 měsíců - kdo ví, jak umělé dopadne, to není nikdy jisté… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.13 00:08

zakladatelka

Napsala jsem špatně " máme " bernského salašnického, ne nemám dva psi a nechci dalšího :) jen pořád rodinu beru jako rodinu a píšu společně

• Nahlásit
  • Citovat
917
23.7.13 00:09
@Anonymní píše:
Nejsem jedna z těch " čekáme miminko, zbavíme se psa" spíš naopak :))

Myslím, že jak nastane problém mezi dítětem a psem tak každá máma upřednostní dítě a bez zkušeností se vrhat do AST a miminka zároveň mi nepřijde jako nejlepší nápad, kort když doma už jeden pes, který vyžaduje péči a pozornost je… to se snad raději přehnaně pozoruj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 00:10

zakladatelka

@K9Girl to mám založit novou diskuzi :idea: :think:
Já se neptala, jestli si mám pořídit dohromady miminko a psa.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
5647
23.7.13 00:11

Pejska a miminko nepořizovat současně. To říkala už moje babička. Nejdřív jedno a pak druhý. Jinak AST mi přijde poslední dobou jako „in“ plemeno. K dětěm může být úžasný, ale stačilo mi, když mě na cvičáku jen „pohladil“ a odnesla jsem si pár škrábanců. Štěňátko může batoleti i nechtěně ublížit, může začít i viditelně žárlit a to nemusí jít ani o AST. Radila bych nejdřív nechat povyrůst miminko a pak pořídit dalšího pejska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
23.7.13 00:12
@Anonymní píše:
@Regina Hero Nebo jako máte jiného pejska a chcete k němu AST? - ano! :)
nemyslíš, že si na sebe aspoň líp zvyknou, když by byl starší, těžko se spolu snesou - my máme psa - 6 let bernský salašnický a nikdy si na malou ségru nezvykl.. A to mu byli 2, když k nám malá přišla… To psí by bylo možná hned, lidské minimálně za 9 měsíců - kdo ví, jak umělé dopadne, to není nikdy jisté… :think:

jo, a za devět měsíců a o něco později bude ze psa puberťák a bude si prosazovat místo ve smečce… a když to nezvládnete v té době, tak už to bude mnohem horší s tím něco udělat…
Jinak neznám snad jediného berňáka, který by si nezvykl na dítě… otázka je, co myslíš tím zvyknutím… možná se jen stavěl do pozice, že je ve smečce před tím dítětem a z toho mohl vzniknout dojem, že si na malou nezvykl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
23.7.13 00:14

@Kyslíková přesně ten názor mám taky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
23.7.13 00:15

Zakladatelko,
Chtělas radu a povzbuzení, tak sem si dovolila napsat co si o tom myslím, od toho snad diskuze je, ne? Jestli se tě to tak dotklo, tak se omlouvám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 00:16

@Regina Hero vrčí, snaží se ji odehnat, tohle dělá na všechny, které nezná, pokud má košík, snaží se zneškodnit tím.. :lol:
http://americky-stafordsirsky-terier.hafici.cz/ :)
Já bych do toho šla, pes těhotenství vycítí a snad pochopí..

• Nahlásit
  • Citovat
205
23.7.13 00:16

Za mě jo, v případě že si je člověk jistej že ho zvládne. Pokud má člověk pochybnosti a navíc se zeptá tady, tak bych tomu moc nefandila. Potřebuje hodně času a pevnou výchovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
23.7.13 00:18
@Anonymní píše:
@Regina Hero vrčí, snaží se ji odehnat, tohle dělá na všechny, které nezná, pokud má košík, snaží se zneškodnit tím.. :lol:
http://americky-stafordsirsky-terier.hafici.cz/ :)
Já bych do toho šla, pes těhotenství vycítí a snad pochopí..

to myslíš vážně? Vycítí a pochopí? Ale víš, že je rozdíl mezi výchovou a výcvikem psa a že spoléhat jen na to, že pes něco pochopí a vycítí je blbost, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 00:20

zakladatelka

Názory samozřejmě beru.. a hodně už dlouho váhám..
Aby pak zase naopak dítě neubližovalo psovi.. :nevim:
Mě se žádní ti „hodní“ gaučáci nelíbí :lol: a ráda bych pro našeho kamaráda, aby tu nebýval sám, když jsme v práci.. A taky když je v přítomnosti psího kamaráda, hraje si víc, jinak venku už i odmítá aporty a kyne.. :lol:
Pokud jsme u známých, lítá celý den, doma spí :nevim:
Jasně, nebudu se přizpůsobovat psovi, který nemá rozum, jen to ALE tam pořád je..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama