Máte doma někdo Rozárku? :-)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gabrielaa
Povídálka 11 příspěvků 24.07.19 13:02
Máte doma někdo Rozárku? :-)

Hezký den,

máte doma někdo Rozárku? A tím myslím skutečně Rozárku, ne Rorárii, ani Rozálii. :-) Byl problém s matrikou? Našla jsem, že by jich mělo být u nás údajně něco přes 100 holčiček, ale v kalendáři oficiálně jméno Rozárka není a nic víc se mi nepovedlo najít.

EDIT: pomáhám kamarádce s diplomkou, kde je součástí právě i řešení českých jmen, které ale nejsou v kalendáři a napadla ji právě Rozárka, tak zkoušíme najít pro rozhovor i někoho, kdo má Rozárku doma. :-)

Příspěvek upraven 24.07.19 v 13:40

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 24.07.19 13:08

Tak to nevím, ale představ si, že se bude ucházet třeba o práci, nějakou vyšší manažerskou pozici a bude se muset představit - Dobrý den, jmenuji se Rozárka Nováková. :think:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 1 inzerát 24.07.19 13:08

@Gabrielaa 2 moje známé a jedna sousedka - u všech bez problémů :palec:

tereza12345
Extra třída :D 12856 příspěvků 24.07.19 13:09

A jsi si tim uplne jista? Rozalie je krasny tvar..
Kolikrat bude muset vysvetlovat, ze je vazne Rozarka, a pak si predstav korpulentnejsi pani, treba vedouci banky a bude Rozarka.. Pritom Rozalie jako vedouci banky, uplne v pohode..
Jinak jmeno je to moc hezke.. :palec:
Kazdopadne Rozarku ti povoli v pohode.

Janli
Extra třída :D 10137 příspěvků 24.07.19 13:11

Nebude dítě napořád a jméno by mělo být i pro dospělého důstojné.

unuděná
Echt Kelišová 8728 příspěvků 4 inzeráty 24.07.19 13:12

Rozárku ti povolí, ale dávání zdrobnělin mi nepřijde dvakrát šťastné. To je jako dát Ríša nebo Andělka. Krom toho, že pořád budou vysvětlovat, že nejsou Richard a Anděla, tak to v dospělosti může způsobit celkem trapné situace. Úplně klidně bych dala klasickou Rozálii, vždyť je jasné, že jí budete říkat Rozárko ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 13:20

Ségra má Rozálii, vůbec se mi to nelíbí…jméno jak pro kozu :lol: ale jejich je to dítě, tak to neřěším.

awsome
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 13:22

Rozina mi příjde pro kozu ale můžeš to jméno vylepšit třeba Rosilie nebo Rozalie

pe-terka
Generální žvanilka 20189 příspěvků 24.07.19 13:33

Asi ti ji povolí, ale nedávala bych zdrobnělé jméno :think: Když si představím, že dospělá žena řekne „Dobrý den, jsem Danuška, Verunka, Barborka, Petruška Dvořáková“ :nevim:
Rozárka je ze stejného ranku a věčně to holčička nebude :think: Tak abyste jednou neběhali po matrikách s nafučenou pubertačkou ;)

pristelepe
Kecalka 218 příspěvků 24.07.19 13:35

Až bude 50 létá Rozárka, to bude šťastná. :lol: Chápu, že ji zakladatelka miluje, ale tímhle jí moc dobrou kartu na cestu do života nelosuje. Rozárka Polívková - pojďte dál. :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 13:36

Teta je oficialne Danuška a cely zivot tim trpi. Zdrobnelinu nedavejte.

unuděná
Echt Kelišová 8728 příspěvků 4 inzeráty 24.07.19 13:36

Já znám jednu dospělou Lilinku, váží asi 150kg a je to fakt trapas 8)

Popokatepetla
Závislačka 3549 příspěvků 24.07.19 13:37

Rozárka pro malou holčičku je krásné jméno. Ale v dospělosti bych chtěla být Rozálie.
Jinak teda, pokud v čr takové jméno oficiálně (byť jen jednou) už někdo má, tak s povolením nebude problém.

Popokatepetla
Závislačka 3549 příspěvků 24.07.19 13:40

@pe-terka Přesně - já znám osobně dospělé ženy - jedna Danuška, jedna Petruška a ač v občankách mají tyhle zdrobněliny, všude se představují jako Dana a Petra.

Gabrielaa
Povídálka 11 příspěvků 24.07.19 13:41

Díky všem za reakce, i když většina mimo téma :-))

Už máme doma 2 děti, takže splněno, ale pomáhám kamarádce s diplomkou, kde je součástí právě i řešení českých jmen, které ale nejsou v kalendáři a napadla ji právě Rozárka, tak zkoušíme najít pro rozhovor i někoho, kdo má Rozárku doma. :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama