Problém se jménem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 14:07
Problém se jmenem

Ahoj, je tu někdo kdo se neshodne na jménu? Za tyden se dozvíme co čekáme, a jméno řešíme zatím spíše jen na chlapečka.. Manžel samozřejmě chce aby se jmenoval po něm, Pavel. Ale mě to jméno přijde hnusný :roll:, navíc jich v rodinné máme až až.. Jeho táta je Pavel, nikdy ho nepoznal. Můj táta je Pavel, se kterým se nebavim. Sestra má manžela Pavla… Přijde mi to prostě zastaralý, nemastný, neslany. Ani mi to moc nejde přes pusu, ani manželovi tak neříkám.. :think: Když o tom s manželem mluvím tak jeden den mi nějaké jméno schválí. Druhý den už je zas hnusný… Vím že chci mít jedno, max dvě děti, proto jim nechci dát prostě obyčejný jméno.. :( Omlouvám se všem co mají doma Pavlíka, a líbí se jim :lol:. Mně se líbí Daniel, Dominik, Štěpán, Sebastian..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
g.sandova
Kelišová 6260 příspěvků 19.07.19 14:11

Tak Pavel se mi taky nelíbí, vůbec. Nedala bych. Navíc, pokud jich máte v rodině několik.
Partner naštěstí říká, že mám právo veta, co se týče jména, protože rodím já. My se ale shodneme, nedala bych jméno, které se mu hnusi.
Nechápu tvého, že ti to vnucuje

Příspěvek upraven 19.07.19 v 14:39

kočkodlak
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 19.07.19 14:12

My vybírali cca do 38tt. Prvního máme Štěpána a pro druhého jsme se nemohli shodnout, taky jsem chtěla něco zvláštního, příjmení máme tuctové, navíc manžel ráčkuje a kvůli příjmení by jméno nemělo končit na š. A tak máme Jonatána :D

Lorry1
Kecalka 118 příspěvků 19.07.19 14:13

My vybirali fakt dlouho. Udelali jsme do excelu seznam jmen, co koho napadlo. Jmeno, ktery ten druhy striktne nechtel, se bez kompromisu smazalo. Zbyla TOP 5, ze ktere jsme cca 2 mesice pred porodem vybrali jmeno a to uz zustalo. :D

pikola
Generální žvanilka 22039 příspěvků 19.07.19 14:14

Mýmu manželovi taky, navíc já odmítla dát jméno po něm, takže dcera má jeho ženskou variantu a on by chtěl kluka jako já, ale mě to přijde hrozně obyčejné, navíc nebydlíme v Čechách. Ale pokud ani nevíte pohlaví tak bych se tím netrapila, času hromada. My už měli takových variant :mrgreen:

Příspěvek upraven 19.07.19 v 14:14

Uživatel je onlineMayaLevin
Kecalka 162 příspěvků 19.07.19 14:14

Pavel že je hnusné jméno 8o. Je to normální klasické křesťanské jméno. Chápu, že chceš něco módního, ale nevyjadřuj se takhle o jménech, že jsou hnusná.

Russet
Neúnavná pisatelka 18349 příspěvků 19.07.19 14:16
@MayaLevin píše:
Pavel že je hnusné jméno 8o. Je to normální klasické křesťanské jméno. Chápu, že chceš něco módního, ale nevyjadřuj se takhle o jménech, že jsou hnusná.

Ona má spíš averzi k nositelům. Jméno to odneslo neprávem. Já bych třeba „Páju“ doma nechtěla, ale za hnusné ho nepovažuju. Nebo zastaralé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 14:23
@Russet píše:
Ona má spíš averzi k nositelům. Jméno to odneslo neprávem. Já bych třeba „Páju“ doma nechtěla, ale za hnusné ho nepovažuju. Nebo zastaralé.

Přesně tak, jde spíš o averzi.. Nejhorší je že ani tchyně nepodpoří, a podporuje „Pavlíčka“ :nevim:, další důvod proc ho nechci dávat. Protože už ho jednou dala ona. :mrgreen: No já doufám že to bude holčička, to z vybíráním bude rychlej proces :D, manžel by byl nejradši kdyby se děti jmenovali po nás, ale to Teda fakt nechci :think:,

Russet
Neúnavná pisatelka 18349 příspěvků 19.07.19 14:26
@Anonymní píše:
Přesně tak, jde spíš o averzi.. Nejhorší je že ani tchyně nepodpoří, a podporuje „Pavlíčka“ :nevim:, další důvod proc ho nechci dávat. Protože už ho jednou dala ona. :mrgreen: No já doufám že to bude holčička, to z vybíráním bude rychlej proces :D, manžel by byl nejradši kdyby se děti jmenovali po nás, ale to Teda fakt nechci :think:,

Můj syn má jméno po tátovi. Že ho tak pojmenovala i tchýňka, mi nevadí. Nechápu, my jsme se shodli celkem rychle. Asi proto, že se hodně známe a nenavrhovali jsme nic, co by druhý nesnesl.

Uživatel je onlineMayaLevin
Kecalka 162 příspěvků 19.07.19 14:31

Tak si vypiš jména, která by se ti líbila a předlož mu ten seznam. Že z tohoto se bude vybírat, případně ať tvůj seznam doplní či proškrtá. A Pavel v tom seznamu prostě nebude.

debra.morgan
Extra třída :D 10032 příspěvků 19.07.19 14:36

Chápu, Pavel mi taky přijde škaredý, bleh… A jméno po otci bych nedala, má to tak manžel, otec od nich odešel a měl s tím jen problémy. :roll: Takže za mě ne.

M jsme si dělaly seznamy a pak společně proškrtávali až jsme došli k cíli, u klučičího měl větší hlas chlap u holčičího já.

Jogrr
Kelišová 5042 příspěvků 19.07.19 14:39

My napsali jmeno cestou do porodnice :mrgreen:
Cele tehotenstvi jsme se nemohli shodnout, ja chtela Petra, on Dominika, noo vymekla jsem a mame Domcu :srdce:

Janli
Extra třída :D 10181 příspěvků 19.07.19 14:47

My jsme se neshodli vůbec. Nás zachránilo to, že se na ultrazvuku v obou případech ukázala holčička :mrgreen:.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2337 příspěvků 19.07.19 14:48

My jeli kalendář a která jména se líbila oběma, ty jsme dali do seznamu, ze kterého jsme pak dělali výběr. Dělali jsme to taky ještě v době, kdy jsme pohlaví neznali a nakonec jsme celk rychle našli favority jak pro holku, tak pro kluka. :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 14:48

Taky jsem to tak měla. Přítel taky chtěl jméno Jiří, po něm, po dědovi, po pradědovi atd. Jenže my bydlíme v dvojdomku s jeho rodiči, takže by to byli tři Jirkové v domě. Na vesnici je také přejirkováno. Už stačilo, když se říkalo starej, mladej… Nevím, jak by se říkalo nejmladšímu. Nakonec jsem ho ukecala na moje srdcový jméno a Jiří má jako druhé, jako z úcty k tý tradici. Ostentativně mu říkal skoro tři roky Jiřino, Jirko, teď už mu začal říkat prvním jménem. Synovi budou tři.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama