Úzkost z kojení - Máte někdo s tímto zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 14:10
Máte někdo s tímto zkušenost?

Dobrý den,
Ráda bych se zeptala, jestli nemáte někdo zkušenost, ať už osobní nebo z okolí. Když jsem porodila, dceru mi nedali 24hod., byla jsem JIP po sekci a prý neměli čas.
Když jsem ji pak uviděla, byla jsem strasne stastna. Ale kojeni mi neslo. Kdyz jsem pak mela dat dceru k prsu, hrozně mi to vadilo, bylo mi to neprijemne, úplně jsem se modlila, abych nemusela jit kojit, zaroven jsem mela zvláštní stavy úzkosti, ale ne hned po porodu, az treba tyden po nem, kdy jsem se zacinala rozkojovat. Ale porad jsem to nedavala.
Kdyz ctu všechny ty maminky, jak je to pro ne splynutí. Tak ja mam nějakou vadu??? Sestra mi nakonec rekla, at kojit přestanu, ze u me hrozí nějaké popordni deprese, ale ty ja bezprostředně po porodu nemela. Byla to sice pro me velka úleva… ale muze se to stat? Z kojeni? Takove stavy? A co ten odpor?
Jen me zajima, jestli jsem divná nebo jeste nekdo podobný existuje. Pro každého je to zazitek a užívá si to, aspon z mého okoli. :think:
Diky moc za odpovědi. Prosim anonym nebo smazat.

Reakce:
Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10691 příspěvků 29.07.19 14:15

Laktační psychóza? Jasně stát se to může. A nejsi vadná ani špatná. Prostě to tak někdy je. ;) :srdce:

Kochanská
Povídálka 36 příspěvků 29.07.19 14:26

Já si kojení fakt neužívala, měla jsem to dost podobné. Po 14 dnech jsem nevydržela a dala UM. Neříkám, že bylo najednou všechno zalité sluncem ale bylo to o moc lepší. Takže vadná určitě nejsi a nebo jsme vadné už dvě :lol:

azaleila
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 44 inzerátů 29.07.19 14:40

Vadná nejsi určitě! může se to stát… opravdu buď v klidu (jo, já vím, rada nad zlato… ) drž se… :kytka:

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 29.07.19 14:55
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Ráda bych se zeptala, jestli nemáte někdo zkušenost, ať už osobní nebo z okolí. Když jsem porodila, dceru mi nedali 24hod., byla jsem JIP po sekci a prý neměli čas.
Když jsem ji pak uviděla, byla jsem strasne stastna. Ale kojeni mi neslo. Kdyz jsem pak mela dat dceru k prsu, hrozně mi to vadilo, bylo mi to neprijemne, úplně jsem se modlila, abych nemusela jit kojit, zaroven jsem mela zvláštní stavy úzkosti, ale ne hned po porodu, az treba tyden po nem, kdy jsem se zacinala rozkojovat. Ale porad jsem to nedavala.
Kdyz ctu všechny ty maminky, jak je to pro ne splynutí. Tak ja mam nějakou vadu??? Sestra mi nakonec rekla, at kojit přestanu, ze u me hrozí nějaké popordni deprese, ale ty ja bezprostředně po porodu nemela. Byla to sice pro me velka úleva… ale muze se to stat? Z kojeni? Takove stavy? A co ten odpor?
Jen me zajima, jestli jsem divná nebo jeste nekdo podobný existuje. Pro každého je to zazitek a užívá si to, aspon z mého okoli. :think:
Diky moc za odpovědi. Prosim anonym nebo smazat.

Já si kojení neužívala a to jsem se po porodu rozkojila rychle a bez problémů. Vydržela jsem kojit půl roku a pak jsem jí odstavila. Bylo mi to nepříjemný ale většina lidí ti tohle neřekne i kdyby to tak měli protože řekni někde nechci kojit protože je to nepříjemný a plno lidí se do tebe pustí takže kdo si tím prošel většinou radši mlčí

Sashie
Ukecaná baba ;) 2383 příspěvků 29.07.19 15:24

Ne, nejsi vadná. Mně kojení nevadilo, ale byl to boj. Měla jsem také sekci, mohla jsem přiložit hned po tom, co mě přivezli na JIP. Žádné splynutí se nekonalo, sestra mi přinesla kloboučky, že mám blbé bradavky a nazdar. Po celou dobu kojení si přišla méněcenná a nikam jsme vpodstatě nechodili, pokud bych při tom musela kojit. Dělej to tak, aby si byla hlavně v pohodě, pak bude v pohodě i mimčo :hug:

Prigionia
Kecalka 351 příspěvků 2 inzeráty 29.07.19 16:33

Vůbec nejsi vadná. Já s kojením neměla sebemenší problém. Prcek se přisál krásně napoprvé, já se rozkojila cca 3. den (po císaři). Ještě teda stále kojím, příští týden budu odstavovat, malé bude rok ;) a nikdy jsem neměla ten pocit toho dokonalého splynutí a já nevím cosi kdesi :nevim: a malou miluju samozřejmě nadevše. Tuhle mi známá, co stále kojí teď už dvouleťačku řekla, že jestli se stane, že se malá někdy sama odstaví, že to obrečí, tak to já nechápu :lol: já se celkem těším, až za týden malou odstavím, jelikož už mi to začíná být celkem nepříjemné :mavam:

nikola-olomouc
Povídálka 23 příspěvků 03.08.19 20:15

Není to vubec divné…každý jsme jedinečný a každému sedí něco jiného…to že jsi žena a máš dítě neznamená automaticky že si musíš užívat kojení a než nepříjemné pocity raději se na to vykašlat…já to nedala..ani jsem nechtěla. Nejsme ve středověku to UM je dnes uplně jinde. A prostě každý s tím nemusí být ok…a dnes už nejde o nějakou životní nutnost a záchranu života novorozence…takže no stres a kašli ta to když ti to nesedlo;) Oba budete víc v klidu;) Hodně štěstí a sil přeji :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 20:34

Nejsi divná, já každé kojení brečela a myslela si, že se zblázním. Pak si tělo řeklo samo dost a mléko téct přestalo. Byť mi to bylo líto a týden jsem kvůli tomu plakala, po čase nastala neskutečná úleva… Po úzkosti jako by se slehla zem. Už jsem chtěla vyhledat psychiatra… Takže se nemusí cítit vůbec špatně, nemůžeš za to. Hormony jsou mrchy :hug:

Váš příspěvek
Reklama