Kojím správně? Poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Deňa1995
Kecalka 138 příspěvků 24.07.19 15:50
Kojim spravne? Poradte

Zdravim :kytka: mam tydenni holcicku a v porodnici mi rekli kojit kojit kojit! Kojim cca co 2-3 hodiny, ale stava se nekdy, ze se mi mala nakoji a za hodinu chce zas. Kojim ji co si rekne takze pomerne casto. V porodnici mi. rekli ze to novorozenec potrebuje ale dnes u doktorky mi rekli, ze pit jen co 2 hodiny minimalne a max 20 min jenze ja se nemuzu divat na to jak mi mala breci hlady a cekat az ubydou 2 hodiny. :roll: kdyz ji prilozim i klidne za hodinu od posleddniho kojeni tak je spokojena a napije se.

Přečtěte si článek: Problémy s kojením: Hlavně se nestresujte

Reakce:
nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 24.07.19 15:51

Poslouchej malou, výjimečně měli v porodnici pravdu ;)

dickys
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 1 inzerát 24.07.19 15:52

Koj, jak chce mimco, a nekoukej u toho na hodinky.

ugluk
Hvězda diskuse 47355 příspěvků 24.07.19 15:52

Kašli na hodinky, dítě ví, co potřebuje. Já někdy kojím co půl hodiny, v těchhle vedrech tuplem, pak si dá třeba pár hodin pauzu. Pokud tobě to nečiní problém a miminko je spokojené, tak je to správně :kytka:

rozand
Závislačka 4521 příspěvků 24.07.19 15:57

Kojit se má na požádání, dítě pije pokaždé jinak, někdy na žízeň, jindy na hlad, někdy jen kvůli kontaktu. Postupně si intervaly protáhne. Já první měsíce kojila i co 20 minut :lol:. Plně kojit do 6 měsíců, pak teprve příkrmy. Intervalové krmení platí pro UM, MM je plně stravitelné, což se také může projevit tím, že dítě třeba 3 týdny nemusí kakat.

Kdyžtak koukni na mamila.sk ;).

MichaelkaT
Kecalka 150 příspěvků 24.07.19 15:58

Ja prvni tydny kojila nonstop skoro. Vykasli se na intervaly, koj jak si rekne a neodpojuj ji na silu - pockej az se odpoji sama nebo pripadne dokud neusne :) tyhle nazory o intervalech a delkach kojeni patri do devadesatych let :roll:

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1992 příspěvků 24.07.19 16:02

Jak uz psaly holky- koj podle potreb male. Ja prvni tri mesice kojila skoro porad. Navic je vedro- ma zizen ;)

Kriss Tina
Extra třída :D 11685 příspěvků 24.07.19 16:04

Koj jak chce, taky kojim často, skoro non stop. Je horko mají i žízeň, zkus si sama 2 hodiny nepit v tomhle počasí… ;)

andelka83
Generální žvanilka 21149 příspěvků 24.07.19 16:10

Děláš to správně, koj podle chuti miminka, klidně co hodinu, zvlášť teď v horku. Koj jak dlouho malá potřebuje. Zpočátku to klidně 30-40 minut je. Miminko si dělá pauzy. A i to cumláni je pro laktaci prospěšné. Kojím teď třetí dítě a tyhle poučky jsem ignorovala úspěšně už u prvního.

Deňa1995
Kecalka 138 příspěvků 24.07.19 16:24

Taky to budu ignorovat. Nemuzu se divat na malou jak place ze ma hlad :,( bylo by mi akorat z toho do breku a stresovala bych se tim. Jeste bych kvuli tomu ztratila mliko :roll: je to sice doktorka, ale prijde mi to jako blbost. Vsude jsem slysela a cetla, i tady jak vsechny pisete, ze kojit podle potreb miminka. Dekuji za rady hned jsem klidnejsi :srdce: :srdce:

paandatko
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 24.07.19 16:46

To uz je snad dneska treti diskuze. Se opravdu nestacim divit. Nutrilon ma malou poptavku nebo co? :) :)
Venku na umriti a novorozenec ma narok na mleko az po 2h a jen 20 minut.
Je mi tech maminek lito, misto toho aby byli v klidu a uzivali si, tak je porad nekdo stresuje.

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 24.07.19 16:57

Jasne, koj jak mala chce. Ja mela malou u prsa taky pomalu nonstop. V porodnici rikali po 3 hodinach, ale tam sestry o kojeni vedi maximalne tuhle poucku a ta je navic blbe… hodinky zahod. Kojit po minimalne 2 hodinach jsem zacala tal v 5 mesicich, kdyz jsem se snazila udelat rezim. Pak uz to slo nejak planovat :) mejte se krasne :)

zmimi
Stálice 92 příspěvků 24.07.19 17:33

Kojila jsem děti podle jejich potřeb, klidně i za necelou hodinu. Ne vždy je to kvůli hladu. Teď je teplo, tak má asi žízeň. Délku kojení taky neřeš. Některé mimi potřebuje 30 minut jinému stačí 5 minut.

Váš příspěvek
Reklama