Čtyřměsíční miminko méně pije

361
22.7.19 10:59

Ctyrmesicni miminko mene pije

Hezky den, posledni dny me miminko mene pije. Jiz od porodnice musim dokrmovat UM (Nutrilon), dokrmuju cevkou z prsu, takze miminko se jakoby celou dobu koji (20 minut „normalni kojeni“, pak udelam dokrm, prilozim, vlozim do pusinky cevku s UM a pokracujeme). Posledni dny vypije pripraveneho dokrmu mnohem mene nez predtim, kojim tak 10-12× denne, z toho po 3-4 hodinach jsem byla zvykla davat 90 ml dokrm, mezitim kojeni „na zizen“. Ted si casto vezme dokrmu treba jen 40 ml, ale porad si cpe pesticky do pusinky, otevira u prsa pusinku dokoran, prisaje se, ale okamzite se zase pusti a takhle porad dokola. Zaroven se zacne v naruci prohybat dozadu „do luku“, „do mostu“. Ma ted vic prdiky. Espumisan davame preventivne do kazdeho UM 5 kapek. Miminko bude mit za nekolik dni 4 mesice, ma 7 kg.
Moje otazka zni: je mozne, ze by se mi najednou po 4 mesicich zacalo tvorit vice mleka a on potreboval mensi mnozstvi dokrmu? Mam zkusit zacit drive s prikrmy, kdyz takhle „zlobi“ u kojeni? Cca mesic uplne bojkotuje i flasku, z te si ani necucne. Diky moc za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3868
22.7.19 11:26

Ten dokrm ti poradila nějaká laktační poradkyně? Samozřejmě, že mléka se ti klidně už může tvořit dostatek. Kojení funguje tak, že čím víc dítě saje, tím víc mléka se tvoří.
Také jsem ze začátku dokrmovala (kvůli nedonošenosti dětí) a postupně se dokrm podařilo odbourat a pak se oba plně kojili.
Příkrmy je ideální začít dávat, když se dítě začne zajímat o tvoje jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
22.7.19 11:33

@Popokatepetla ano, resila jsem to s laktacni poradkyni, ktera mi i zkontrolovala techniku, bylo to ke konci sestinedeli. :) A rikala, ze v mem pripade jde opravdu o problem, ze mam malo mleka. Ja ani skoro nic neodsaju, manualni odsavackou odsaju tak 50 ml. Prvni dva mesice jsem vazila pred, behem a po kazdem kojeni, porovnavala hodnoty za den atd. Potom uz jsem vedela, kolik si cca vypije i v ruznych dennich dobach a kolik mam s ohledem na jeho vahu davat dokrmu. Co zacla ta vedra, tak ma i to kojeni.„na zizen“, to driv nemel, netusim, kolik si u toho vypije… vetsinou ho to zaroven uspi. Vodu ani caj nechce.
To strkani rucicek do pusy muze znacit jeste hlad, ale i obdobi poznavani. :nevim: Ted se zajimal o buchtu na talirku, ale on se zajima o vse, co je kolem, tak nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
22.7.19 12:03

Treba mu tvoje mleko opravdu staci? Jak je starsi tak saje lepe a efektivneji a mozna si proste na zacatku vic vytahne z tvyho prsa a pak uz nepotrebuje. Muj syn ma ted 4m a taky mi prijde ze toho vypije min, ve smyslu ze je s tim rychle hotovy, ja teda nedokrmuju, plne kojim, nevazim. Ale pije mene casto a u kojeni kouka vsude kolem, proste ho vic zajima svet okolo, mliko si vytahne na zacatku a staci mu. Do luku se mi prohyba, kdyz mu nutim prso ale on pit nechce a ma dost. Kolikrat se taky prisaje ale hned se zas pusti, protoze to mliko proste nechce a nema hlad. Jinak odsavackou taky neodsaju skoro nic. To jeste neznamena malo mleka.. syn i presto prospiva nadstandardne. Ja bych ti osobne poradila zahod vahu, vyhod UM a koj, mliko se tvori pri sani.. cim vic dokrmis, tim min mlika bude. Ale to asi slyset nechces :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
22.7.19 12:33

@MichaelkaT super, diky moc. :) vahu jsem zahodila s dokoncenym druhym mesicem. Je pravda, ze od zacatku jsem mela s kojenim problemy (opakovane retence, zanet prsu - ATB, chvili potom angina - znovu ATB :( a urcite to mohlo mit vliv, ze telo bojovalo s nemoci a netvorilo proto tolik mleka.) Tak ze by si ted vzal vic mleka ode me? :think: Pry se slozeni mleka prizpusobuje okolnostem, tak ve vedrech to mel na zizen a ted se z toho treba i naji, protoze to castejsi kojeni jsme ponechali… To propinani do luku jsem prisuzovala prdikum, ale je pravda, ze to dela u dokrmu, u normalniho kojeni ne. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
22.7.19 12:50

@Lorry1 na prdy se svadi kdeco :lol: ale to by se nepropinal do luku, to by ho podle me bolelo jeste vic, nejlip se vyprdi na zadech bez plinky s nozkama nahore :palec: spis asi to UM proste nechce a takto ho odmita, treba mu vic chutna tvoje mlicko, pokud ho kojis 20 min, to je vic nez dost na takto stare miminko aby si za tu dobu vzal co potrebuje. Zkus par dni bez UM, pokud nebude vylozene plakat hlady, je to v pohode a mas vyhrano :) preju hodne stesti a kojeni zdar! :D :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
22.7.19 13:01

@MichaelkaT jojo, nechavam ho kopkat na volno do zavesene chrastici hracky, to ho bavi a na prdiky je to skvele :mrgreen: tak ja zkusim rano a dopo bez UM. Odpo a vecer by to bez UM asi nevydrzel. Postupne zkusim odbourat I to. :) Na noc dostava 120 ml, to mam totiz nejmin mleka po celem dni, pak spi az do 4, ale posl. 2 dny se vzbudil az v 6:30. Takze asi mu to mleko staci, ze se toho pres noc vytvori kvantum. Jsem rada, ze to mas stejne s tim lukem, pro me to byla u kojeni fakt novinka. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
22.7.19 13:07

@Lorry1 to ze je vecer min mleka je taky normalni, ja kolikrat mela pocit ze snad nevypil nic a prsa jsou uplne prazdny :lol: proste se vic nacpe pres den a v noci, to vecerni kojeni je u nas sice na hodinu, ale spis je to takovy ritual na uspani a uklidneni, vetsinu toho casu si jen tak podumlava, nez ze by toho nejak moc vypil. Proste si ver, ze mleka je presne tolik, kolik miminko potrebuje v tu danou chvili, a ono to pujde, budu drzet palce at UM odbourate a poradne se rozkojis, verim ze vam to pujde skvele :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
22.7.19 15:30

@MichaelkaT dekujiii :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu