Máte rádi retrívry?

15.2.20 13:04

Máte rádi retrívry?

Chystáme se koupit psa a nejsme si jistí jakého, ale upřednostňuji zlaté retrívry. Je to dobrý nápad?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8946
15.2.20 13:07

Klidný vyrovnaný vhodný k dětem dost chytrý na to aby se naučil celkem rychle povely neagresivní. Já bych nechtěla retrívra. Pro mě je nudný, jeho srst vyžaduje velmi častou péči a vyžaduje každodenní dlouhé procházky aby se unavil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6684
15.2.20 13:10

No tak hlavně záleží, co od toho psa očekáváš a co mu chceš nabídnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2373
15.2.20 13:17

Jsou to většinou moc hodní a poslusni pejsci. Ale volila bych spíš labradora. Pokud bude byvat i doma, tak ty chlupy u zlatých jsou šílený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49108
15.2.20 13:17

@amarantina to je snad jedno co se líbí ostatním. Já mám menší psy ;) Hlavně vědět že je to větší pes a chce to s ním pracovat. Rozhodně to není pes co bude trávit celý život na zahradě ;) Hlavně si říct co od pa chci já a co mu můžu naídnout. Každé plemeno potřebuje něco jiného ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
15.2.20 13:26

@Lynette souhlasim se vším, ale ne s těmi procházkámi. Retrívri, které znám jsou takoví ti psi, které kde posadite, tam je najdete. Poznamenávám, že jich znám desítky. :)

@JancaS84 chlupy z labradora taky nejsou nic moc. Jsou jak jehlicky a všude se zapichnou.

@amarantina doporučuji psa z CHS ne bezPP. Retrívr je velké plemeno a trpí na dysplazie kloubu, takze určitě po vysetrenych rodičích. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
15.2.20 13:28

Ono ani tak nejde o to, co se ti vzhledově líbí, ale o to, aby se netrápil. Jak píšou ostatní - co můžeš nabídnout psovi a co od něj očekáváš? Je to závazek na mnoho let. Mně se taky celý život líbil jen retrívr. A pak jsem to při výběru musela přehodnotit. Žila jsem v malém bytě, 12h služby v práci atd. Retrívr nepřipadal v úvahu. Hodně štěstí při výběru plemena. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15466
15.2.20 13:45

@amarantina nikdy jsem retrívra nechtěla a teď doma retrívra mám. Předtím jsem měla zkušenosti s německými ovčáky a švýcarským bílým ovčákem. Oproti ovcakovi vyžaduje pohybu mnohem méně, unaví se rychleji. Je přátelský i k cizím lidem a jeho žravost mě dohání k šílenství, sežere na co přijde. Včetně mulčovací kůry a ztrouchnivělých klacků :lol: Jako parťák pro jakýkoliv výlet je super, chlupy doma jsou, ale uklízí se mnohem lépe oproti chlupům z krátkosrstých psů. Snadno se učí povely, ale výchovu a výcvik potřebuje. To, že je chytrý neznamená, že se to naučí sám. Povaha retrívra mi až tak moc nevyhovuje, ale je tu pro syna a pro něj je to naopak přesně to pravé. Velmi vnímavý, empatický a klidný pes, který neštěká. (Ne, že by to retrívři neuměli, ale není to nervák a nemá důvod štěkat kvůli každé volovině :grin:). Co mi vadí hodně je to, že spousta lidí vidí retrívra a automaticky si ho bez ptaní pohladí. Ano, on se na ně směje hned, jak na něj promluví, takže je na něm vidět, že je hodný. S ovčáky se mi to nestávalo. Byť byli také hodní a nikoho by nekousli, tak nevysílali do okolí signály „jsem kámoš, pojď mě drbat“. Loajalita k majiteli skoro nulová :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2373
15.2.20 13:50

@AlenaSu tak my sme měli prvního labradora s PP a měl všechny klouby špatný, vadu na srdci dožil se jen 4 let. Druhy bez PP od obyč. lidi co chteli jednou od sve fenky stenatka a bez problémů. Připadá mě, že v CHS už jsou ti psi už strašně preslechteni, já už bych si tam žádného nevzala. Toť moje zkusenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2244
15.2.20 13:51
@JancaS84 píše:
Jsou to většinou moc hodní a poslusni pejsci. Ale volila bych spíš labradora. Pokud bude byvat i doma, tak ty chlupy u zlatých jsou šílený.

My doma labradora máme a s chlupama je to teda doslova masakr :zed: jinak je to co se povahy týče opravdu mazel, i k dětem a ostatním zvířatům, jenom venku zároveň hrozná popelnice :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 14:04

Náš zlatak byl šikovný, všechno se naučil opravdu rychle… žádný velký akcnak to nebyl, naopak v létě, když mu bylo vedro, tak nechtěl vůbec chodit… prakticky nejoblíbenější roční období byla vždycky zima. V pozdějších letech jsme mu holili na léto chlupy :lol: jinak jak už bylo psáno, laskavý, poslušný, mazel, vysmaty, ale taky prodejny a žádný velký hlídač. Poprvé jsem ho slyšela stekat, když mu byly tři roky :lol: a není to pes hlidaci, ale pes vitaci :lol: má teď 11, bez PP a kromě horšího vstavani zdravý pes…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2487
15.2.20 14:48

Já si myslím, že ty chlupy budou opruz u každého psa. Krátkosrstý, to je jak jehlicky. My máme bernskeho salasnickeho psa, je velmi hodný k dětem, ale zároveň je dobrý hlídač. Jen tak někdo na pozemek nevstoupi. Ale ty chlupy, no děs. Ale jak píšu, to je u každého psa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 20:40
@AlenaSu píše:
@Lynette souhlasim se vším, ale ne s těmi procházkámi. Retrívri, které znám jsou takoví ti psi, které kde posadite, tam je najdete. Poznamenávám, že jich znám desítky. :)

@JancaS84 chlupy z labradora taky nejsou nic moc. Jsou jak jehlicky a všude se zapichnou.

@amarantina doporučuji psa z CHS ne bezPP. Retrívr je velké plemeno a trpí na dysplazie kloubu, takze určitě po vysetrenych rodičích. :kytka:

labradoři jsou lovecké plemena. Takže pochybu potřebuji spousta určitě to nejsou psi, které kde je posadíte tam je najdete.
Jednoho 13letého mám doma a je to střela chvilku neposedí. A znám jich víc co neustále lítají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2244
15.2.20 21:17

@smajlik345 Souhlasím, máme druhého labradora a stejně, jako ten první, tak pohybu potřebuje opravdu hodně, jinak doma vůbec neposedí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5264
16.2.20 00:38
@amarantina píše:
Chystáme se koupit psa a nejsme si jistí jakého, ale upřednostňuji zlaté retrívry. Je to dobrý nápad?

Takový ňouma, ale pro začátečníka dobrý.
Rozhodně lepší než labrador.
Každopádně je to větší a kontaktní pes, takže kvalitní žrádlo, pohyb, dostatečný kontakt s páníčky, náplň, práce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama