Máte tu někdo astma?

Anonymní
10.6.20 14:43

Máte tu někdo astma?

Zdravím, je tu někdo, kdo se léčí s astmatem? Lékař mi dělal spirometrii, poté jsem dostala dávku inhalátorem a křivka na spirometrii byla poté lepší, ovšem víceméně žádné potíže s kašlem, pouze se mi občas špatně dýchá, jakobych měla málo kyslíku, ale vždycky to samo odeznělo. Lékař mě posílá na bronchokonstrikční test, který se mi ale vůbec nezamlouvá po tom, co jsem četla různé komplikace. Byli jste někdo na tomto testu? Popřípadě jak se u Vás diagnostikovalo astma?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1106
10.6.20 15:00
@Anonymní píše:
Zdravím, je tu někdo, kdo se léčí s astmatem? Lékař mi dělal spirometrii, poté jsem dostala dávku inhalátorem a křivka na spirometrii byla poté lepší, ovšem víceméně žádné potíže s kašlem, pouze se mi občas špatně dýchá, jakobych měla málo kyslíku, ale vždycky to samo odeznělo. Lékař mě posílá na bronchokonstrikční test, který se mi ale vůbec nezamlouvá po tom, co jsem četla různé komplikace. Byli jste někdo na tomto testu? Popřípadě jak se u Vás diagnostikovalo astma?

Ano, byla a nečti ptákoviny. Kdyby to bylo tak hrozný, neposílají tě na to. Mě začlo astma jak tobě, jakoby málo kyslíku, po chvíli zmizelo samo, poté testy, zjištěno astma, nasazen ventolin a flutiform, no a jeden den, mě odvezla sanitka, než přijeli byla jsem v bezvědomí, už jsem se prostě nemohla nadechnout věř, že to nechceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
10.6.20 16:25

Já mám také astma. Mám po celý rok rýmu a tak jsem šla na alergologii, zda nemám nějakou alergii. Diagnostikovali mi rovnou astma. Jinak také problémy s dýcháním nemám. Jen někdy jako kdybych měla málo kyslíku. Dostala jsem na to prásky, kapky do nosu a kdyby náhodou tak inhalátor. Inhalátor tedy nepoužívám, protože jsem se nikdy tak nedusila a stejně mám pocit, že nepomáhá. Prášky jsem brala a když jsem přišla po půl roce na kontrolu, tak se mi to prý hodně zlepšilo a už je brát nemusím. Každopádně jen na tu rýmu mne nic nepomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2893
10.6.20 18:07

Ahoj, já byla poslána na plicní z alergologie, spirometrie byla sice ok, ale FENO (oxid dusnaty ve vydechovanem vzduchu) měl vyšší hodnotu. Stále rostla, tak jsem dostala Ventolin, kdybych se dusila a na to astma inhalační kortikoid Alvesco. Kašel nemám, dušnost někdy, ale zas silnou a pneumolozka říkala, že to neodpovídá tomu mému astmatu, že to mám z psychiky a že si mám vzít Rivotril a dychnout Ventolin. Je pravda, že se léčím na psychiatrii, takže psychosomaticke je u mě silná. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.6.20 18:20

Já jsem spirometrii dýchala třikrát, poprvé před rokem (v normě), a letos prvně normálně a podruhé když mi dali čtyři dávky Atroventu, křivka byla po Atroventu o něco lepší, ale prý mám všechny spirometrie v normě. FeNO taky v normě. Každopádně mě lékař posílá jinam na tu bronchokonstrikci, že prý nemají dostatečné vybavení pro případ komplikací. Vy co máte diagnostikované astma, spirometrii jste měli špatnou? Mě se to právě pořád nezdá, když mám všude psané, že je to v normě, jen po tom inhalátoru ta křivka byla lepší o něco, říkám si už, jestli to nemůže mít příčinu jinde, psychika, od páteře atd.. Jiné potíže krom toho občas zhoršeného dýchání nemám, sem tam zakašlu, ale to fakt málokdy, jinak žádnou rýmu a jiné potíže nemám :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3083
10.6.20 18:34

Byla jsem na tom testu jako dítě. Je to jako když děláš spirometrii, akorát ti v jedné fázi dají vdechnout látku, která astmatikům způsobí stažení průdušek. Pak hned dostaneš sprej na roztažení. Žádná extra hrůza to není - kontrolovaný astmatický záchvat pod dohledem, jestli chceš mít jasno, jestli jsi nebo nejsi, tak na to běž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama