Nesečená tráva ve městě

558
3.6.20 04:27

Nesečená tráva ve městě

Ahoj, vzhledem k ubývání hmyzu přibývá výzev k ponechání nesečených trávníků uprostřed obydlených oblastí. Několikrát jsem četla i výzvu pěstovat více kvetoucích rostlin kvůli včelám. Já tomu naprosto rozumím a vím, že to, co se děje je poměrně velký průšvih. Jen nevím, zda je opravdu nutné toto dělat uprostřed měst. Já a moje dcera jsme těžcí alergici a astmatici a z toho důvodu bydlíme ve městě v části, kde těchto neudržovaných zarostlých travnatých ploch bylo vždy minimum. Jenže to se teď mění. Za našim domem je hned několik takových trávníků. Když pominu problém s klíšťaty, který se týká všech, nejen alergiků, tak mi toto přijde vůči nám poměrně necitlivý krok. Dcera kvůli zhoršenému astmatu musela začít brát vyšší dávku antihistaminik a kortikoidů, neboť se v noci dusí a celý den kýchá a pálí ji oči. Já sotva vyjdu ven, dusím se a kýchám, ale kvůli kojení toho moc brát nemůžu, tak raději nechodím moc ven. Napadl vůbec někoho tenhle dopad? Já říkám nekosené louky a záplavy květin ano, ale ne uprostřed sídliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11083
3.6.20 06:18

@Linduš91 koukni na to z druhé strany. Zemědělec kosí louky vždy z nějakého důvodu, většinou kvůli krmení zvířat. Kdyby zůstaly zarostlé jen ty louky, které patří k lesům a nejsou nijak využívány( což si myslím, že stejně zůstávají), tak je to pořád málo. Teď máš astma a alergii, za 10 let tímhle tempem pomře včelstvo a nebude jídlo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9731
3.6.20 06:20

Ano. I takto naprosto sobecky jde zduvodnit zlikvidovani veskere zelene. Ono ty zelene plochy maji mnohem vic vyznamu, nez jen ten hmyz, ale jelikoz vy vidite jen sebe a vas problem, tak je to tezky. A predstavte si, ze ten pyl, prach apod. muze vitr zanest i desitky kilometru z tech luk za mestem az vam pod nos. Pro me je vas pristup naprosto nepochopitelny. Muzete jeste chtit vykacet vsechny stromy v okruhu 20km, jen tak projistotu. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10410
3.6.20 06:29

Tak sobecký příspěvek sem tu už dlouho nečetla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52361
3.6.20 06:33

Tak se přestěhuj do centra města, kde není ani trocha zeleně. Pak si ale zase nestěžuj, že je tam vedro a nedá se tam v létě vydržet.
Ty zelené plochy mají mnohem větší význam než jen prostor pro hmyz. Stačí se podívat, jak vypadají v létě ty pravidelně udržované zelené plochy… Vždyť tam pak po zeleni není ani památka. To se ti opravdu líbí a vyhovuje bti to? Nikdo tě do té zeleně nenutí chodit, takže se klíšťat bát nemusíš. A na alergii holt brát léky. I když se tráva pravidelně seká, tak přeci kvete, navíc při sekání se ještě ty alergeny víc víří ve vzduchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10801
3.6.20 06:34

Jasně, vše zabetonujeme :palec: taky mám teď plnej nos, pálí mě oči a kvůli kojení si na alergii nemůžu nic dát, ale že bych kvůli tomu nešla ven to fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
3.6.20 06:43

No.. já jsem taky těžký alergik a astmatik a teda každou vyšší trávu i svůj neoblíbený hmyz vítám :) Holt si vezměte větší dávky léků, pokud to jde takhle korigovat, jedině dobře. Myslím, že zrovna snižování biodiverzity je fakt velkej problém a jsem ráda, že to ve městech konečně začali trochu řešit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6483
3.6.20 06:45

Hmyz planete prospiva, ty ne. Taky trpim
alergii, ale tohle bych si nedovolila vyblit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5287
3.6.20 06:45

Já myslím, že je to vtip, protože tohle nemůže nikdo myslet vážně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
3.6.20 06:46

Víš co, prvně jsem nechápala, že tu trávu sekaly, ale nechaly ji nějakou vysokou… pak jsem pochopila, že je to kvůli vláze, hmyzu atd. Nelíbí se mi to, psí gůvna musím sbírat v džungli, ale ze širokého hlediska je tohle nezbytně nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
3.6.20 07:00
@Ms.Ragdoll píše:
Já myslím, že je to vtip, protože tohle nemůže nikdo myslet vážně.

U nás chtěl soused (panelák) porazit strom, co stál před domem, protože měl na něj alergii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.20 07:09

Tak neseče se i kvůli suchu, aby to ten trávník nezlikvidovalo a nezůstala jen zaplevelená Ev vyprahlá zemina. To je to samé jako kdyby někdo požadoval vykácení všech bříz, protože je to významný alergen. Nabízí se přestěhovat do vydlážděných center některých měst, kde jediná zeleň je naťová zelenina na tržišti anebo sem tam nějaký muškát v truhlíku.
Zakladatelko chápu, že tě vyšší dávky antihistaminik u dcery zneklidňují, ale v tom příspěvku mi trochu vyzníváš jako potížistka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21522
3.6.20 07:12

No milá zakladatelko, i kdyby ses odstěhovala do centra Prahy, tak alergii budeš mít z Františkánské zahrady nebo Střeleckého ostrova. Ze ty mas alergii, tak všechno vybetonujeme? A to mám taky alergii, i děti a muž, ale naučili jsme se s tím žít.
Tak jedině se odstěhovat k moři?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
3.6.20 07:33

Vzhledem k tomu, co čtu na Facebooku, jsem tohle čekala. Příspěvek jsem psala jako zoufalá matka držící v náručí dítě, co se celou noc dusilo. Vážně vám to přijde tak sobecké? Dvakrát jsme se kvůli alergii a astmatu stěhovali a kde mám jistotu, že když se odstěhujeme potřetí, tak nám zas pod barákem neudělají louku? Bohužel takových dětí je tu víc. Ale je fakt, že je to vlastně přirozená selekce, takhle to půjdu vysvětlit dceři, až se po těch dardách léků někdy po poledni probudí :lol:
A ještě by mě zajímalo, jestli všechny ty ekologické duše tady používají látkové pleny a perou v ekologickém prášku :nevim: :pankac:

Příspěvek upraven 03.06.20 v 07:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1505
3.6.20 07:35

Tak zrovna ve meste tyto zasahy jsou nezbytny a casem zacnou pribyvat i zelene plochy na fasadach nebo na strechach, pridavani dalsich stromu apod… i mesta jsou plochy kdej e potreba ta voda zadrzet a cim vic zelene tim lip… takze v Praze by bylo idealni sekat jen minimalne a nechavat travniky zarustat co to jde kdyz uz je tak velka a samy beton… to ze je pomerne mala skupinka astmatiku a alergiku je to pomerne blby, ale proste kvuli Vasi mensine proste nemuzeme uz udelat kroky zpet a sekat jak pominuty… hold vyssi davky astmatik a zacit si zvykat no.

co se klistat tyce tak se chci nechat doockovat na klistovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat