Materka "dovolena"

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  12.12.02 09:48
Materka "dovolena"

Ahojte, mohly byste mi holky nektera prosim poradit, co se tyce vypoctu vyse materske? Vim, ze se pocita z posledniho uzavreneho ctvrtleti, ktere se bere jako zaklad. Muj dotaz ale zni: pokud bych mela termin porodu cca v polovine cervna a beru ze narok an materskou je 6-8 tydnu pred datem porodu, tj. mohla bych odejit z prace v pulce dubna. A materska by se v tomto pripade pocitala z prvniho ctvrtleti roku 2003 (leden-brezen). Pokud bych ale napriklad sla nejdrive na nemocenskou, dejme tomu na konci unora, tj. asi o mesic a pul drive, je postup vypoctu potom stejny nebo proto, ze jsem uz v prvnim ctvrtleti roku 2003 byla na nemocenske, se bude materska vypocitavat z posledniho ctvrtleti 2002? (rijen-prosinec). Moc dekuju az odpoved, preji krasny den, Julie, 13.tyden :wink:

Reklama

Reklama

Reakce:

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 12.12.02 11:56
Materka "dovolena"

Pokud nastoupíš neschopenku, pak se bude mateřská počítat stejně jako u neschopenky, tj. ze čtvrtletí, kdy jsi skutečně pracovala, ne kdy jsi byla „nemocná“

Anonymni  12.12.02 12:47
Materka "dovolena"

Ahoj, Sarko, diky za odpoved, takze kdybych v mem pripade nastoupila nemocenskou v unoru 2003, pocitala by se mi materska jeste z posledniho ctvrtleti 2002, tak to je dobra zprava :)

Ahoj, Julie.

Anonymni  12.12.02 16:25
Materka "dovolena"

Nevím jistě, ale já si myslím, že se ti mateřská bude počítat z prvního čtvrtletí 2003.

Pokud na neschop. nastoupíš v únoru, bude se počítat z 4/Q 2002.Pokud máš teď nějaké odměny tak to s neschop. nebude tak hrozné, ale projeví se to pak na mateřské.

Sand jen když nastoupíš na neschopenku hned 1.1.03 tak by se počítala i MD z posledního čtvrtletí 2002.

Chce se to zeptat mzdové účetní.

Je to napsaný dost krkolomně, snad pochopíš jak to myslím. Moc jsem asi neporadila. Čau Markéta

Anonymni  12.12.02 18:07
Materka "dovolena"

Ahoj Julie,

ja jsem si taky tyhle okolnosti dost podrobne zjistovala - nejlepsi a nejpresnejsi informace ti daji na socialce - podle toho, odkud jsi - bud si brnkni do Prahy - tel. 221924613-4 - tam je velice ochotna pani a vsechno ti odpovi - a nebo tam kam spadas podle bydliste. Vyplati se to.

Anonymni  20.12.02 15:59
Materka "dovolena"

Ahoj,

ráda bych se zaptala na trošku jinou věc související s mateřskou. Nevíte některá jak to probíhá, když člověku během mateřské skončí pracovní smlouva? Mám vždy pracovní smlouvu jen na dobu určitou a to na rok, takže se mi to stane. Nebo pracovní smlouva vyprší během rodičovské dovolené na kterou bych ráda šla. Jak je to v takovém případě s financemi?

Eva

Anonymni  20.12.02 23:32
Materka "dovolena"

Ahojte.Mám stejny problém jako Eva.Mám smlouvu do 30.6.2003 a na meteřskou dovolenou nastupuji kolem poloviny března.Jsem na neschopence, protože mám rizikové.čí budu po 30.6.zaměstna­nec??A jeste mam jeden problem.Mam na neschopence zametnavatele-OÚ referat školstvi a ted bude školstvi spadat pod města.Takže budu mít jinou smlouvu.Nebude se přepsání neschopenky brát jako přerušení??Budu brát stále stejnou nemocenskou jako nyní??Prosím, poraďte.Děkuji Re­nata

8O

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Reklama