Mateřská

Anonymni
15.5.07 10:59

Máteřská

ahoj chtěla bych se zeptat pujdu na mateřskou je mi 19 ale nepracovala jsem ještě nikde jen studivala ted jsem na uřadu práce tak nevím kolik budu pobýrat peněz nebo to má každá stejně jak to vubec je a taky kolik dostanu za porodne kolik to ted je??děkuji za odpověd :D :D :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
15.5.07 11:18

ahoj anonymni,

pokud jsi na uradu prace urcity pocet dni za posledni rok (kolik presne to nevim) tak budes dostavat materskou primo od uradu prace (je shodna s vyssi rodicovskeho prispevku cca 7500,–) a po 28 tydnech materske (37 tydnu pokud jsi samozivitelka) budes pobirat rodicak…

ja jsem mela to same ale ozelela jsem materskou sest tydnu pred porodem a pobirala jsem rovnou od porodu rodicak (prislo mijednodussi zajit na urad jednou nez obihat urady porad)…

a take je mozne ze je to zmeneny a rovnou dostavas rodicak… fakt si tim nejsem jista ;)

snad ti nekdo poradi lip nez ja :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.5.07 13:33

moc ti děkuji za odpověd jen musím dodat že jsem na uřadu prace už od 1.9.2066 jak jsem dostudovala a taky nic jsem neměla odpracovanýho tak podýrám penízeod sociálky tak snad něco dostanu Denisa

• Nahlásit
  • Citovat
2237
15.5.07 14:00

Ahoj,

zajdi si na socialku a tam ti poradi. Pokud porodis do sesti mesicu od ukonceni studia, tak dostavas PPM od skoly, ale pokud dobre pocitam, uz ti to nevychazi. V tom pripade ti rovnou daji misto materske rodicak. Urcite to ale bude castka min. stejna jako ten rodicak. Mela jsem to stejne ale ja se vlezla do te pulrocni lhuty.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
15.4.11 12:07

Ahojky holky
Potřebuju radu,když se jde z mateřský na meteřskou tak se musí nastoupit na 4 roky..s částkou 3800.
Nebo si mužeme vybrat???Ted mě tím vystrašila kámoška,že se musí nastoupit automatiky na 4 roky…
Prosím o odpovědi.Děkuju
OMLOUVÁM SE VÍM ŽE TO SEM NEPATŘÍ!!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
katatka2009
1.7.11 12:08

Mateřská/rodičák

Ahoj holky,
taktéž potřebuji radu.
Jsem studentka, byla jsem se ptát na mateřskou na tu nemám nárok pouze na rodičák na 4letou variantu do 9 mesicu ditete 7 600 a do 4 let dítěte 3 800,chci se zeptat má někdo zkušenost když by na mateřskou sel otec který vydělává může si urcit délku mateřské a kolik bude brát zda 7 600 po celou dobu trvání mateřské a za jak dlouho mateřskou můžeme převíst na mě????A jestli tam pak vznikají nějaké změny??Moc děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
9649
1.7.11 12:12

Vim ze tonejak jde, poptej se klidne na prislusnem UP na spravnem oboru,tam ti to pani vysvetli presne! Ja jsem to taky zvazovala a vsechno se mi pekne snazila vysvetlit - s tim, ze to tak dela hodne lidi ted - nastesti jsme nakonec nepotrebovali, tak uz presne nevim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4157
1.7.11 13:14

ono stačí když někdy v tom půlroce co pobíráš tu vyšší částku, půjde přítel stačí na 1 den na rodičák, je kolem toho hodně papírování, ale jde to…může to být snad i víkend, taky sem myslela, že to budu muset dělat, ale nakonec si délku budu moct volit sama…ale je to tady někde hezky popsané jen hledej myslím pod převod otce na rodičák nebo tak něco

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36560
1.7.11 16:56

zde to máš vysvětlené http://aktualne.centrum.cz/…clanek.phtml?…

My to tak budem dělat po 6tinedělí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.13 12:01

Prosím, poraďte mi někdo, kdo se v tom vyznáte, člověk aby studoval zákony jak blázen…
Mám dítě, v říjnu mu budou dva, rod. příspěvek mám do jeho druhých narozenin, ale v práci nahlášeno, že nastoupím v záři 2014. Mám smlouvu na dobu neurčitou. V lednu se narodí druhé miminko, doufám, že dostanu PPM? Nejen rodičovskou? By mě trefilo… A dobu mezi PPM a koncem rodičáku v říjnu asi vykrýt nemocenskou nepůjde, že?
Omlouvám se za anonym, ale nemusí každý vědět, jak to máme s penězi…

• Nahlásit
  • Citovat
70668
11.7.13 12:03

Mateřskou normálně dostaneš, počítanou ze stejného platu jako tu první a dobu mezi koncem rodičáku a PPM nemocenskou vykrýt nemůžeš, protože si stále na RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.13 12:09

Moc díky za rychlou reakci. To s tou nemocenskou jsem si myslela - měla jsem strach nahlásit v práci nástup ve dvou letech dítěte, kdyby se druhé nepovedlo, co pak s ním… Moc díky. Já jsem jen měla strach, že bych nedostala PPM a to by byl průser… Takže mám být zcela klidná, fakt jsi si jistá (promiň, fakt potřebuju jistotu).

• Nahlásit
  • Citovat
9851
11.7.13 12:13

Až ti skončí rodičák na syna, tak si myslím, že než nastoupíš na novou mateřskou, můžeš jít na nemocenskou! ;) Nevím, proč by jsi nemohla jít na nemocenskou…tedy pokud ti jí dr. napíše! Rodičák už mít od listopadu nebudeš, tak co… Jinak na mateřskou máš normálně nárok. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70668
11.7.13 12:14

Jo, můžeš být naprosto klidná :-) dokud ti trvá pracovní poměr, tak máš stále nárok na mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.13 12:15

No, a teď babo (baby) raď(te) :)
Vidím, že nejsem jediná, kdo se v tom plácá, co člověk, to jiný názor…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama