Mateřská 2020

Anonymní
6.2.20 08:39

Mateřská 2020

Zdravím :mavam:, chci se zeptat, 7.1 jsem nastoupila na MD kdy jsou výplatní termíny pro mateřskou a podle čeho se vlastně vypočítává? Čekala jsem, že mi přijde od účetní nějaký papír, abych věděla kolik budu :nevim: pobírat a ono nic.. A dostanu pak informaci, že mi mateřská konci? Abych se mohla nahlásit na sociálce pro rodicak? Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2946
6.2.20 08:42

Protože to nevyplácí zaměstnavatel ale ČSSZ, tam se ptejte kolik budete brát. Jinak na netu jsou mraky kalkulaček, mi neříkejte, že tam těch pár kolonek nedokážete vyplnit a +- si to zjistit. A výplatní termíny jsou všude jinak, taky se ptejte na vašem úřadě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2014
6.2.20 08:57

A rodicak vyplácí úřad práce a ne socialka. 28 týdnů od 7.1. asi zvládneš vypočítat ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2747
6.2.20 09:13

MD vyplácí pracák a je cca 70% průměrného platu, kalkulačky jsou všude na netu. Budeš ji pobírat 28 týdnů, tak vytáhni kalendář a spočítej si to. Jinak nikdo tě upozorňovat nebude, kdy ti to končí. Pak si musíš zajít na pracák a požádat si o RD. Musíš vyplnit formulář, který je k dispozici na webu, plus donést papír že socialky jako přílohu. Vše je uvedeno na stránkách ÚP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14410
6.2.20 09:28

Mateřskou vyplácí sociálka, je to zhruba 70%z platu. Žádné papíry nedostaneš, prostě ti pride první dávka na účet a konec si musíš hlídat sama, trvá 28 týdnů, tak snad není tak těžké vzít kalendář do ruky a spočítat si kdy ti konci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10262
6.2.20 11:14

@Martha03 ppm vyplácí ossz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2747
6.2.20 11:17
@lachtanice86 píše:
@Martha03 ppm vyplácí ossz

OK to je snad jedno… Spadá to stejně pod jeden sektor i ministerstvo. Důležité je sdělení jako celek, tedy co má zakladatelka dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1314
6.2.20 11:23
@Martha03 píše:
OK to je snad jedno… Spadá to stejně pod jeden sektor i ministerstvo. Důležité je sdělení jako celek, tedy co má zakladatelka dělat.

Jedno to třeba je, akorát je tam rozdíl třeba i x kilometrů, když to chceš vyřizovat :roll:
To bych byla nadšená, kdybych letěla kvůli rodičáku na sociálku do Prahy (cca 150km), protože mi na netu holka řekla, že je to vlastně jedno, kde se to zařizuje :lol: a oni mě pak poslali domů, že kromě PPM se mnou nic dalšího řešit nebudou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2747
6.2.20 11:25
@1mila2 píše:
Jedno to třeba je, akorát je tam rozdíl třeba i x kilometrů, když to chceš vyřizovat :roll:
To bych byla nadšená, kdybych letěla kvůli rodičáku na sociálku do Prahy (cca 150km), protože mi na netu holka řekla, že je to vlastně jedno, kde se to zařizuje :lol: a oni mě pak poslali domů, že kromě PPM se mnou nic dalšího řešit nebudou :lol:

No ono když je někdo normální tak si tam zavolá a zeptá se. Nezaklada diskuze na netu když je jich fura. Já se vždycky ptám povolanych jak to má být v tom danem místě. Takže kdyby si na ten pracák zavolala řekli by jí to. Stejně tak je to s formulářem pro RD, kde je potřeba potvrzení od OSSZ, někde ho na pracáku nechtějí a vytáhnou si to sami, někde ho chtějí a tak je třeba tam zajít někde je možné poslat i poštou. Všechny úřady jsou individualni a tak je lepší zvednout telefon a zeptat se, což zabere stejně času jako založit diskuzi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70113
6.2.20 11:37
@Martha03 píše:
OK to je snad jedno… Spadá to stejně pod jeden sektor i ministerstvo. Důležité je sdělení jako celek, tedy co má zakladatelka dělat.

Jedno to fakt neni, nebo taky pujdes podat danove priznani na krajskou hygienickou stanici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2747
6.2.20 11:56
@j.a.n.i1 píše:
Jedno to fakt neni, nebo taky pujdes podat danove priznani na krajskou hygienickou stanici?

To už je hodně vzdálené nemyslíš? A upřímně velmi dětinské, je to nutné si na mě hojit svůj blbý den? Ale ok jen do mě šijte je mi to jedno. Já nevím asi jsem jediná kdo umí zvednout telefon a na něco se zeptat a ne jen ťukat do klávesnice a zakládat diskuze o blbostech. A ano také jsem měla první dítě, take jsem nevěděla kam se obrátit a co vyplnit. Je to jen rok zpět. A co jsem udělala? Zavolala jsem si na úřad a zeptala se, nepsala jsem sem a neptala se na něco na co je tu tři pldele diskuzí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7550
6.2.20 12:12
@Martha03 píše:
No ono když je někdo normální tak si tam zavolá a zeptá se. Nezaklada diskuze na netu když je jich fura. Já se vždycky ptám povolanych jak to má být v tom danem místě. Takže kdyby si na ten pracák zavolala řekli by jí to. Stejně tak je to s formulářem pro RD, kde je potřeba potvrzení od OSSZ, někde ho na pracáku nechtějí a vytáhnou si to sami, někde ho chtějí a tak je třeba tam zajít někde je možné poslat i poštou. Všechny úřady jsou individualni a tak je lepší zvednout telefon a zeptat se, což zabere stejně času jako založit diskuzi…

Od července ho nepotřebují nikde, všude si zjistí DVZ u PPM sami od OSSZ a je to uvedeno přímo ve formuláři žádosti o rodičák. A používáš zavádějící zkratku RD = rodičovská dovolená, o tu se nežádá na pracáku, ale u zaměstnavatele. Na pracáku vyřizuje rodičovský příspěvek = RP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2747
6.2.20 12:16
@Lendeš píše:
Od července ho nepotřebují nikde, všude si zjistí DVZ u PPM sami od OSSZ a je to uvedeno přímo ve formuláři žádosti o rodičák. A používáš zavádějící zkratku RD = rodičovská dovolená, o tu se nežádá na pracáku, ale u zaměstnavatele. Na pracáku vyřizuje rodičovský příspěvek = RP.

Jo dobrý. Tak tu zakladatelce raďte sami a nereagujte na mě. Já ho musela ještě před rokem dodat a odkazovala jsem ji na web, tam by si to sama zjistila. Ale děkuji velice za poučení o zkratkach, které znám… Ale moc díky bez tebe bych byla zcela ztracená :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70113
6.2.20 12:27

@Martha03 Uplne stejne vzdalene. A kdybys uznala, zes to napsala blbe, tak to nikdo neřeší, ale tvrdit, ze je to jedno :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14410
6.2.20 13:01
@Martha03 píše:

Tak kdyby byl každý tak normální, jak ty říkáš, tak žádné diskuze tady ani nejsou třeba a celé emimi by bylo na nic :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama