Mateřská a odpočinek

22.12.19 03:45

Mateřská a odpočinek

Ahoj, holky já už vážně nevím jestli, jsem,,hloupá či chci moc". Chtěla bych vědět, jak to máte vy maminky, který jste na mateřský? Jste 24/7 se svými ratolestmi. A myslíte, že máme nárok třeba jednou za měsíc si vyrazit ať s přítelem, či kamarádkami někam pobavit jak se říká vypustit. Můj muž, je totiž opačného názoru, když chci někam jít, tak se výmluvi že není hlídání (sice babičky hlídací nemáme, ale třeba moje sestra ráda pohlídá) teď odbočuji, zajímavé je, že když si nechce plácat dovolenou, a já potřebuji nutně Dr tak mu má sestra nevadí že hlídá, ale jak mile mám někam jít tak je vše špatně. 1. Případě se teda vymlouvá jak už jsem psala. 2 případě když někoho seženu na hlídání (sestru) malý který mu je 16 měsíců je na hlídání prý malý. 3. Když chci aby pohlídal on oheň na střeše ( on si ho teda ani jako ven nebere nic ) ale pořád mi říká že já jsem na mateřský že nemám jakoby nárok na to abych chodila ven dát si třeba víno. A když mu řeknu, že on může a já ne tak se obhájí tím že nosí domu peníze a ze je chlap. Holky já fakt nevím, v mém okolí, je to normální, že si čas od času maminky jsou sednout a pokecat. Ale mě už s toho fakt hrabě. Jo a ještě chci teda podotknout, že když už jsem někam šla tak mi přišlo nevím ale přišlo mi to, že snad malýho schválně vzbouzi aby plakal abych mi zavolal a slyšela jsem ho a letěla domu, jelikož jsem vždy dorazila domů a oba spali a byla to vždy otázka tak cca 15 min než jsem doběhla domu. OMLOUVAM SE ZA SLOH ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23
22.12.19 04:11

Ahoj. Já myslím že maminka, na mateřské má sakra nárok na to, si občas někam vyjít. Muž si musí uvědomit, že je to i jeho dítě, stejným dílem, takže by hlídat měl a hlavně chtěl. Pokud to bere takhle, tak je něco v nepořádku. Můj manžel byl rád, když sem si někam vyšla, protože bylo vidět, že mi to prospěje. Když už byl na dcerku zvyklý, chodila jsem i na brigádu, abych byla mezi lidmi a to bylo vážně odreagování. Promluv si s ním, musí pochopit, že nemůžeš být pořád jen zavřená doma. Pro něj není přeci trest trávit se svým dítětem čas ne? 16 měsíců je krásný věk, ne že je malej, mě přijde malá i moje skoro čtyřletá dcera :lol: ale už to není žádný miminko a v klidu si s ním přeci poradí. Držím palce, ať se to dá do pohody :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3263
22.12.19 04:13

Ja chodila do kavaren s hernickama, na tridni srazy s manducou:D kdyz jsem nekam chtela za holkama, udelala jsem si to tak, aby mohla mala se mnou. Ale vetsina ma podobne stare deti. Ted uz je vetsi, tak 3-4× jsem nekde byla bez male, ze muz nebo bracha se svagrovou pohlidali. Ale je pravda, ze jsem na nejakem spolecenskem zivote nelpela. Vetsina akci s kolegama a kamaradama byla i s detma. A s muzem mame nejradeji pobyt na cerstvem vzduchu:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.12.19 04:24

@Ajinka05 Děkuji za tvou odpověď ;) To máš hodnyho mužského, snad se i tomu mému nějak,,rozvítí„. Tak pro nás budou pořád,,maličký“ ikdyz jim bude bůh ví kolik :lol: Já to zkouším po dobrým po zlým, s ním mluvit A přijde mi že je to zbytečný, že vždy ze mě udělá nevím co špatnou mámou, což já si právě nemyslím, a určitě to s ní nedela když si čas od času maminka,,odfrkne" děkuji moc za tvůj nazor. Víš mě přijde, jak kdyby se stále nesmířil s tím že je tu malý s námi, že místo mě má on nějakou,,poporodní" depresy nebo jak to nazvat :lol:,která trvá sakra dlouho, a dřív ale takový nebyl, někde mi ho vymenili.Ale upřímně mě to strašné ty názory mého muže mrzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.12.19 04:32

@luccifera tak já taky jako nepotřebuji, lítat venku každý víkend, opravdu bych chtěla třeba jednou měsíčně po vyrazit pokecat, normálně, než být ve střehu kde ten můj malý ďáblík běhá a co vyvádí, jestli mě chápeš :) Chodím taky do hernicek a to teď hodně v zime a když je teplo tak jsme pořád jak říkáš na vzduchu. Mě jde o to, že on prostě, nepohlida a prostě vyloženě ani jako nechce aby někdo hlídal. A ani on semnou nikam nejde. Ať na zábavu či se projít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3263
22.12.19 04:35

@Majulilinka jj, chtela jsem dodat, ze je potreba poresit to tak, aby clovek nestradal a ty evidentne potrebujes odfrknout. Asi bych se prestala ptat a oznamila, ze bud zajisti hlidani nebo si ho zajistis sama. 16 mesicu je uz opravdu dost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
22.12.19 04:55

@Majulilinka omlouvám se ale přítel je blb. Člověk by neměl být s dítětem 24h 7dni v týdnu.. ať si to zkusí o víkendu když má volno, jaké to je starat se jen o malého a nemít vteřinu pro sebe. argument že on nosí domů peníze a vy se starate o dítě, kdo tohle může vypustit z úst? Přesvědčte ho ať si syna bere a hlídá ho je to i jeho dítě. Je mě fakt líto že máte takového chlapa. Můj dělá v práci 12h máme ročního a vždy mě pomohl, někdy řekne dnes budu vstávat v noci já ať si odpocineš, vezme ho ven nebo chodím cvičit, vlastně můžu jít kamkoliv a o našeho syna se postará dá mu najíst, napít, prebali, zabavi ho, vykoupe. tohle se snažte doma změnit, chápu že to bude boj ale čím dřív to tak nastavíte tím líp pro vás, nejste otrok domacnosti :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3584
22.12.19 06:11

Je to vůl :roll: jen mi to líto :kytka: manžela jsem zatím nechala s malým (11 tydnu) 2×, vždy návštěva lékaře a dp hodky jsem byla doma.. a jeste dlouho nenechám, protože v průběhu těhotenství onemocněl a není na tom zdravotně nyní dobře, takže bych se bála, že bude manželovi špatne no :roll: ale teda jednou na mě zkoušel, byl to jeden z těch dnů, kdy manželovi bylo vcelku fajn, tak si hrál s malým a Ja dodelavala věci na které běžně nemám čas… no a malý se pokakal, tak jsem taťku poslala přebalit (předtím párkrát prebalil pocuraneho ) a on, že to je ženská práce.. :mrgreen:… tak jsem mu rychle a pěkně důrazně vysvětlila, že syn má dva rodiče, že u tvoření jsme byli oba a že dítko skutečně není jen na hraní a ať podobne kecy už nikdy nezkousi :mrgreen: jeste jsem vyderacsky dodala, ze jssm si myslela, ze mam doma inteligentniho chlapa a ze bych tedy zrovna od nej tyhle predpotopni nazory necekala.. a mam klid, manzel prebaluje a pomaha.. takže si hlavně nenech sr*t na hlavu a prosad si své, čím dříve tim lepe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6472
22.12.19 06:53

Tvůj muž je vůl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75758
22.12.19 07:10

@Majulilinka Proste mu oznam, ze jdes vecer ven a na nejake breceni ditete mu sdel, ze je rodic a at ho uklidni. Tecka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2708
22.12.19 08:03

S takovýma názorama bych ho hnala vidlema. My s manželem taky nikam moc nechodíme společně, ale jednou za měsíc jdu ven sama (ve smyslu sbalím se v 18 a vracím se nad ránem, ale tak, abych byla schopná třeba od 10 fungovat), dvakrát týdně na cvičení (jedno dítě ve škole, druhý v hlídacím koutku), jednou za dva týdny, někdy za týden, dávám dítě do jeslí a jdu na nákupy, kafíčko s kámoškou apod. Nutno podotknout, že i při rodičáku mám přivýdělek z domu, takže moje aktuvity rodinnou kasu defacto nic nestojí. Ale kdyby mi do toho chlap začal pindat, skončí mu denně teplej oběd, buchtičky a doma jak v klícce, když jsem na mateřské a nemám nárok na nic, tak se starám o dítě a sebe a zdar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
22.12.19 08:20

@Majulilinka ahoj :mavam: určitě nejsi hloupá a ani nechceš moc. Jít si jednou za měsíc sednout s kamarádkou není žádný přehnaný požadavek. A argumenty tvého muže ani nebudu komentovat :roll: a vůbec nechápu proč ti volá, že dítě pláče. Je táta, tak snad ví jak ukonejšit 16 měsíční dítě. To je tak neschopný? Já chodím s holkama na sedánky pravidelně a manžel nejen že večer hlídá, ale dokonce spí se synem v dětském pokoji a ráno spolu vstávají, abych se mohla v klidu dospat. Když byl synovi rok tak jsem si v práci domluvila pidi úvazek a začala jsem chodit 3× týdně na chvilku do práce. Hlídá mi manželova maminka. A nešla jsem do práce kvůli peněz, ale kvůli sobě. Držím ti palce, aby manžel změnil názor. Máš právo na nějakou zábavu a odpočinek. Dítě má dva rodiče a ne jen maminku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
22.12.19 08:34

Mas doma kretena, co te chce mit uvazanou doma jak psa. Bych mu dala dite a jela si nekam/s nekym orazit.
Doufam, ze mzj syn jednou nebude takhle neschopny blb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12889
22.12.19 08:40

Co na to rict… Mas doma debil. a

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7160
22.12.19 08:52

Je to blb no, co chceš slyšet? :nevim: To mě vždy pobaví, že se chlap zdráhá „hlídat“ vlastní děti :lol: Tak to otoč a řekni mu, že jsi celý den hlídala jeho dítě a teď je řada na něm, ty odcházíš na kafe. Já mám teda štěstí a můj muž ví, že ta práce, co dělám já, je sakra dřina a neměnil by se mnou. A to se v práci zrovna nepoflakuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat